انیمه Bleach: اوئتسو نیمایا کیست؟
1%
  • 0/10

انیمه Bleach: اوئتسو نیمایا کیست؟

خداوندگار شمشیر

انیمه Bleach: اوئتسو نیمایا کیست؟ ۰ ۲۴ مهر ۱۴۰۲ مقالات انیمه کپی لینک

در انیمه Bleach شخصیت اوئتسو نیمایا (Oh-Etsu Nimaiya) یکی از اعضای گارد سلطنتی با مهارت بسیار بالاست، اما واقعا این شخصیت کیست؟ اوتسو نیمایا که در ابتدا همراه با سایر اعضای گارد سلطنتی، که با نام دیگر جوخه صفر گوتی ۱۳ شناخته می‌شود معرفی شد، نقش مهمی در انیمه BLEACH: Thousand-Year Blood War داشته است. نیمایا با جنجال اخیر خود علیه گارد سلطنتی یوهاباخ (Yhwach)، بی‌رحمی در مبارزه نشان داد که شایسته موقعیت او به عنوان یکی از محافظان مستقیم خود پادشاه روح بود. با شخصیت عجیب و غریب خود، احمقانه رفتار کردن نیمایا با نقش فوق‌العاده قدرتمندی که او در تاریخ ادامه دار سول سوسایتی و سریتی ایفا می‌کند، در تضاد است. در این مقاله رسانه سرگرمی سعی کرده به معرفی این شخصیت جالب بپردازد،‌ با ما همراه باشید:

الهام از نیودو ماسامونه

اوتسو نیمایا همچنین با نام Tōshin یا به ژاپنی 刀神، به معنای «خدای شمشیر» شناخته می‌شود و دارای موقعیت افسر سوم لشکر صفر (Zero Division) است که محافظ غرب است. عنوان خدای شمشیر اشاره‌ای به این واقعیت است که نیمایا مخترع زانپاکوتو (Zanpakutō) است و مسئول مستقیم ساختن تک تک زانپاکوتوهای موجود است. او به طرز باورنکردنی به این عنوان افتخار می‌کند و اغلب از خود به عنوان خالق شماره یک زانپاکوتو یاد می‌کند. هنگامی که یک شینیگامی به گروه گوتی ۱۳ می‌پیوندد، یک روح خالی معروف به Asauchi به آن‌ها داده می‌شود، روح‌های خالی که به آرامی با روح صاحب خود نقش می‌بندند و  ویژگی‌ها و شخصیت‌های متمایز خود را توسعه می‌دهند. در نهایت، یک شینیگامی نام زانپاکوتو خود را می‌آموزد، که در واقع جلوه‌ای از جنبه‌ای از روح آنهاست و این رابطه در حال توسعه آنها را قادر می‌سازد تا از طریق شیکای (Shikai‌) و بانکای (Bankai‌) خود، قدرتی باورنکردنی به دست آورند. هنگامی که ایچیگو و رنجی با نیمایا پس از اولین حمله به کوئینسی‌ها تمرین می‌کنند، او با تعدادی زن همراه می‌شود که به نظر او به جای شینیگامی زانپاکوتو هستند، که به شدت ایچیگو و رنجی را شگفت زده می‌کند زیرا آنها از شینیگامی یا روح انسان قابل تشخیص نیستند.

اساساً نیمایا قادر به ساخت شمشیرهایی است که می‌توانند به هر چیزی تبدیل شوند، البته ناگفته نماند که این شمشیرها اراده و آگاهی خود را دارند. فراتر از آن، نیمایا تنها فردی است که قادر به بازسازی زانپاکوتو شکسته است و از مکان تک تک زانپاکوتوهایی که ایجاد می‌کند آگاهی کامل دارد. ظاهر دو رنگ زانپاکوتو به شکل شیکای شاید نشانه‌ای از خطوط خلقی یا هامون باشد که در لبه‌های کاتانای واقعی دیده می‌شود، و از فرآیند خاموش کردن ناشی شده و باعث می‌شود ستون فقرات تیغه با سرعت بسیار کمتری نسبت به برش سرد شود. لبه با استفاده از خاک رس در مناطق مربوط به گورو نیودو ماسامونه، بزرگترین شمشیرساز در تاریخ ژاپن ساخته می‌شود. ماسامونه ظاهراً آهنگر قرن سیزدهمی است که گفته می‌شود استاد آهنگری تیغه‌هایی با زیبایی و کیفیت فوق‌العاده بود که چیزی به نام nie را کامل کرد – ترکیب کریستال‌های مارتنزیت (شکل بسیار سخت فولاد با یک ساختار کریستالی) در تیغه که نور را پخش می‌کند و ظاهری درخشان به آنها می‌بخشد. ارتباط این موضوع زمانی واضح‌تر می‌شود که زانپاکوتویی را در نظر بگیریم که نیمایا در جنگ از آن استفاده می‌کند، تیغه‌ای که او آن را شکست‌خورده می‌داند زیرا آنقدر تیز و صاف است که نمی‌توان آن را غلاف کرد.

رنج بردن از موفقیت

نام زانپاکوتوی نیمایا Sayafushi است که 鞘伏 نوشته می‌شود و به «چیزی که از غلاف شدن فرار می‌کند» ترجمه می‌شود، که مستقیماً به اصل مطلب می پردازد، تیغه با بزرگترین نقص خود در چشم خالق آن مشخص می‌شود. او تیغه ای بسیار عالی را ساخت، مهم نیست که چقدر استفاده شود، هرگز کند یا فرسوده نمی‌شود، زیرا به گونه‌ای ساخته شده بود که همیشه تیز و صاف باشد. وقتی نیمایا از آن استفاده نمی‌کند، شمشیر را در خمره ژله‌ای معلق نگه می‌دارد، و زمانی که شمشیر را تاب می‌دهد، صدای بزرگنمایی شبیه به شمشیر نوری ایجاد می‌کند که احتمالاً به این دلیل است که هوا را برش می‌دهد. نیمایا به دلیل عدم توانایی در غلاف کردن شمشیرش، سیافوشی را ناکام می‌داند زیرا برای او اگر شمشیر غلاف نشد دیگر شمشیر نیست.

هر زانپاکوتو یک محافظ منحصر به فرد دارد و رنگ دسته و طرح آن می تواند متفاوت باشد. این محافظ به طور خاص، ارتباط و اطلاعات زیادی در مورد شخصیت و شمشیر مورد نظر دارد. گارد ساجین کومورا یک واژرا (اسلحه آیینی که نماد ایندرا است) را به تصویر می‌کشد، در حالی که بیاکویا از تعدادی مربع یکنواخت تشکیل شده است، تنسا زانگتسوی ایچیگو دارای مانجی بود. اما از میان همه این طرح ها، نیمایا تنها زانپاکوتویی را دارد که فاقد هرگونه طرح متمایز است. غلاف این شمشیر هم فقط شکل یک کاتانای صاف است، بدون هیچ علامتی در قسمت داخلی محافظ که به تیغه منتهی شده است. مانند دیگر زانپاکوتوها، حفاظ سایافوشی هنوز هم ویژگی‌های تعیین‌کننده شمشیر را نشان می‌دهد اما تیزی و صافی بی‌عیب و نقص آن باعث می‌شود شمشیر به طور کلی نیازی به غلاف هم نداشته باشد، زیرا خون و سایر مواد صرفاً از سطح بدون اصطکاک آن می‌غلطند.

کیریو هیکیفونه‌ (Kirio Hikifune) یکی از اعضای گارد سلطنتی، نیمایا را فردی غیرقابل پیش بینی توصیف می‌کند، که در عین حال زودباور و مصمم است، مانند وقتی که Askin Nakk Le Vaar خون نیمایا را سمی کرد، او گلوی خود را برید و کیرینجی جایگزین خون در بدنش شد. نیمایا یک مبارز باورنکردنی است، و چیزی که او را فوق العاده می‌کند این است که به سرعت خود را با هر سناریو وفق می‌دهد و به دلیل نبود روش بهتری برای بیان این موضوع، او را تعقیب می‌کند. در سه قسمت آخر BLEACH: Thousand-Year Blood War Part 2، به ویژه در اپیزود «Too Early To Win, Too Late to Know» نیمایا به سرعت کاری کرد که گارد نخبگان یوهاباخ ضرباتی را بدون سختی یا انتظار در اطراف متحمل شوند.

Nakk Le Vaar قصد کشتن او را دید و آسیبی را که در ضربه اول به او وارد شد را به حداقل رساند، اما نیمایا و سایافوشی قرار نبودند بار دوم را از دست بدهند. پس از اینکه Auswählen از Yhwach، کوئینسی‌های سرنگون شده و اعلیحضرت را به قدرت واقعی خود بازگرداند، ترازو بار دیگر به نفع کوئینسی‌ها منحرف می‌شود و نیمایا در تلاش برای شکست دادن Lille Barro نیرومند به شدت آسیب می‌بیند. تا آن زمان، شمشیرساز نه تزلزل کرده بود و نه طبیعت شاد معمول خود را از دست داده بود، که ممکن است بازتابی از طبیعت سیافوشی باشد و بالعکس.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments