سوپرگرل در برابر سوپرمن ، آیا سوپرگرل می‌تواند از سوپرمن قوی‌تر باشد؟

دی‌سی در نهایت این حقیقت را افشا کرد

سوپرگرل در برابر سوپرمن ، آیا سوپرگرل می‌تواند از سوپرمن قوی‌تر باشد؟ نرگس کریمی پور ۱۹ ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ دی‌سی
سوپرگرل در برابر سوپرمن

همواره طرفداران دنیای کامیک‌های دی‌سی (DC) کنجکاو بوده‌اند که کدام یک از قهرمانان اهل کریپتون از دیگری قوی‌تر است؛ آن‌ها همواره در ذهن خود نبرد سوپرگرل در برابر سوپرمن را تصور کرده‌اند، اما در حقیقت چه کسی برنده این نبرد خواهد بود؟ هم اکنون در نهایت به نظر می‌رسد که کمپانی دی‌سی پاسخ این سوال را مشخص کرده است. 

شاید برنده مبارزه سوپرگرل (Supergirl) با سوپرمن (Superman) چندان دور از ذهن هم نیست.

در کامیک Crime Syndicate #5 ورژن سوپرگرل در زمین شماره سه با سوپرمن شیطانی دی‌سی به مبارزه پرداخته و بر اساس این مبارزه مشخص می‌شود که چه کسی قوی‌تر است. اگرچه که سوپرگرل همواره تحت شعاع سوپرمن واقع شده است، با این حال بحث مقایسه قدرت این دو همواره داغ بوده است. 

هردو این قهرمان‌ها اهل سیاره کریپتون (Krypton) بوده و به علت رابطه خونی که با یکدیگر دارند دارای ژنتیک و DNA یکسانی هستند. اما با این حال سوپرگرل مدت زمان طولانی‌تری نسبت به سوپرمن در سیاره مادری خود کریپتون زندگی کرده است و شاید این امر به افزایش قدرت او کمک کرده است. 

قدرت و استقامت سوپرمن شرور دی‌سی بر کسی پوشیده نیست، بر اساس کامیک Crime Syndicate این سوپرمن شیطانی، چندان ترسناک و قدرتمند بوده که باعث رعب و وحشت تمامی ساکنین متروپولیس زمین شماره سه شده است.

این اولترامن شرور و فوق‌العاده قدرتمند در طول عمر خود با قهرمان‌ها و شخصیت‌های مختلفی از جمله گروه Legion of Justice نیز روبه‌رو شده است. طبق معمول به لطف قدرت‌ها و ژنتیک مختص به مردم کریپتون او در تمامی این نبردها پیروز مبارزه واقع شده است. با این حال شاید در نهایت همه چیز تغییر خواهد کرد. 

ظهور ناگهانی اولتراگرل در برابر اولترامن در کامیک Crime Syndicate #5

در کامیک Crime Syndicate #5 که در سال ۲۰۲۱ توسط اندی اشمیت (Andy Schmidt) خلق شده است، می‌بینیم که طی یک نبرد Ultragirl به صورت کاملا ناگهانی وارد داستان این کامیک می‌شود. هنگامی که اولترامن تلاش می‌کند تا با مشت قوی خود به لوتر (Luthor) ضربه بزند، اولتراگرل ورژنی از Supergirl در زمین شماره سه،  تنها با یک دست خود جلوی مشت او را می‌گیرد. رویارویی با این صحنه برای تمامی طرفداران دنیای کامیک‌های دی‌سی بسیار شوکه کننده بود و به نظر می‌رسد که خود سوپرمن شیطانی نیز هرگز تصور نمی‌کرده که اولتراگرل او را به زانو در بیاورد. 

این امر کاملا منطقی بنظر می‌رسد که اولتراگرل با توجه به شرایط زندگی‌اش نسبت به پسرعموی خود قوی‌تر باشد؛ با توجه به شرایط فیزیکی سیاره کریپتون و تفاوت‌های آن نسبت به زمین مشخص می‌شود زندگی روی کره زمین باعث ضعف اولترامن در برابر اولتراگرل شده است. زیرا چگالی کریپتون از زمین بیشتر بوده و این امر باعث قدرتمندتر شدن دستان اولتراگرل می‌شود.

کاملا مشخص است که همتایان شرور ابرقهرمان‌ها از نظر قدرت و توانایی، تفاوت چندانی با خود ابرقهرمانان نداشته و تا حدودی می‌توان میزان قدرت آنها را یکسان دانست. بنابراین اگر اولتراگرل قادر است تا اولترامن را از پای دربیاورد، پس یقیناً سوپرگرل نیز قادر خواهد بود تا سوپرمن را شکست داده و برتری خود را نسبت به او به اثبات برساند. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

19 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا