شخصیت لیدی ددپول
1%
  • 10/10

نگاهی به پیشینه کمیکی و قدرت‌های شخصیت لیدی ددپول

واندا ویلسون کیست؟!

نگاهی به پیشینه کمیکی و قدرت‌های شخصیت لیدی ددپول ۸۵ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

از آنجایی که حضورش در تنها اثر سینمایی استودیو مارول، یعنی Deadpool & Wolverine تایید شده، قصد داریم نگاهی به پیشینه کمیکی و قدرت‌های شخصیت لیدی ددپول داشته باشیم.

از اولین تریلر که سه ماه پیش در جریان مسابقات سوپربول پخش شد گرفته تا تیزر تبلیغاتی کوتاهی که به‌تازگی در شبکه‌های اجتماعی سروصدا کرده، حضور شخصیت لیدی ددپول در فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine قطعی است. متاسفانه در حال حاضر نمی‌دانیم چه کسی قراره به این ورینت محبوب از جهش‌یافته نامیرای پرچونه مارول جان ببخشد، اما یکی از گزینه‌های احتمالی که همه دوست دارند کمتر از یک ماه دیگر روی پرده سینما ببینند، همسر رایان رینولدز (Ryan Reynolds)، یعنی خانم بلیک لایولی (Blake Lively) است.

حالا چرا بلیک لایولی؟ وقتی اولین تیزر تریلر در جریان مسابقات سوپربول پخش شد، رایان رینولدز در اقدامی مشکوک تصویری در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت و زیرش نوشت: “تریلر را تماشا کردید؟ آیا کسی همسر من را دیده است؟” سپس چند هفته بعد تصاویر متعددی از بلیک، رایان، هیو جکمن (Hugh Jackman)، شان لوی (Shawn Levy) و تیلور سوییفت (Taylor Swift) در فضای مجازی منتشر شد و احتمال صحت داشتن گمانه‌زنی‌های مطرح شده مبنی بر جان گرفتن شخصیت لیدی ددپول توسط بلیک لایولی قوت گرفت. جالب است بدانید که تیلور سوییفت یکی دیگر گزینه‌های احتمالی برای این ورینت محبوب بود اما متاسفانه به‌تازگی حضورش در فیلم Deadpool & Wolverine رسما تکذیب شده است. از آنجایی که بسیاری با دنیای کمیک‌ها آشنایی ندارند و اکران اولین فیلم بزرگسال استودیو مارول نیز نزدیک است، بد نیست نگاهی به پیشینه کمیکی و قدرت‌های شخصیت لیدی ددپول داشته باشیم.

پیشینه کمیکی لیدی ددپول

اولین حضور در کمیک‌ها: Deadpool: Merc with a Mouth #7

واندا ویلسون با نام مستعار لیدی ددپول به زمین ۳۰۱۰ تعلق دارد و اولین بار در سال ۲۰۱۰ به دنیای مارول راه پیدا کرده است. در کمیک مذکور، گروهی از شورشیان علیه دولت آمریکا قیام می‌کنند و از آنجایی که انتقام جویان در دسترس نبودند، گروهی جدیدی به رهبری لیدی ددپول علیه شورشیان برمی‌خیزند. ژنرال آمریکا (نتیجه استیو راجرز) رهبری وفاداران را بر عهده داشت و واندا نیز رهبری حمله به نیروهای واشنگتن دی سی. علیرغم داشتن قدرت‌های فراتر از بشر، مبارزه از کنترل لیدی ددپول خارج شده و به قطع شدن دست ژنرال آمریکا منجر می‌شود.

اینجاست که گروه ددپول کورپس (گروهی متشکل از ورینت‌های مولتی‌ورسی ددپول) وارد عمل می‌شوند و کنتزل اوضاع را بدست می‌گیرند. پیشینه کمیکی این ورینت محبوب دقیقا مثل وید ویلسون است. واندا برای پیدا کردن درمان سرطان به هر کاری دست می‌زند و با سازمانی آشنا می‌شود که با انجام آزمایشات غیرقانونی انسان‌ها را به جهش‌یافته‌های قدرتمند‌ خلق می‌کنند. تنها تفاوت داستان واندا با وید این است که جهش ژنتیکی واندا هیچ عوارض وحشتناکی نداشته است.

توانایی و قدرت‌های لیدی ددپول

‌درست مانند وید، واندا نیز از توانایی شفابخشی برخوردار است و به‌نوعی نامیرا محسوب می‌شود. او سرعت و رفلکس‌های مافوق بشری دارد و مانند همتای زمین ۶۱۶، در برابر نیروهای مختلف مانند تله پاتی و هرگونه بیماری و ویروسی مصون است. از بسیاری جهات، قدرت‌ها و توانایی‌های لیدی ددپول همانند وید است اما با این حال، برخی تفاوت‌ها باعث می‌شود که این شخصیت نسخه عاقل‌تر و پایدارتری به نظر برسد. لیدی ددپول چون توسط ژنرال آمریکا آموزش دیده شده، توانایی مبارزه هماهنگ‌تری نسبت به ددپول دارد. پیوستن به نیروهای مقاومت به او یاد داد که چگونه از یوزی‌ها (اسلحه‌های نمادین واندا) و کاتاناها هنگام مبارزه استفاده کند و نیروی قابل اعتمادی برای هم تیمی‌های خود باشد. البته جالب است بدانید که از نظر فیزیکی، وید ویلسون همچنان ورینت برتری به شمار می‌رود و پتانسیل شکست دادن واندا را دارد.

نقش لیدی ددپول در فیلم Deadpool & Wolverine

فیلم Deadpool & Wolverine داستان مولتی‌ورسی بزرگی را روایت خواهد کرد که حول محور قهرمانان و چهره‌های آشنای زیادی از دنیای مارول می‌چرخد. در حال حاضر نمی‌دانیم استودیو مارول چه سورپرایزهایی برای طرفداران تدارک دیده، اما اخیرا خلاصه‌ جدیدی از داستان فیلم منتشر شده که به نوعی نقش لیدی ددپول را توضیح می‌دهد. طبق این خلاصه داستانی، ددپول و ولورین نه‌تنها برای شکست دادن طیفی از ابرشرور‌های مارول با یکدیگر همکاری می‌کنند، بلکه قراره بدون هیچ دعوتی به دنیای سینمایی مارول بیایند و سبک و درجه سنی بزرگسال فرانچایز مردان ایکس فاکس را روی برخی از لحظات مورد علاقه‌مان از فاز اول تا چهارم اعمال کنند.

جای هیچ شکی نیست که تاریخ دنیای سینمایی مارول به از بین رفتن نظم خط زمانی مقدس منجر خواهد شد و اینجاست که سازمان تناقضات زمانی وارد داستان می‌شوند تا جلوی ددپول و ولورین را بگیرند. با توجه به اینکه متوقف کردن ددپول کمی دشوارتر از دیگر شخصیت‌های مارول است، سازمان TVA باید گروهی از ورینت‌های او را گردهم بیاورد. به‌همین خاطر در تیزر تریلر تازه منتشر شده، لیدی ددپول در حال خروج از پورتال نارنجی رنگی مشابه درب‌های مولتی‌ورسی سازمان TVA بود.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine در تاریخ ۲۶ جولای (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

85 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments