1%
  • 0/10

حالت تاریک بالاخره به واتساپ اضافه شد

همه کاربران اندروید و iOS امکان استفاده از Dark Mode را در اپلیکیشن واتساپ دارند

حالت تاریک بالاخره به واتساپ اضافه شد ۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
حالت تاریک واتساپ

حالت تاریک بالاخره پس از ماه‌ها گمانه‌زنی برای واتساپ ارایه شد و حالا برای همه کاربران اندروید و iOS در دسترس قرار گرفته است.

پس از ماه‌ها گمانه‌زنی و آزمایش، Dark mode برای برنامه واتساپ ارایه شده تا از خستگی و آسیبی که ممکن است نمایشگر روشن به چشم وارد کند، جلوگیری شود.

واتساپ در یک پست در وبلاگ این شرکت اعلام کرد: Dark mode برای واتساپ تجربه‌ی تاز‌ه‌ای برای کاربران به ارمغان می‌آورد. به این ترتیب از فشاری که به چشم در محیط‌های کم‌نور وارد می‌شود، کاسته خواهد شد و این امر به جلوگیری از تجربیات ناخوشایند هنگام استفاده از گوشی در محیط‌های تاریک، می‌انجامد.

در آزمایش‌های پیشین دو حالت تاریک با تفاوت کمی برای واتساپ ارایه شده بود که یکی برای نمایشگرهای OLED و حالت دیگر برای سایر نمایشگرها طراحی شده بود، اما در نسخه‌ی جدید فقط یک حالت تاریک در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

با ارایه Dark mode کاربران در محیط‌های کم‌نور امکان قرار دادن صفحه را در حالت تاریک دارند و به این شکل نور شدید نمایشگر باعث خستگی و سوزش چشم نخواهد شد و به این ترتیب نمایشگر هنگام استفاده از اپلیکیشن واتساپ خواناتر می‌شود.

حالت تاریک یا Dark mode مدتی پیش به شکل نسخه بتا برای iOS  و اندروید ارایه شد و فقط فعال کردن این حالت به منوی تنظیمات محدود شده بود. حتی گزارش‌هایی منتشر شد حاکی از آنکه حالت تاریک نسخه اندروید پس‌زمینه را تماما به رنگ مشکی در نمی‌آورد و بیشتر خاکستری تیره بود.

اما حالا واتساپ اعلام کرده که این حالت برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS ارایه شده و به شکل رنگ کاملا مشکی و در کل برنامه اجرا می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments