گیمران آمریکایی کدام کنسول نسل نهمی را ترجیح می‌دهند؟

شکست سنگین در خانه

گیمران آمریکایی کدام کنسول نسل نهمی را ترجیح می‌دهند؟ سورنا رضایی ۵ ۱۸ مهر ۱۳۹۹
گیمران آمریکایی

شرکت VGM چندی پیش یک نظرسنجی از گیمران آمریکایی انجام داد و نتایج، به شکست سنگین و خانگی ردموندی‌ها در مقابل سامورایی‌ها اشاره دارد.

اواسط شهریور ماه بود که مایکروسافت به انتظارها پایان داد و قیمت‌های ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس را به صورت رسمی اعلام کرد. چند روز بعد هم نوبت به سونی رسید تا قیمت مدل پایه و مدلی دیجیتالی پلی‌استیشن 5 را مشخص کند. با گذشت مدت کوتاهی از این اتفاقات، روند پیش‌فروش کنسول‌های هر دو شرکت آغاز شد. اینطور که به نظر می‌رسد، ژاپنی‌ها در جلب نظر گیمران آمریکایی موفق‌تر عمل کرده‌اند.

شرکت VGM بین ۲۳ الی ۲۵ سپتامبر (مصادف با ۲ الی ۴ مهر) از ۵۱۱ گیمر آمریکایی یک نظرسنجی انجام داد. طبق نتایج به دست آمده، ۱۵ درصد آن‌ها موفق شدند یک یا دو کنسول نسل نهمی پیش‌خرید کنند. از این تعداد، ۷۲ درصد مدل پایه‌ی پلی‌استیشن 5، ۳۰ درصد ایکس‌باکس سری ایکس، ۱۵ درصد مدل دیجیتالی پلی‌استیشن 5 و تنها ۸ درصد ایکس‌باکس سری اس را سفارش داده‌‌اند. جدا از ۱۵ درصدی که موفق شدند، ۲۹ درصد شرکت‌کنندگان برای پیش‌خرید تلاش کردند اما بنا به دلایلی موفق نشدند. از میان آن‌ها، ۵۸ درصد مدل پایه‌ی پلی‌استیشن 5، ۴۰ درصد ایکس‌باکس سری ایکس، ۲۱ درصد مدل دیجیتالی پلی‌استیشن 5 و ۱۱ درصد هم ایکس‌باکس سری اس را برای خرید مد نظر داشتند. در ضمن، برخی از افراد دو کنسول از برندهای مختلف خریده‌اند و همین مسئله باعث شده جمع درصدها از از رقم ۱۰۰ فراتر می‌رود. به بیان دیگر، برخی ارقام با یکدیگر همپوشانی دارند.

۵۲ درصد از شرکت‌کنندگان نظرسنجی که مدلی از پلی‌استیشن 5 را پیش‌خرید کرده یا قصد دارند تا قبل از پایان سال میلادی یک دستگاه تهیه کنند، اعلام کردند Marvel’s Spider-Man: Miles Morales اصلی‌ترین دلیلشان برای خرید کنسول سونی بوده است. بازی‌های God of War: Ragnarok و Final Fantasy XVI در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند. در آن سوی ماجرا، Halo Infinite دیده می‌شود که بیشترین نگاه‌ها را به خود جلب کرده است. بازی‌های Fable و Forza Motorsport 8 هم رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. در ضمن، ۴۵ درصد افرادی که یک کنسول نسل نهمی پیش‌خرید کرده‌اند، از میان بازی‌های چندپلتفرمی Call of Duty: Black Ops Cold War را موثرترین عامل معرفی کردند. رتبه‌ی دوم هم به Assassin’s Creed: Valhalla تعلق دارد.

شرکت VGM در بخش دیگری از نظرسنجی دلیل انتخاب کنسول‌ها را از شرکت‌کنندگان پرسید که نتایج مطابق پیش‌بینی‌ها بوده است. ۴۵ درصد افرادی که تمایلشان به سمت کنسول‌های سونی است، بازی‌های انحصاری را مهم‌ترین عامل برای خرید یک پلی‌استیشن 5 می‌دانند. آن دسته از افرادی که ایکس‌باکس سری ایکس یا ایکس‌باکس سری اس را مد نظر دارند، سرویس اشتراکی ایکس‌باکس گیم را عاملی تاثیرگذار معرفی کردند. در ضمن، این نظرسنجی یک نتیجه‌ی غافلگیرکننده هم داشته است. ۶۳ درصد شرکت‌کنندگان از خرید زنیمکس مدیا (شرکت مادر بتزدا) توسط مایکروسافت اظهار بی‌اطلاعی کردند. از آن‌جایی که ادغام دو شرکت نامبرده اتفاق بزرگی در صنعت ویدیو گیم بود، انتظار می‌رفت تعداد بیشتری از آن خبر داشته باشند.

جدیدترین محصولات ردموندی‌ها در تاریخ ۲۰ آبان (مصادف با ۱۰ نوامبر) به بازارهای جهانی می‌آیند. مدل‌های پایه و دیجیتالی پلی‌استیشن 5 هم دو روز بعد عرضه خواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا