#مهسا_امینی

توبی مگوایر چه تغییراتی در فیلمنامه No Way Home اعمال کرده بود؟

از پیتر بزرگ به جوان

فیلمنامه No Way Home

طبق اعلام رسمی، بالاخره مشخص شد که شرط حضور توبی مگوایر (Tobey Maguire) چه بوده و این بازیگر، چه تغییراتی را در فیلمنامه No Way Home ایجاد کرده است.

بدون شک بزرگ‌ترین فیلم تاریخ سینما در دوران پاندمی ویروس کرونا، Spider-Man: No Way Home است؛ اثری که نه‌تنها اسپایدرمن جهان اصلی MCU را به یک ماجراجویی مولتی‌ورسی فرستاد، بلکه از دیگر مردان عنکبوتی هم کمک گرفت تا این داستان را شکل بدهد. حضور توبی مگوایر و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) در نقش همان مرد عنکبوتی‌هایی که پیش‌تر در فیلم‌های اختصاصی خود بازی کرده بودند، هم حس نوستالژی داشت و هم روایت را به طرز متفاوتی بیان می‌کرد. با این حال، واضح است که آن‌ها برای حضور خود شرط‌هایی داشته باشند.

خواسته توبی مگوایر برای آمدن به فیلمنامه No Way Home در واقع این بود که باید کمترین ارتباط بین او و وقایع Spider-Man 3 (سم ریمی) وجود داشته باشد. طبق گفته اریک سامرز (Erik Sommers)، یکی از نویسندگان فیلمنامه این اثر سینمایی، توبی و اندرو پیش از ساخت فیلم فرصت داشتند تا روی داستان آن تمرکز کنند و تغییراتی که می‌خواهند به صورت محدود روی آن اعمال کنند. این در حالی بود که توبی مگوایر اظهار کرد تا ایده استفاده از کاراکتر او را با کمترین ارتباط پس از آخرین فیلم او را بسازند؛ طوری که چیز زیادی از زندگی مرد عنکبوتی توبی بعد از Spider-Man 3 فاش نشود.

همچنین نکته قابل توجه اینجاست که سامرز اظهار کرده صحنه پایانی فیلم ایده کامل توبی و اندرو بوده و سازندگان در ابتدا فقط می‌خواستند تا به نحوی دو مرد عنکبوتی قبلی به تام کمک کنند. اما آن صحنه حماسی پایان فیلم و اتفاقات مربوط به آن، فکری بود که توبی مگوایر به فیلمنامه و داستان No Way Home هدیه داد تا بینندگان نهایت لذت را از این اثر سینمایی ببرند.

به هر حال گفته می‌شود که احتمالا پس از Spider-Man: No Way Home همچنان احتمال ساخته شدن Spider-Man 4 با بازی توبی مگوایر می‌رود. به همین دلیل، احتمالا این بازیگر نخواسته تا داستان بین 3 تا No Way Home به هر نحوی روایت شود تا بعدها سازندگان در استودیو سونی دست بازتری را برای روایت آن داشته باشند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا