صحنه های فصل اول ونزدی که تاثیر و عواقب بزرگی برای داستان فصل دوم دارند

صحنه های فصل اول ونزدی که تاثیر و عواقب بزرگی برای داستان فصل دوم دارند

رازهایی که داستان فصل دوم از آنها پرده برخواهد داشت

صحنه های فصل اول ونزدی که تاثیر و عواقب بزرگی برای داستان فصل دوم دارند پارسا خلیلی ۸ ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ تلویزیون

از گذشته خاویر گرفته تا پیام مرموزی که ونزدی در سکانس پایانی دریافت کرد، به‌نظر می‌رسد که برخی از صحنه های فصل اول ونزدی می‌تواند عواقب بزرگی برای داستان فصل دوم داشته باشد.

با اینکه چندین ماه از پخش فصل اول می‌گذرد، اسپین آف پرسر و صدای خانواده آدامز همچنان موضوعی داغ بین طرفداران و دوست‌داران فیلم و سریال بوده و هیجان زیادی برای فصل دوم بوجود آورده است. این امر به‌ویژه به‌دلیل برخی صحنه‌ها که معماها، درگیری‌ها، پیچش‌های داستانی و افشاگری‌های بیشتری را برای فصل آینده ایجاد می‌کنند، واضح است. به زبان ساده‌تر، هنوز داستان‌های بیشتری برای روایت و معماهای جدیدی برای حل کردن وجود دارد. ونزدی در قسمت پایانی متوجه شد که شخصی مرموز او را زیر نظر دارد، از طرف دیگر تایلر را دیدیم که بنا به‌دلایلی نامعلوم دوباره به فرم هیولایی خود تبدیل شد. همانطور که می‌بینید قراره شاهد اتفاقات زیادی در فصل دوم باشیم که تحت تاثیر برخی صحنه های فصل اول ونزدی هستند.

توضیح خاویر درمورد اینکه چطور و از کجا ونزدی را می‌شناسد

خاویر پس از نجات جان ونزدی توضیح داد که او با به خطر انداختن جان خود، بزرگترین لطف ونزدی در گذشته را جبران کرده است. در واقع دختر محبوب خانواده آدامز یک بار خاویر را از زنده زنده سوختن در مراسم خاکسپاری مادرخوانده‌اش نجات داده بوده است. ظاهرا مادربزرگ ونزدی و مادرخوانده خاویر گذشته تاریک و وحشتناکی داشته‌اند که هیچکس هنوز از آن باخبر نیست. شاید فصل دوم بیشتر به این موضوع بپردازد.

صحبت بیانکا درباره مادرش و فرقه آهنگ صبحگاهی

یکی از صحنه‌ها به‌طور خاص معمای بزرگ بعدی سریال را تنظیم کرد. اوایل فصل اول مشخص شد که مادر فقید بیانکا بارکلی، یکی از اعضای فرقه آهنگ صبحگاهی بوده است. گیدئون، رهبر این گروه همواره سعی داشته تا از آهنگ بیانکا و گابریل برای جذب اعضای جدید استفاده کند تا اینکه بیانکا فرار می‌کند و از آکادمی نومور سر درمی‌آورد. متاسفانه اطلاعات کمی در مورد فرقه آهنگ صبحگاهی فاش شده که به‌ خودی خود نقش پررنگش در داستان فصل دوم را نشان می‌دهد.

صحبت‌های خاویر درمورد توانایی‌های روانی پدرش

در طول فصل اول، خاویر بارها اشاره کرد که پدرش، وینسنت تروپ، توانایی‌های پیش‌بینی و آینده‌نگری داشته است. بکارگیری این توانایی‌ها در شغلش باعث شده بود تا وینسنت حضور کمرنگی در زندگی پسرش داشته باشد، چون اگر به‌خاطر داشته باشید، وقتی خاویر توسط پلیس دستگیر شده بود، هیچ خبری از او نبود. با این حال، این واقعیت که وینسنت با والدین ونزدی و مادر تایلر به مدرسه رفته، نشان می‌دهد که توانایی‌های او قراره دوباره ایفاگر نقشی مهم باشد.

درگیری انید با والدین گرگینه‌اش

انید یکی از جالب‌ترین شخصیت‌های فصل اول ونزدی بود. به‌عنوان یکی از معدود گرگینه‌های آکادمی که «گرگ‌زده» نشده بود، هم اتاقی شاد ونزدی همیشه احساس می‌کرد که چیزهای زیادی برای اثبات دارد. با این حال، وقتی او در مراسم آخر هفته والدین به مادرش گفت که دیگر برایش اهمیتی ندارد، خودش را با تمامی ضعف‌ها و مشکلاتش پذیرفت. از آنجایی که فصل اول هرگز به بررسی رابطه عجیب و پیچیده انید و مادرش نپرداخت، فصل دوم می‌تواند فرصت خوبی برای به تصویر کشیدن گذشته و پیشینه انید باشد.

تبدیل شدن تایلر در سکانس پایانی فصل اول

بدون شک یکی از مهمترین اتفاقات رخ داده در فصل اول که می‌تواند عواقب بزرگی برای فصل دوم داشته باشد، تبدیل شدن تایلر در سکانس پایانی بود. با اینکه او توسط سربازان تا دندان مسلح محاصره شده بود، اما بازهم با توجه اطلاعات کمی که از قدرت‌های تایلر در دست است، بازگشت دوباره او امری اجتناب ناپذیر است. علاوه‌بر این، مشخص شده که بدون خانم تورنهیل، احتمال اینکه تایلر کنترل قدرت‌هایش را از دست بدهد به‌شدت بالاست، چراکه تنها او قادر به آرام کردن تایلر است. بنابراین احتمال تبدیل شدن تایلر به ابرشرور اصلی فصل دوم به‌شدت بالاست.

خداحافظی ونزدی با آکادمی نومور

اولین ترم ونزدی در آکادمی نومور بسیار کوتاه بود چراکه رستاخیز جوزف کرکستون آسیب قابل توجهی به مدرسه وارد کرده بود. علاوه‌بر این، با توجه به اینکه مدیر ویمز و خانم تورنهیل به ظاهر جان خود را از دست داده‌اند، آکادمی باید برای مدتی تعطیل می‌شد. این یعنی داستان فصل دوم می‌تواند بیشتر در خانه کلاسیک خانواده آدامز جریان داشته باشد تا آکادمی نومور.

گرفتن تلفن همراه از خاویر

در طول فصل اول ونزدی ثابت کرد که هیچ علاقه‌ای به فناوری مدرن ندارد. در واقع او هیچگاه از تلفن یا کامپیوتر استفاده نکرد، حتی اگر در موقعیتی بد قرار داشت. با این حال، این واقعیت که او یک تلفن همراه را از خاویر به‌عنوان هدیه پذیرفت، نشان می‌دهد که این موضوع قراره در فصل دوم تغییر کند. اینطور که پیداست، ونزدی رسما از شخصیتی خشک و غیرقابل تغییر به شخصیتی مدرن و منعطف تبدیل شده است.

اولین پیام‌های استاکر مرموز به ونزدی

در سکانس پایانی دیدیم که شخصی مرموز با ارسال چندین عکس به ونزدی فهماند که مدتی است مخفیانه او را زیر نظر گرفته است. با توجه به اینکه هویت او یکی از بزرگترین رازهای سریال است، فصل دوم می‌تواند تماما روی او و هدفی که از تعقیب کردن ونزدی دارد، متمرکز شود.

فصل ابتدایی سریال Wednesday هم اکنون برای تماشا از شبکه نتفلیکس در دسترس است.

4.3 61 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا