ترجمه همزمان با استفاده از هدفون سفیر فراهم شد

مترجم همزمان با هدفون Ambassador

ترجمه همزمان هدفون سفیر

شرکت Waverly Labs هدفون هوشمندی برای ترجمه همزمان در نمایشگاه CES 2020 معرفی کرد.

تاکنون شرکت‌های زیادی تلاش کرده‌اند تا دستگاهی برای ترجمه دقیق و همزمان ارایه کنند. بر این اساس ابزارها و اپلیکیشن‌های بسیاری ساخته شده که امکان ترجمه زبان‌های مختلف را برای کاربران فراهم می‌کند اما این ابزارها همواره با نقص‌هایی همراه بوده‌اند.

حالا آزمایشگاه Waverly Labs یکی از جالب‌ترین ابزارها را ساخته که شبیه یک هدفون است و امکان ترجمه همزمان را برای کاربران فراهم می‌کند.

این استارتاپ آمریکایی در نمایشگاه CES هدفون Ambassador را معرفی کرده که قرار است اوایل بهار با قیمت ۲۰۰ دلار راهی بازار شود.

این هدفون که دو گوشی دارد، یکی روی گوش قرار می‌گیرد و دیگری به عنوان بلندگو مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

قابلیت Converse یکی از سه حالت دستگاه است و به کاربران امکان می‌دهد تا با استفاده از گوشی هوشمند یک گفتگوی دو طرفه برقرار شود. دستگاه در زمان واقعی به صدا گوش می‌دهد و ترجمه می‌کند.

این دستگاه یک حالت Listen نیز برای مواقع سخنرانی دارد که به صدای سخنران گوش داده و به طور همزمان برای کاربر ترجمه می‌کند.

این سیستم قادر به ترجمه 20 زبان و 42 گویش مختلف است.

اولین دستگاه این شرکت تاکنون به رکورد پیش فروش 5 میلیون دلاری دست یافته تاکنون ۴۰ هزار دستگاه به مشتریان تحویل داده شده است. همچنین از دستگاه Ambassador تاکنون مبلغ 500 هزار دلار درآمد حاصل شده است.

نمونه اولیه این هدفون قبلا هم معرفی شده بود، ولی برای اولین بار امکان آزمایش آن توسط کاربران در رویداد CES فراهم شده است. این هدفون پیش‌تر توانسته با موفقیت تمام سرمایه مورد نیاز خود را در پاییز گذشته از طریق سایت Indiegogo به دست آورد.

در این بازار رقابت زیادی وجود دارد و شرکت‌های بسیاری اقدام به ساخت دستگاه‌های مشابه کرده‌اند؛ مثلا سال گذشته شرکتMymanu  ابزاری را معرفی کرد که امکان ترجمه همزمان به 37 زبان مختلف بدون نیاز به اپ را فراهم می‌کرد.

پیش از این نیز گوگل هدفون‌های مشابهی معرفی کرد که کارکرد مشابهی داشت، اما این ابزار بدون اپ قابلیت کاربردی نداشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا