#مهسا_امینی

تماشا کنید: ۱۴ دقیقه از گیم‌‌پلی بازی The Medium، اولین انحصاری ایکس‌باکس سری ایکس

در یک کلام؛ رعب آور و جذاب

اولین نگاه به جهان دوگانه‌ی بازی The Medium، ما را برای تجربه‌ی این بازی بسیار وسوسه کرد و حالا نیز ویدیویی ۱۴ دقیقه‌ای از گیم‌پلی این بازی منتشر شده تا بیشتر با گیم‌پلی اولین انحصاری ایکس‌باکس سری ایکس | اس آشنا شویم.

این ویدیوی ۱۴ دقیقه ای، پروتاگونیست و کاراکتر اصلی داستان یعنی ماریان را در حالی که با استفاده از توانایی های ذهنی و روانی که به عنوان یک فرد مدیوم (فردی که با عالم ارواح در ارتباط است) عهده‌دار شده و مشغول گشت و گذار و ارتباط با جهان ارواح در هتل متروکه‌ی Niwa است را به تصویر می‌کشد.

در آغاز این ویدیو ماریان مشغول کاوش هتل در دنیای فیزیکی و مدارک و سرنخ های اتفاقات گذشته است. اوضاع وقتی ترسناک می‌شود که ناگهان او با شبحی به نام Sadness با ظاهر دختری با یک دست و یک ماسک رو به رو شده. صفحه به دو قسمت تقسیم می‌شود و حالا نا نگاهی تازه به مکانیک‌های دو دنیای موازی در عمل مواجه می‌شویم.

خوشبختانه، Sadness قصه‌ی ما به اندازه‌ی ترسناک بودنش، مفید و سودمند واقع شده و از ماریان می‌خواهد تا از پلکان مارپیچ به دنبالش بیاد. البته این پلکان فقط در دنیای ارواح سالم است و در دنیای فیزیکی بلا استفاده محسوب می‌شود. حل کردن معما‌ها بین دو جهان، کلیدی ترین رکن بازی Medium محسوب شده و تریلر گیم‌پلی این مفهوم را به خوبی به مخاطب تفهیم می‌کند.

این ویدیو همچنین ما را اندکی با آنتاگونیست بازی یعنی The Maw آشنا می‌کند. او موجود ترسناک و رعب آوریست که توسط صدایی آشنا یعنی Troy Baker صداگذاری شده است. The Maw، ماریان را هنگام فرار به دنیای واقعی دنبال می‌کند، اما این پایان ماجرا نیست، چرا که The Maw همچنین می‌تواند خودش را به جهان واقعی نیز منتقل کند. از همه بدتر باید عرض کنم که او در دنیای واقعی می‌تواند نامرئی شود. البته او در دنیای واقعی کور خواهد بود و فقط با اتکا بر قوه‌ی شنوایی خود، به دنبال ماریان می‌گردد. در همچنین شرایطی باید با مخفی‌کاری، دم به تله نداد و توسط The Maw گرفتار نشد.

Bloober Team (که بازی‌های تحسین شده‌ی Layers Of Fear، Observer، Blair Witch را در کارنامه دارد) تا به کنون نام و نشان خوبی در زمینه‌ی ساخت بازی‌های ژانر وحشت دست و پا کرده و Medium نیز می‌تواند به عنوان بهترین ساخته‌ی این تیم محسوب شود. این بازی در تاریخ ۲۸ ژانویه (مصادف با ۹ بهمن ماه ۱۳۹۹) برای پلتفرم های Xbox Series X/S و PC عرضه خواهد شد و بازیکنانی که این بازی را پیش‌خرید کنند، می‌توانند از تخفیفی ۱۰ درصدی بهره‌مند گشته و با پرداخت ۵۰ دلار این عنوان را خریداری کنند. به شخصه و به دلیل علاقه‌ی شدید به بازی‌های ژانر وحشت نمی‌توانم برای تجربه‌ی دنیای دوگانه‌ی جذاب این بازی صبر کنم. آیا شما هم علاقه شدیدی به این ژانر دارید؟ با ما در میان بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا