مپ قدیمی وارزون بازمی‌گردد، اما به چه قیمتی؟!

منتظر بازگشت وردانسک باشید

مپ قدیمی وارزون بازمی‌گردد، اما به چه قیمتی؟! امیرحسین ناصری ۱ ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
مپ قدیمی وارزون - Warzone که وردانسک (Verdansk)

مپ قدیمی وارزون – Warzone که وردانسک (Verdansk) نام داشت ظاهرا طبق اعلام رسمی دوباره به این عنوان بازمی‌گردد، اما به بهای یک وقفه طولانی مدت و ارائه در پلتفرمی که هنوز مشخص نیست!

دو سال پیش شرکت اکتیویژن طعم شیرین پیروزی در رقابت بهترین بازی سبک بتل رویال بر حسب تعداد بازیکن فعال را با عنوان فوق‌العاده هیجانی Call of Duty: Warzone مزه کرد. این بازی رسما پس از چند ماه به رقم ۸۰ میلیون بازیکن رسید و سپس طولی نکشید تا این عدد از ۱۰۰ میلیون هم رد شد. این در حالی است که یکی از دلایل اصلی موفقیت این بازی رسما به خاطر گیم پلی جذاب در نقشه‌ای بود که طراحی آن به بهترین شکل ممکن و مخصوص هر نوع پلی لیستی انجام شده بود.

مپ اصلی و اول بازی Call of Duty: Warzone، که روایتگر ادامه بخش داستانی دو عنوان Modern Warfare و Black Ops Cold War بود، طی دو سال گذشته به خوبی توانست بین کاربران به شدت محبوب شده و در نهایت به یکی از بهترین نقشه‌های بتل رویال در میان تمامی بازی‌های این سبک تبدیل شود. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که پس از عرضه بازی Call of Duty: Vanguard و شروع فصل اول آن، این مپ با یک نقشه جدید به نام کالدرا (Caldera) جایگزین شد. طرفداران مدت‌ها بود که خواستار یک نقشه جدید بودند، اما اصلا انتظارات آن‌ها برآورده نشد.

در واقع نقشه جزیره کالدرا برای ادامه داستان ونگارد به Warzone آمده بود تا همه چیز را با یک تحول همراه کرده و بازی را وارد فاز تازه‌ای کند. این در حالی بود که متاسفانه کاربران چندان هم از گیم پلی و طراحی کالدرا راضی نبودند؛ بخصوص اینکه انواع و اقسام باگ‌های ریز و درشت هم در آن وجود داشت. با این حال از فصل اول سازندگان در تلاش هستند تا مشکلات بازی را برطرف کنند و در حال حاضر کالدرا به ثبات بهتری نسبت به قبل رسیده، ولی چنان که به نظر می‌رسد کاربران همان نقشه قدیمی وردانسک را می‌خواهند.

مپ قدیمی وارزون مخصوص پلتفرمی خاص خواهد بود؟!

درباره این موضوع، اخیرا یکی از رسانه‌های خبری طی یک مصاحبه آنلاین با یکی از کارمندان شرکت اکتیویژن ارتباط برقرار کرده و از او سوال کرده‌اند که آیا مپ قدیمی وارزون بازمی‌گردد یا که نه؛ در حالی که ظاهرا در اوج تعجب، جواب او مثبت بوده است! اما پس از این جواب مثبت، او جزئیات عجیبی را ارائه داد که پس از پاسخ به این سوال، چندین سوال دیگر را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند.

به گفته الکس سامرز (Alex Summers)، نقشه وردانسک در سال ۲۰۲۳ قطعا به وارزون بازمی‌گردد، اما این بازگشت مخصوص یک پلتفرم خاص خواهد بود. این اظهار علاوه بر اینکه نشان می‌دهد کاربران عملا باید تا یک سال برای بازگشت وردانسک صبر کنند، بلکه اضافه کرده است که ظاهرا بازی مخصوص پلتفرمی خاص خواهد بود! با این حساب، ظاهرا وردانسک برای نسخه موبایلی وارزون در نظر گرفته شده و این پلتفرم خاص، «موبایل» است.

با این وجود نباید این مورد را هم فراموش کرد که شاید بازی Call of Duty: Warzone 2 که در آینده منتشر می‌شود، مخصوص کنسول‌های نسل نهمی باشد. به همین دلیل نیز شاید منظور سامرز کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس بوده و وردانسک فقط در وارزون 2 و روی این پلتفرم‌ها در دسترس قرار خواهد گرفت. این در حالی است که در نهایت این فعلا یک اعلامیه ساده از آینده ۱ ساله بوده و احتمال تغییر آن توسط سازندگان موردی به شدت ممکن خواهد بود؛ به نحوی که شاید پس از تنفر شدید کاربران از کالدرا، در هر صورت وردانسک پس از عرضه Modern Warfare 2 به وارزون فعلی هم دوباره اضافه شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا