وارزون 2

آموزش تنظیمات و ترفندهای مهم وارزون 2 برای پیروزی آسان‌تر

خود را تقویت کنید؛ با این آموزش‌ها پیروزی از همیشه نزدیک‌تر است!

بازی وارزون 2 در کنار گیم پلی تحسین شده و نو، در بخش قابلیت‌های دسترس پیشرفت بی نظیری نسبت به بسیاری عناوین آنلاین از جمله نسخه ابتدایی وارزون داشته است. در این مطلب قصد داریم به برخی از تنظیمات و ویژگی‌های مهم وارزون 2 اشاره کنیم که این بازی را برای شما ساده‌تر می‌کند.

بازی محبوب کالاف دیوتی وارزون 2 که در حدود دو ماه در زمان انتشار این مطلب از عرضه آن گذشته، قدم‌هایی بزرگ برای در دسترس قرار دادن این بازی در اختیار کاربران با سبک‌های مختلف قرار داده است. این موضوع سبب ازدیاد تنظیمات و البته ویژگی‌های در دسترس کاربران شده است.

بسیاری از کاربران و طرفداران کهنه کار سری بازی Call of Duty به دلیل آشنا بودن با محیط بازی، با عموم ویژگی‌های این بازی آشنا بوده و مشکلی در برقراری ارتباط با فضای این بازی ندارند. اما روی صحبت ما با کاربرانی است که به هر دلیل با ویژگی‌ها و تنظیمات بازی وارزون 2 آشنایی ندارند. در این مطلب قصد داریم توضیحاتی چند درباره تنظیمات و ویژگی‌هایی داشته باشیم که می‌توانند در عین ساده سازی استفاده از ویژگی‌های این بازی، تجربه لذت بخش‌تری را در اختیار کاربران جدید و البته کاربران قدیمی که آشنایی کمتری با محیط بازی دارند، قرار دهند.

ارتباط موثر با هم تیمی‌ها و دوستان

ارتباط مستقیم و موثر یکی از ارکان اصلی بازی‌های تیمی است. چنین رکنی در نسخه اول بازی وارزون حیاتی بود و این موضوع در نسخه دوم تغییری نداشته است. به عقیده بسیاری از کاربران حرفه‌ای ارتباط موثر مهم‌ترین رکن پیشرفت و پیروزی در وارزون 2 بوده و برخی آن را حتی رکنی مهم‌تر از تفنگ خوب و قوی می‌دانند.

اگر حتی یک مرتبه وارزون را تجربه کرده باشید، متوجه می‌شوید میزان درگیری در آن بسیار بالا بوده و ورود به نبرد بدون ارتباط مستقیم و موثر با هم تیمی‌ها، به سرعت شما را از پا در می‌آورد. اطمینان پیدا کنید که ابتدا از محل حضور دشمن آگاه بوده و سپس محل حضور خود و دشمن را به کوتاه‌ترین و موثرترین شکل با هم تیمی‌های خود در میان بگذارید. شما همچنین می‌توانید با علامت گذاری نقطه حضور دشمن یا به اصطلاح پینگ (Ping)، یاران خود را از محل حضور دشمن مطلع کنید.

یکی از ویژگی‌های بسیار موثر بازی وارزون 2 ، قابلیت جذاب Proximity Chat بوده که به شما قدرت ارتباط با دشمنان در فواصل نزدیک را می‌دهد. همین موضوع به شما و تیمتان کمک کرده پس از ورود به نقطه‌ای جدید از نقشه، از حضور دشمنان در آن منطقه به سبب صحبت کردن آن‌ها با یکدیگر، مطلع شوید. در چنین لحظه‌ای شما می‌توانید با سکوت کردن، در حالی که از محل آن‌ها آگاه هستید به آن‌ها حمله کرده و غافلگیرشان کنید.

البته نباید فراموش کرد که دشمن شما نیز می‌تواند با زیرکی از این قابلیت بهره ببرد. ناگفته نماند که شما می‌توانید با تهدید دشمنان با استفاده از این قابلیت اخاذی کرده و آن‌ها را خلع سلاح کنید که از جمله قابلیت‌های بسیار سرگرم کننده بازی وارزون 2 محسوب می‌شود.

تنظیمات بازی خود را بررسی کنید

همانطور که در ابتدا اشاره شد، تنظیمات بازی وارزون ۲.۰ بسیار زیاد بوده و نیازمند صرف زمانی نسبتا طولانی برای یافتن تنظیمات ایده‌آل شما است. ما پیشنهاد می‌کنیم پیش از ورود به نبرد، حداقل یک مرتبه تنظیمات بازی خود را بررسی کنید. خوشبختانه تنظیمات بسیار زیاد این بازی نکته مثبتی مهم داشته و آن، قابلیت تنظیم آن برای سلایق متفاوت است. ما پیشنهاد می‌کنیم بیش از هر چیز تمرکز خود را بر تنظیمات حساسیت موس یا استیک‌های کنترلر (Sensitivity)، شیوه آرایش دکمه‌ها (Button Layout)، شیوه استفاده از سپرهای درون بازی (Armor Plate Behavior) و در پایان میدان دید (Field of View) قرار دهید.

همراه تیم خود حرکت کنید

بازیکنان وارزون 2، به خصوص اشخاصی که تجربه بیشتری در بازی‌های شوتر دارند، علاقه به گشت و گذار به صورت تک نفره داشته که معمولا نه تنها خود شکست خورده، بلکه تیم خود را وارد وادی شکست می‌کنند. تفاوتی ندارد با دوستان خود وارد دنیای بازی شده یا به همراه یاران تصادفی به مبارزه بپردازید، یکی از ارکان پیروزی شما همراهی تیم در تمام مواقع است.

زمانی که از همراهی تیم می‌گوییم، منظورمان همراهی تیم از ابتدا تا پایان مبارزه است. پس از به توافق رسیدن برای نقطه فرود، روش درست این بوده که تمام افراد در همان نقطه فرود آمده و به گشت و گذار و لوت در دیگر نقاط نپردازند. پس از آن، اگر تیم شما نقطه‌ای خاص را برای حرکت مشخص کرد، به طور گروهی به آن نقطه رفته و جداگانه حرکت نکنید. دیگر نکته مهم، بررسی مداوم نقشه، برای آگاهی از محل حضور یاران خود است.

هرگز از بازی خارج نشوید

در بخش پیشین، از همراهی تیم خود در تمام مدت گفتیم. در کنار آن به شما پیشنهاد می‌کنیم که هرگز پیش از موعد از بازی خارج نشوید. ما این پیشنهاد را حتی برای زمانی که شما به طور کامل در بازی کشته می‌شوید نیز به شما می‌دهیم. کاربران بسیاری هم تیمی‌های خود را پس از کشته شدن از فروشگاه خریداری کرده تا به بازی باز گردند.

باید به این حقیقت توجه داشت که سر بلند کردن از خاک در بازی وارزون 2 کار چندان سختی نبوده و حتی خرید یاران کشته شده در دقایق پایانی بازی نیز می‌تواند اثر بخش باشد. دیگر نکته که باید به آن توجه داشت این بوده که معمولا کمتر تیمی در پایان بازی تمام یاران خود را به همراه داشته و خریداری شما در لحظات پایانی از هر نظری مثبت بوده و می‌تواند سبب پیروزی شما شود.

اگر تک تیرانداز هستید، از Victus XMR استفاده کنید!

استفاده از تک تیراندازها در بازی وارزون ۲.۰ نسبت به نسخه پیشین تغییرات زیادی داشته است. در نسخه پیشین، شما با اکثر تفنگ‌های این دسته می‌توانستید دشمنانی که سپر آن‌ها کامل است را با تنها یک گلوله ساقط کنید، اما در وارزون ۲.۰ تنها یک تفنگ چنین قدرتی داشته و آن، تفنگ تک تیرانداز Victus XMR است. همین موضوع اکثریت تک تیراندازهای وارزون ۲.۰ را بدون استفاده و میزان استفاده از Victus XMR را به شدت بالا برده است.

شما می‌توانید تفنگ Victus XMR را با افزایش سطح بتل پس فصل اول بازی دریافت کنید. در زمان انتشار این مطلب، خبری از قوی‌تر شدن دیگر تفنگ‌های تک تیرانداز بازی نبوده و تک تیراندازها عموما از Victus XMR استفاده می‌کنند.

همیشه کوله خود را پر کنید

سیستم لوت کردن در وارزون ۲.۰ تغییرات بسیاری نسبت به نسخه ابتدایی داشته و به شما این اجازه را داده که از هر آیتم، چند عدد بردارید. از جمله آیتم‌های مهم که داشتن بیش از یک عدد از آن‌ها الزامی است کیت سلف ریوایو (Self-Revive) و کیل استریک‌ها هستند. بسته به اندازه کوله خود، شما می‌توانید آیتم‌های بیشتر یا کمتری را برداشته و در صورت یافتن بزرگ‌ترین کوله بازی، می‌توانید از تفنگ سوم نیز بهره ببرید که در دنیای وارزون بسیار حیاتی است.

دیگر آیتم بسیار مهم، ماسک ضد گاز است. باید آگاه باشید که گاز ضد ماسک پس از مدتی حتی در صورت استفاده نکردن تحلیل می‌رود، پس داشتن چند عدد از آن به شدت به سود شما است. همچنین به یاد داشته باشید که شما می‌توانید آیتم‌های اضافه را بر زمین انداخته و فضای بیشتری را برای آیتم‌های مهم خالی کنید. بار دیگر اشاره می‌کنیم که مهم‌ترین آیتم‌های برای برداشتن کیت سلف ریوایو، کیل استریک‌ها، ماسک ضد گاز و در صورت داشتن کوله بزرگ، تفنگ سوم هستند.

صدا خفه کن‌ها چندان اثر بخش نیستند!

متاسفانه بر خلاف باور بسیاری از کاربران، صدا خفه کن‌ها (Suppressor) در بازی وارزون ۲.۰ به چند دلیل چندان اثر بخش نیستند. اولین دلیل کاهش سرعت نشانه گیری شما و دومین دلیل خارج شدن دود بیشتر از لوله تفنگ و کاهش دید شما هستند. ما پیشنهاد می‌کنیم در عوض صدا خفه کن از مازل بریک‌ها (Muzzle Break) استفاده کرده که دود خروجی از لوله را کاهش داده و در نبردهای دور برد کمک بیشتری به شما می‌کنند.

لازم به ذکر است که استفاده نکردن از صدا خفه کن، شما را در نقشه بازی نمایان نمی‌کند و به عبارتی بزرگ‌ترین ویژگی که صدا خفه کن‌ها دارند، در مازل بریک‌ها نیز وجود دارد.

رنگ پینگ خود را تغییر دهید

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که کاربران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، رنگ پیش فرض پینگ وارزون ۲.۰ است. رنگ پیش فرض پینگ یاران و حتی خود شما در بازی وارزون 2 سفید بوده که دنبال کردن آن را به خصوص در فضاهای باز به شدت سخت می‌کند. به پیشنهاد ما به تنظیمات مراجعه کرده و رنگ آن را تغییر دهید. برای این کار به بخش Interface رفته، وارد Color Customization شوید و گزینه Neutral را به رنگی روشن مانند صورتی یا بنفش روشن تغییر دهید. این کار سبب شفافیت بیشتر پینگ‌ها در بازی می‌شود.

پیش از پایان مطلب باید اشاره داشت که فراوانی تنظیمات بازی وارزون بسیار بالا بوده و ما تنها به برخی از تنظیمات و ویژگی‌های مهم اشاره داشتیم. شما می‌توانید با کاوش بیشتر در تنظیمات این بازی، چندین ویژگی دیگر که به آن‌ها اشاره نشد را یافته و از آن‌ها بهره ببرید. شما از کدام ویژگی‌ها بیشتر استفاده می‌کنید؟ آیا ویژگی مهمی در وارزون 2 وجود داشته که به آن اشاره نکرده‌ایم؟ منتظر نظرات و تجربیات شما هستیم.

4.5 4 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا