بخش DMZ وارزون ۲.۰

آموزش: چگونه در بخش DMZ وارزون ۲.۰ موفق شویم؟

شاید قهرمان بتل رویال باشید، اما DMZ متفاوت است!

بازی Call of Duty Warzone 2.0 با بخشی کاملا جدید از راه رسید که خوشبختانه به سرعت جای خود را در قلب طرفداران پیدا کرده است. در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم چگونه در بخش DMZ وارزون ۲.۰ موفق شوید.

بخش DMZ وارزون ۲.۰ روشی کاملا جدید برای تجربه سری بازی Call of Duty و البته برگرفته از برخی بازی‌های دیگر است که از زمان انتشار تا به حال توانسته نظر کاربران بسیاری را جلب کند. شما در این بخش به طور همزمان به مبارزه با دشمنان واقعی و دشمنانی با هوش مصنوعی فوق العاده قوی می‌روید که یکی از جذابیت‌های این بخش است. زمین بازی شما مانند بخش بتل رویال منطقه ال مزرح (Al-Mazrah) بوده که خوشبختانه به شدت مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. در این مطلب قصد داریم شما را با چند آموزش آشنا کنیم که می‌تواند مسیر پیروزی و موفقیت بیشتر در بخش DMZ وارزون ۲.۰ را برای شما هموارتر کند.

آماده سازی برای ورود به بخش DMZ وارزون ۲.۰

پیش از پرداختن به موضوعات درون بازی و بخش مبارزات، قصد داریم نگاهی به نحوه کارکرد تفنگ‌ها و بهترین روش‌ها برای یادگیری و ارتقا سطح در این بخش داشته باشیم.

همه تفنگ‌های ابتدایی خود را وارد بازی نکنید

زمانی که برای اولین مرتبه وارد بخش DMZ می‌شوید، دو تفنگ در لودآت شما دیده می‌شود. این دو تفنگ، مسلسل محبوب M4 و یک شاتگان هستند. یکی از این تفنگ‌ها را از لودآت خود خارج کنید. لازم به ذکر است که شما می‌توانید در آینده تفنگ کنار گذاشته شده را از نو استفاده کنید. ما پیشنهاد می‌کنیم شاتگان را به دلیل کاربرد کمتر کنار بگذارید. توجه داشته باشید که کشته شدن در بخش DMZ هر آنچه که در لودآت شما وجود دارد را از شما می‌گیرد. برای شروع بهتر است تنها یک تفنگ همراه خود به بازی ببرید و پس از بیشتر آشنا شدن با سبک بازی، تفنگ‌های بیشتری در لودآت خود قرار دهید. همانطور که گفته شد، کشته شدن در این بخش همه چیز را از شما می‌گیرد، پس باید محافظ کارانه در این بخش پیش رفت.

عملیات Faction Missions را تکمیل کنید

پیش از آغاز بازی، شما می‌توانید در لابی بخش DMZ بخش Faction Missions را تماشا کنید. عملیات موجود در این بخش در کنار جوایز ارزنده مانند تفنگ، کالینگ کارد و غیره، مکانیسم‌های DMZ را به خوبی به شما آموزش می‌دهند. شما می‌توانید به طور همزمان سه عملیات انتخاب کرده و آن‌ها را تکمیل کنید. عملیات این بخش، بهترین روش‌ها برای حرفه‌ای شدن در DMZ را در برابر شما قرار می‌دهند.

انتخاب تفنگ Marksman Rifle به عنوان تفنگ بیمه شده

در بخش DMZ شما با مراجعه به لودآت متوجه سه قسمت خالی با نام Insured Weapons یا تفنگ‌های بیمه شده می‌شوید. در ابتدا تنها یک بخش از سه بخش آزاد بوده و شما می‌توانید با تکمیل عملیات Factions Missions، هر سه بخش را بازگشایی کنید. این سه تفنگ قابل شخصی سازی بوده و شما در صورت کشته شدن در بازی آن‌ها را به طور کامل از دسته نمی‌دهید، بلکه به مدت دو ساعت از دسترس شما خارج می‌شوند. ناگفته نماند که ورود دوباره به بازی و موفقیت در خروج، مدت زمان در دسترس نبودن تفنگ را کاهش داده و شما زودتر می‌توانید از تفنگ‌های بیمه شده خود استفاده کنید.

اگر در انتخاب تفنگ بیمه شده شک دارید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم یکی از دو تفنگ SPR-208 یا Lockwood MK2 را به عنوان اولین تفنگ بیمه شده انتخاب کنید. این دو تفنگ برای رویارویی با دشمنان هوش مصنوعی بی نظیر بوده و تقریبا همه آن‌ها را با تنها دو یا سه گلوله به قتل می‌رسانند و از سوی دیگر، برد نسبتا خوبی ارائه می‌دهند.

آموزش مبارزه در بخش DMZ وارزون ۲.۰

حال که آماده سازی لازم پیش از ورود به ال مزرح را انجام داده‌اید، زمان آن رسیده که مبارزه خود را تقویت کنید تا بهترین استفاده از ابزار فراهم شده را داشته باشید.

مبارزه را از فاصله دور آغاز کنید

ما می‌دانیم که کاربران سری بازی کالاف دیوتی علاقه بسیار زیادی به حملات پر قدرت و پر سرعت به مواضع دشمنان دارند و وجود قلعه‌ها و استرانگهلد (Stronghold) این خواسته را در شما تشدید می‌کند و به عبارتی هدف وجود دشمنان با هوش مصنوعی در مناطقی خاص همین است. اما دست نگه دارید و با استراتژی کامل، دید باز و با توجه به قدرت لودآت خود به دشمنان حمله کنید تا غافلگیر نشوید. ابتدا تمام دشمنان در تیر رس خود را از بین برده و دشمنانی که با تماشای کشته شدن یاران خود نیز به فضای باز می‌آیند را نیز از بین ببرید. همچنین باید این نکته را در نظر داشت که پس از آغاز مبارزه، نیروهای پشتیبانی با سرعت هر چه تمام‌تر از راه رسیده و با شما مقابله می‌کنند، پس آغاز مبارزه از راه دور بار دیگر به سود شما خواهد بود.

به آرامی مقرهای دشمن را تسخیر کنید

پس از آغاز مبارزه از راه دور و از بین بردن دشمنان در فضای باز، نباید فراموش کرد که درون ساختمان‌های دشمن نه تنها خطرناک بوده، بلکه می‌تواند خطرناک‌تر از فضای خارجی ساختمان‌ها باشد. حضور دشمنان در چارچوب در، راه روهای تنگ و حضور دشمنان با سپر ضد گلوله، همه و همه مبارزه شما درون ساختمان را به شدت سخت می‌کنند. علاوه بر آن نباید فراموش کرد که برخی راه روها و درها بمب گذاری شده و هر لحظه ممکن است برخورد با آن‌ها شما را زمین گیر کند.

در نتیجه پیش از فکر کردن به لوت، آرامش داشته باشید و پیش از ورود به هر بخش از ساختمان، آن را پاک سازی کنید. باید اشاره داشت که سلامت کامل شما به سرعت در این مناطق به صفر رسیده و در بازی کشته می‌شوید. پس از قدرت عقب نشینی خود بهره برده و در صورت احساس خطر عقب نشینی کرده و از نو حمله کنید.

دشمنان هوش مصنوعی از حالت Tactical Sprint استفاده نمی‌کنند

حالت Tactical Spring یا دوی پر سرعت که به طور پیش فرض با دو مرتبه فشردن دکمه سرعت در بازی فعال می‌شود، برای دشمنان هوش مصنوعی غیر فعال است و شما می‌توانید از همین روش دشمنان واقعی را از دشمنان هوش مصنوعی تمییز دهید. به عبارت دیگر، تنها کاربران قدرت استفاده از Tactical Spring را دارند که سرعتی به مراتب بیشتر از دویدن معمولی دارد. در نتیجه اگر شما دشمنی را تماشا کردید که تفنگ خود را به سوی آسمان گرفته و در حال دویدن است، با دشمن واقعی روبه رو هستید و باید حواس خود را شش دانگ جمع کنید.

آموزش لوت درست در بخش DMZ وارزون ۲.۰

در حالی که لوت کردن در هر دو بخش بتل رویال و DMZ امری حیاتی بوده، روش درست لوت کردن در آن‌ها بسیار متفاوت است. در نتیجه شاید شما نحوه صحیح این موضوع را در بتل رویال بدانید، اما در بخش DMZ با مشکل در این بخش مواجه شوید. در این بخش قصد داریم نگاهی به روش درست لوت در DMZ بپردازیم.

تمام جعبه‌ها را بازگشایی کنید

در بخش DMZ جعبه‌های به مراتب بیشتری برای بازگشایی نسبت به بخش بتل رویال دیده می‌شود. منظور ما از جعبه‌ها می‌تواند کامپیوترها، جعبه ابزار‌ها و حتی یخچال‌ها باشد. در بخش DMZ در هر جایی ممکن است آیتمی مورد نیاز را پیدا کنید و بر خلاف بخش بتل رویال که شما پس از مدتی از لوت تقریبا بی نیاز می‌شوید، در بخش DMZ اینگونه نبوده و همیشه جای پیشرفت دارید. مهم‌تر از هر چیز، هر لحظه ممکن است کلید یا کارت ورود در بخش‌های مختلف پیدا کنید.

از تمام رادارهای UAV استفاده کنید

زمانی که وارد بخش DMZ می‌شوید، روی نقشه می‌توانید نماد برج‌های رادیویی را تماشا کنید که نشان از رادارهای UAV هستند. تلاش خود برای رسیدن به این برج‌ها را افزایش دهید تا به راحتی دشمنان اطراف خود را شناسایی کرده و در صورت نیاز به مبارزه پرداخته و در صورتی که دشمنی مشاهده نشد، بدون دغدغه به لوت کردن بپردازید.

گروگان‌ها را آخر سر نجات دهید

یکی از قراردادهای درون بخش DMZ نجات گروگان یا Hostage Rescue است. شما در صورت آغاز این قرارداد، نقطه خروجی (Exfil Point) مجزایی برای خود بازگشایی می‌کنید. البته چالش نجات گروگان آسان نیست چون گردنبندی انفجاری بر گردن گروگان بوده که تنها ۶۰ ثانیه به شما برای پاک سازی ساختمان و غیر فعال کردن آن فرصت می‌دهد. اگر شما موفق به خنثی سازی گردنبند انفجاری شوید، باید گروگان را به نقطه خروج برسانید. لازم به ذکر است که نقاط خروج پیش فرض بازی امن‌تر هستند، اما در صورت بروز مشکل یا درگیری شما می‌توانید با استفاده از نقطه خروج جدید از منطقه خارج شوید. همانطور که می‌دانید خروج از منطقه به معنای پایان بازی است، پس پیشنهاد می‌کنیم قرارداد نجات گروگان را در پایان بازی خود آغاز کنید.

ابتدا به دنبال لوت‌های قیمتی بروید

ما می‌دانیم که پر کردن کوله کوچک خود با لامپ، سیم و دیگر آیتم‌های ارزان قیمت بسیار وسوسه انگیز است، اما کمی بیشتر گشته و آیتم‌های قیمتی چون لپتاپ، کنسول بازی و دیگر آیتم‌های گران قیمت را جمع آوری کنید. این آیتم‌ها در صورت خروج موفق شما از منطقه پول بیشتر و در نتیجه ایکس پی بیشتری را به شما می‌دهند.

آموزش خروج موفق در بخش DMZ وارزون ۲.۰

پس از مبارزات طاقت فرسا، نوبت به خروجی پر استرس می‌رسد. همانطور که گفته شد، کشته شدن در DMZ همه چیز را از شما می‌گیرد، پس خروج موفق بسیار حیاتی بوده و از همین رو باید روش درست برای خروج را پیش بگیرید.

تمام نقاط خروج از نو ظاهر می‌شوند

نقاط خروج از بازی که با نام Exfil Point شناخته می‌شوند با نشان در و آدمکی آبی رنگ بر نقشه نمایان می‌شوند و شما با مراجعه به این مناطق، با استفاده از هلیکوپتر از منطقه ال مزرح خارج می‌شوید. اما مطلع باشید اگر هلیکوپتری مشاهده کردید که در حال خروج بوده و گروهی دیگر سوار بر آن است، به هیچ عنوان نترسید. نقاط خروج بازی به طور بی نهایت ظاهر شده و شما می‌توانید از همان نقطه‌ای که گروهی دیگر از منطقه خارج شده، خارج شوید.

اگر فکر می‌کنید زمان ترک منطقه رسیده، منطقه را ترک کنید

همیشه نباید تا لحظات آخر در ال مزرح حضور داشته باشید. اگر چالشی خاص را تکمیل کرده یا تفنگی خاص به دست آورده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از منطقه خارج شوید. ما می‌دانیم که دنیای DMZ دنیایی بسیار وسوسه انگیز بوده و شما تمام مدت به دنبال لوت بیشتر هستید، اما باید بدانید که حضور طولانی‌تر در منطقه به معنای ریسک بالاتر در کشته شدن توسط دشمنان واقعی و دشمنان هوش مصنوعی است. در نتیجه بهترین روش برای شما خروج در زمان مناسب و پیش از بد شدن وضعیت است.

کلیدهای استرانگهلد را پیش از خروج استفاده کنید

بر خلاف کلیدها که برخی مناطق مشخص در ال مزرح را بازگشایی می‌کنند، کلیدهای استرانگهلدها به صورت کارت ورود در اختیار شما قرار گرفته و شناسایی آن‌ها را آسان می‌کند. اما باید بدانید که این کارت‌ها پیش از خروج شما از منطقه به طور کامل محو می‌شوند. در نتیجه، ما پیشنهاد می‌کنیم که پیش از خروج از منطقه، کارت ورود استرانگهلد را صرف کرده تا در کنار لوت بیشتر، ایکس پی بازگشایی استرانگهلد را به دست بیاورید.

نقاط خروج کاملا تصادفی هستند

به هیچ عنوان به نقطه‌ای خاص برای خروج از منطقه بسنده نکنید. نقاط خروج بخش DMZ کاملا تصادفی بوده و شما باید در زمان ورود به بازی، نقاط خروج را بررسی کرده تا در زمان خروج با مشکل مواجه نشوید.

دنیای DMZ‌ تفاوت بسیاری با بتل رویال داشته و آرامش‌های طولانی مدت و پس از آن مبارزات کوتاه اما به شدت اضطراب آور، این بخش را به شدت جذاب کرده و به سرعت در دل کاربران جا داده است. ناگفته نماند بخش DMZ وارزون ۲.۰ در حال حاضر در فاز بتا بوده و بدون شک با کامل شدن این بخش، ویژگی‌هایی جدید دریافت خواهیم کرد. نظر شما درباره این بخش از وارزون ۲.۰ چیست؟ منتظر تجربیات و پیشنهادات شما برای این بخش هستیم.

3 2 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا