1%
  • 0/10

شرکت‌های برادران وارنر و پارامونت احتمالا با یکدیگر ادغام خواهند شد

مدیر عامل‌های دو شرکت در حال گفتگو هستند

شرکت‌های برادران وارنر و پارامونت احتمالا با یکدیگر ادغام خواهند شد ۰ ۰۶ دی ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
برادران وارنر و پارامونت

طبق گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد که احتمال ادغام شدن شرکت‌های برادران وارنر و پارامونت با یکدیگر وجود دارد و مدیر عامل‌های این دو کمپانی در حال گفتگو با یکدیگر هستند. این ادغام می‌تواند تاثیرات گسترده‌ای بر صنعت سرگرمی داشته باشد.

در سال ۲۰۲۲، شرکت برادران وارنر (Warner Bros) که پیش از این به ای‌تی‌اندتی (AT&T) تعلق داشت و با نام وارنرمدیا (WarnerMedia) فعالیت می‌کرد، در قراردادی بزرگی و تاریخی با شرکت دیسکاوری (Discovery) ادغام شد و در نتیجه شرکت برادران وارنر دیسکاوری (Warner Bros. Discovery) پدید آمد.  حالا این طور که به نظر می‌رسد، احتمالا دارد تا شرکت برادران وارنر و پارامونت با یکدیگر ادغام شوند تا به این شکل، برادران وارنر باز هم یک تغییر بزرگ را تجربه کند و گسترده‌تر شود.

این طور که رسانه آکسیوس (Axios) گزارش داده است، منابع خبری متعددی می‌گویند که باب باکیش (Bob Bakish)، مدیر عامل شرکت پارامونت گلوبال (Paramount Global) و دیوید زاسلاو (David Zaslav)، مدیر عامل شرکت برادران وارنر دیسکاوری روز سه‌شنبه هفته گذشته با یکدیگر ملاقات داشته‌اند. این طور که گزارش‌ها می‌گوید، ادغام احتمال این دو شرکت موضوع مورد بحث این دو مدیر عامل بوده است. این در حالی است که شرکت برادران وارنر دیسکاوری هم اکنون ۲۹ میلیارد دلار ارزش دارد و در طرف مقابل، پارامونت گلوبال کمی بیشتر از یک سوم آن یعنی مبلغ ۱۰ میلیارد دلار ارزش دارد.

ادغام دو شرکت برادران وارنر دیسکاوری و پارامونت گلوبال می‌تواند تاثیر بسیار بزرگی روی رسانه‌های سرگرمی بگذارد. شرکت برادران وارنر دیسکاوری هم اکنون صاحب برندهای برجسته و مطرحی مثل دی سی (DC)، اچ‌بی‌او (HBO)، سی‌ان‌ان ورلدواید (CNN Worldwide)، تی‌ان‌تی اسپورتز (TNT Sports) و سرویس اشتراکی پخش فیلم و سریال مکس (Max) است. در آن طرف هم شرکت پارامونت گلوبال مالیکت برندهایی از جمله بت (BET)، وی‌اچ‌وان (VH1)، ام‌تی‌وی (MTV)، نیکلودئون (Nickelodeon)، کمدی سنترال (Comedy Central)، سی‌ام‌تی (CMT)، پارامونت نتورک (Paramount Network)، شوتایم (Showtime)، سی‌بی‌اس (CBS) و  سرویس اشتراکی پخش فیلم و سریال پارامونت پلاس (+Paramount) را دارد. همچنین این دو شرکت هر کدام ۱۲/۵ درصد از سهم مالکیت شبکه سی‌دبلیو (The CW) را نیز دارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments