اپراتور وی پی ان رسمی در کشور ایجاد می‌شود

راه‌اندازی اپراتور VPN رسمی در کشور

ابولحسن فیروزآبادی

بر اساس گزارش دبیر شورای عالی فضای مجازی، دستورالعملی برای تعیین سطح دسترسی متفاوت افراد به اینترنت در کارگروه فیلترینگ تهیه شده که بر اساس آن قرار است اپراتور وی پی ان رسمی در کشور راه‌اندازی شوند.

ابوالحسن فیروزآبادی اعلام کرد که کمیته‌ی فیلترینگ در حال تعریف سطوح مختلف دسترسی کاربران به اینترنت است و در این رابطه آیین‌نامه و دستور‌العملی تعیین خواهد کرد.

به گفته‌ی و موضوع وی‌پی‌ان قانونی از مدت‌ها پیش در دستور کار بوده اما به دلیل وجود پاره‌ای مشکلات تاکنون اجرایی نشده است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: از آنجا که موضوع وی پی ان در کشور تبدیل به اقتصاد بزرگی شده و سازمان‌ها و افراد زیادی از آن بهره برداری می‌کنند قرار است با مسئولیت دادستانی و وزارت ارتباطات، اقدام به راه‌اندازی اپراتور وی‌ پی‌ ان در کشور کنیم؛ بر این اساس طبق قانون خاصی که تدوین می‌شود وی پی ان از طریق اپراتورهای رسمی بر اساس مواردی که نیاز باشد مثل سازمان‌های دولتی، بانک‌ها و سفارتخانه‌ها واگذار خواهد شد.

به گزارش فیروزآبادی، متولی این طرح، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی است و این طرح مراحل نهایی خود را طی می‌کند تا به زودی در صحن مجلس مطرح و به صورت قانونی در بیاید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا