برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance | وقتی تئوری‌های جذاب رنگ می‌بازند!
1%
  • 10/10

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance | وقتی تئوری‌های جذاب رنگ می‌بازند!

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance | وقتی تئوری‌های جذاب رنگ می‌بازند! ۳۶ ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

در حالی که مدت زیادی از انتشارش در فضالی مجازی نمی‌گذرد، قصد داریم به موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance پرداخته و ببینیم چه نکاتی را شامل می‌شود.

سونی پیکچرز تاکنون دو بار سعی کرده جهان سینمایی خودش را داشته باشد. این استودیو یکبار سعی کرده بود با مجموعه The Amazing Spider-Man به چنین هدفی برسد که شکست خورد. اخیراً هم سعی کرده با فیلم‌های ونوم (VenomMorbius و Madame Web به چنین هدفی برسد که تاکنون چندان موفق نبوده است. حاصل جدیدترین تلاش سونی برای گسترش جهان Sony’s Spider-Man Universe، قسمت سوم ونوم است که اواخر سال جاری میلادی روی پرده نقره‌ای خواهد آمد. البته قسمت‌های اول و دوم کیفیت بالایی نداشته و تنها سرگرم کننده بودند.

در حال حاضر اطلاعات چندانی پیرامون Venom: The Last Dance در دسترس نیست. حتی تریلرش که ساعاتی قبل به فضای مجازی آمد، نکات متعددی را در خود جای داده اما فاش نمی‌کند اتفاقات دقیقاً حول محور چه موضوعی چرخیده و دشمن اصلی ونوم چه کسی یا چه چیزی خواهد بود. در ادامه قصد داریم نکات مهم تریلر را مرور کنیم.

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

شاهد پرش زمانی نخواهیم بود

نماهای آغازین تریلر ادی براک را حین قدم زدن در شهری واقع در کشور مکزیک نشان می‌دهد. اگر یادتان باشد، در صحنه پس از تیتراژ پایانی Venom: Let There Be Carnage به یونیورس Marvel Cinematic Universe انتقال پیدا کرد و در صحنه پس از تیتراژ پایانی Spider-Man: No Way Home دیدیم که او حالا اطلاعات زیادی درباره ابرقهرمانان و همچنین بشکن تانوس (Thanos) دارد. در انتهای همین صحنه پس از تیتراژ، به یونیورس SSU برگردانده شد. از آنجایی که همان پیراهن را به تن دارد، می‌توان نتیجه گرفت مدت زیادی نمی‌گذرد.

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

محافظ مرگبار

یکی از لقب‌های ونوم در کمیک بوک‌ها، محافظ مرگبار (The Lethal Protector) است. این لقب به روش‌های خشونت آمیزش برای مبارزه با خلافکارها و  جنایتکاران اشاره دارد. در قسمت‌های پیشین ندیدیم که ادی براک همانند ابرقهرمانانی از جمله مرد عنکبوتی (Spider-Man) یا دردویل به مبارزه با خلافکاران کوچک و خرده پا بپردازد؛ اتفاقی که سرانجام در قسم سوم به تصویر کشیده می‌شود.

مبارزه ونوم با خلافکاران احتمالاً به همین صحنه خلاصه شده و با شروع جریان اصلی داستان بعید بنظر می‌رسد موارد مشابهی را شاهد باشیم. در ضمن، در این صحنه به ما یادآوری می‌شود سیمبیوت ونوم همچنان علاقه شدیدی به سر موجودات زنده دارد.

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

هماهنگی‌ای که هنوز کامل نشده است

پس از مبارزه با خلافکاران و درست قبل از اینکه ونوم سرشان را ببلعد، یکی از آن‌ها می‌پرسد: «تو چی هستی؟» در این لحظه ادی قصد دارد جمله «ما ونوم هستیم» را به زبان بیاورد اما ونوم آن را زودتر می‌گوید. ادی سعی می‌کند جمله را دوباره به زبان بیاورد اما این بار هم سیمبیوت زودتر می‌گوید. بار سوم، هماهنگی شکل گرفته و جمله معروف را همزمان می‌گویند.

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

سیمبیوت‌های بیشتر

در فیلم Venom: Let There be Carnage با سیمبیوتی غیر از ونوم مواجه شدیم اما نمی‌توانیم آن را سیمبیوت متفاوتی در نظر بگیریم. به هر حال، کارنیج فرزند ونوم محسوب می‌شود. با توجه به آنچه در تریلر دیدیم، می‌توان با اطمینان گفت سیمبیوت‌های بیشتری را خواهیم دید که هیچ ارتباطی با ونوم ندارند. در همین بخش از تریلر، صدایی متعلق به جونو تمپل (Juno Temple) را می‌شنویم که در میان علاقه مندان به سریال با Ted Lasso شناخته می‌شود. اگرچه نام شخصیتش مشخص نیست، یک دانشمند بوده که برای گروهی نظامی کار کرده و روی سیمبیوت‌ها تحقیق می‌کند. در ضمن، یکی از سیمبیوت‌ها با رنگ زرد دیده شده و احتمال می‌رود اسکریم (Scream) باشد.

یکی از احتمالات، این است که سیمبیوت اسکریم به طریقی خود را به شخصیت جونو نمپل رسانده و وارد بدنش شود؛ زیرا این سیمبیوت در کمیک بوک‌ها میزبانان زن داشته است.

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

وقتی همه چیز گیج کننده می‌شود!

کریستو فرناندز (Cristo Fernández) در صحنه پس از تیتراژ پایانی Spider-Man: No Way Home نقش متصدی کافه را ایفا کرد و در تریلر فیلم Venom: The Last Dance در همین نقش دیده می‌شود. قبل از اینکه فرزند جدید ونوم بتواند وارد بدن او شود، شخصیتی جدید با نقش آفرینی چیوینل اجیوفور (Chiwetel Ejiofor) از راه رسیده و سیمبیوت را در محفظه‌ای شیشه‌ای حبس می‌کند.

در حال حاضر می‌دانیم چیویتل اجیوفور عضو ارشد همان گروه نظامی‌ای است روی سیمبیوت‌ها تحقیق کرده و قصد دارد این موضوع را مخفی نگه دارد؛ گروهی که به یونیورس SSU تعلق دارد. سوالی که پیش می‌آید، این است: شخصیت چیویتل اجیوفور چطور به کافه‌ای رفته که در یونیورس MCU واقع شده و سیمبیوت را گرفته است؟ این انتقال بین یونیورس‌ها چطور اتفاق افتاده است؟ میزان سردرگمی حاصل از این ماجرا زمانی بیشتر می‌شود که بدانید اجیوفور قبلاً نقش یک جادوگر را در فیلم Doctor Strange ایفا کرده بود.

بیایید امیدوار باشیم سونی برای حضور چیویتل اجیوفور در دو نقش متفاوت و صد البته جابجایی شخصیت او از یونیورس SSU به MCU توضیحی منطقی ارائه می‌دهد.

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

نابودی یک تئوری جذاب!

پس از اینکه بخشی از ونوم در جهان MCU جا ماند، تئوری جذابی به وجود آمد. طبق این تئوری، سیمبیوت مزبور طی اتفاقاتی پیتر پارکر را یافته و وارد بدنش می‌شود. بدین ترتیب، در فیلم Spider-Man 4 شاهد مرد عنکبوتی سیاهپوش خواهیم بود.

حالا که سیمبیوت مزبور توسط گروه نظامی بدون نام و نشان پیدا و محبوس شده، می‌توان گفت این تئوری دیگر کارکردی ندارد.

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

ریس ایفانز اینجا چه کار می‌کند؟

یکی دیگر از موارد گیج کننده‌ای که تریلر در خودش جا داده، حضور ریس ایفانز (Rhys Ifans) است. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، او در مجموعه مرد عنکبوتی شگفت انگیز (The Amazing Spider-Man) نقش دکتر کرت کانرز را ایفا کرده بود؛ شخصیتی که در فیلم Spider-Man: No Way Home حضور داشت.

پس از اینکه حضور ریس ایفانز رسمی شد، تئوری‌ای شکل گرفت مبنی بر اینکه سونی پیکچرز قصد دارد بواسطه Venom: The Last Dance ارتباط آن با مجموعه The Amazing Spider-Man را تایید کند. با این حال، بعید بنظر می‌رسد چنین اتفاقی را شاهد باشیم. اگرچه نام شخصیت ریس ایفانز در The Last Dance هنوز مشخص نشده، او دو دست داشته و اصلاً شبیه به یک دانشمند نابغه نیست.

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

سربازهای سیمبیوتی؟

در تریلر با گروهی از سربازان مواجه می‌شویم که صورتشان بطور کامل پوشانده شده و هیچ وقت چهره‌شان را نمی‌بینیم. از آنجایی که سربازان با گروهی همکاری می‌کنند که روی سیمبیوت‌ها مشغول تحقیق هستند، تئوری‌ای مبنی بر حضور سربازهای سیمبیوتی (Sym-Soldiers) شکل گرفته است. به بیان دقیقتر، احتمال می‌رود دانشمندان موفق شده‌ باشند راهی برای ترکیب سیمبیوت‌ها و انسان‌ها به منظور ساخت ابرسرباز پیدا کرده باشند.

بد نیست بدانید ساخت سربازهای سیمبیوتی ایده جدیدی نبوده و پیش از این در کمیک بوک‌های مارول به تصویر کشیده شده بود.

هیولای جدید چیست؟

در طول تماشا تریلر با هیولایی چهارپا مواجه می‌شویم که سعی دارد ونوم را بکشد. با توجه به شکل و شمایلش می‌توان با اطمینان گفت به زمین تعلق نداشته و موجودی فضایی است.

اینکه هیولای چهارپا دقیقا چیست، فعلاً دو پاسخ احتمالی برایش داریم: زنوفیج (Xenophage) و گرندل (Grendel). زنوفیج در کمیک بوک‌ها نژادی از موجودات بیگانه است که نخستین بار در شماره یک کمیک بوک Venom: The Haunted (سال ۱۹۹۶ میلادی) معرفی شد. آن‌ها از سیمبیوت‌ها تغذیه کرده و قادر به ایجاد سمی هستند که بسیار قدرتمند بوده و می‌تواند سیمبیوت‌ها را فلج کرده و طعمشان را مطلوب کند. زنوفیج‌ها دشمن خونین سیمبیوت‌ها بوده و انتظار می‌رفت سونی در قسمت‌های پیشین نبرد این دو موجود فضایی را زمینه چینی کند. در ضمن، احتمال می‌رود حمله زنوفیج‌ها دلیلی باشند که سیمبیوت‌ها مجبور شدند سیاره خود را ترک کنند.

گرندل، در مقایسه با زنوفیج گزینه چندان محتملی نیست. با اینحال، نباید بخاطر تفاوت‌های ظاهری موجودی که در تریلر دیدیم با طراحی‌اش در کمیک بوک‌ها از کنارش به سادگی گذشت. گرندل به سیمبیوتی اژدهاگونه گفته می‌شود که با خون نال (Knull)، خالق سیمبیوت‌ها ساخته شد. البته او تنها نبود و یک همنوع هم داشت. آن دو میلیاردها سال پیش در کهکشان‌ها رها شده و به قتل عام ساکنان سیاره‌ها و همچنین خدایان پرداختند.

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

حمله سیمبیوت‌ها به زمین

در یکی از صحنه‌های تریلر Venom: The Last Dance با تعدادی سیمبیوت ملاقات کردیم که تحت آزمایش‌های مختلف گروهی نظامی قرار دارند. با توجه به نمایی که در بخش دیگری از تریلر می‌بینیم، با اطمینان می‌توان گفت سیمبیوت‌های بیشتری در فیلم حضور دارند. همزمان با این نما، ونوم خطاب به ادی براک می‌گوید: «ادی، زادگاهم ما را پیدا کرده است.»

سیمبیوت‌ها در کمیک بوک‌ها به نبرد علیه نال پرداخته و همین اقدام باعث شد بازماندگانشان زندانی شوند. اینطور که به نظر می‌رسد، آن‌ها توانسته‌اند راهی برای فرار از دست خدایشان پیدا کنند. شاید هم فرستاده نال باشند تا ونوم را بکشند. ماجرا هر چه باشد، بدون شک با اکران فیلم دلیل آمدنشان به زمین فاش خواهد شد.

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

آیا آن پسربچه پیتر پارکر است؟

یکی از بزرگترین ایراداتی که به مجموعه فیلم‌های ونوم گرفته می‌شود، عدم حضور مرد عنکبوتی در آن‌ها است. اینطور که بنظر می‌رسد، انتقادها سرانجام نتیجه داده و سونی پیکچرز قصد دارد واریانتی از شخصیت محبوب را سرانجام در Venom: The Last Dance به تصویر بکشد.

یکی از افشاگرهای فعال در حوزه فیلم و سریال ابرقهرمانی چندی پیش ادعایی جذاب را مطرح کرد؛ او گفت اتفاقات قسمت سوم Venom تلاش‌های ادی براک برای یافتن پیتر پارکر خردسال و کشتنش را به تصویر می‌کشد. البته ظاهراً در ادامه اتفاقاتی رخ داده و ادی براک تصمیم می‌گیرد از پیترِ خردسال در برابر تهدیدی دیگر محافظت کند.

در یکی از بخش‌های تریلر با سه نفر از اعضای یک خانواده مواجه می‌شویم که ظاهراً توسط ونوم نجات می‌یابند. از آنجایی که سازندگان معمولاً سعی می‌کنند بخش‌های مهم را در تریلر جای دهند، احتمال می‌رود شخصیت‌هایی که در تصویر می‌بینیم حائز اهمیت باشند. یکی از گمانه زنی‌ها این است که پسر خردسال، پیتر پارکر و زن میانسال، زن عمو می باشد.

حضور پیتر پارکر خردسال و تلاش برای محافظت از او در برابر یک تهدید بزرگ ایده جذابی بنظر می‌رسد اما نباید فراموش کرد قسمت سوم Venom باید به سوالات زیادی پاسخ دهد. اگر حدسمان درباره حضور پیتر درست باشد، با فیلمنامه شلوغی مواجه خواهیم بود که پرداختن به همه جنبه‌های آن کار سختی خواهد بود. از همین رو، بعید نیست تنها یک خانواده ساده باشند که محافظ مرگبار قصد نجات جانشان را دارد.

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

تاکسین بازمی‌گردد

در یکی از نماهای پایانی Venom: Let There Be Carnage دیدیم که کارآگاه پت مالیگان سیمبیوت برخلاف چیزی که گمان می‌شد، زنده بوده و یک سیمبیوت داخل بدنش قرار دارد. او حالا توسط گروه نظامی که روی سیمبیوت‌ها تحقیق می‌کند، زندانی شده است.

طبق آنچه در کمیک بوک‌ها رخ داده، سیمبیوتی که در داخل بدن کارآگاه پت مالیگان قرار دارد تاکسین است. در حال حاضر نمی‌دانیم تاکسین حضوری پررنگ خواهد داشت یا خودنمایی‌اش مقابل دوربین تنها به چند دقیقه خلاصه می‌شود. با این حال، یک نکته را با اطمینان می‌توان گفت: اگر پایش به بیرون از تاسیسات نظامی برسد، قطعاً بلای جان ونوم خواهد شد. او در بخشی از تریلر می‌گوید: «تا زمانی که ونوم زنده باشد، هیچ کس و هیچ چیز در امان نیست.».

اینکه چرا بقیه سیمبیوت‌ها با ونوم مشکل دارند، در حال حاضر مشخص نبوده اما احتمال می‌رود او یک خیانتکار باشد!

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

آخرین رقص!

با توجه به عنوانی که برای سومین فیلم اختصاصی ونوم انتخاب شده (ونوم: آخرین رقص)، باید گفت ماجراجویی‌های تام هاردی در قامت ادی براک با Venom: The Last Dance به انتها می‌رسد. جدا از این، یکی از مسئولان ارشد سونی پیکچرز چندی پیش صریحاً اعلام کرد پس از The Last Dance فیلم اختصاصی دیگری با محوریت ونوم ساخته نمی‌شود.

اینکه فیلم Venom: The Last Dance قرار است پایانی بر یک سه گانه باشد، تنها در عنوان و صحبت‌های مدیر سونی پیکچرز دیده نشده و در تریلر هم یاد آوری می‌شود. در نمایی از تریلر، ادی براک خطاب به ونوم می‌گوید: «احتمالاً از این ماجرا جون سالم به در نمی‌بریم، رفیق.» همچنین در نمایی دیگر ونوم می‌گوید: «ادی، زمانش فرا رسیده!» اینکه زمان چه چیزی، جدایی یا مرگ، فرا رسیده، در حال حاضر مشخص نیست.

بد نیست اشاره شود حین نمایش صحنه‌های مختلف فیلم، عبارت Till Death Do They Part به نمایش درمی‌آید که معمولاً در مراسم‌های ازدواج به کار رفته و نشاندهنده این است که رابطه دو فرد تا مرگ یکی از آن‌ها پابرجا خواهد بود. با در نظر گرفتن این موارد، بعید نیست شاهد مرگ ادی براک باشیم تا ونوم بتواند کنترل کامل را بر عهده گرفته و اقدام لازم برای نجات جهان را انجام دهد. به هر حال، چه پایان قهرمانانه‌ای بهتر از این؟

البته منابع غیررسمی گفته‌اند ونوم در فیلم‌های متعلق به دنیای سینمایی مارول بازخواهد گشت.

موشکافی تریلر فیلم Venom: The Last Dance

اسب ونومی!

در صحنه پایانی تریلر، ونوم به داخل بدن یک اسب رفته و آن را به موجودی بسیار سریعتر تبدیل می‌کند تا او و ادی براک بتوانند زودتر به مقصد برسند. اگرچه این ایده مورد استقبال گروهی از مخاطبان قرار گرفته، گروهی دیگر آن را «احمقانه» می‌دانند.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم Venom: The Last Dance در تاریخ ۴ آبان (مصادف با ۲۵ اکتبر) اکران خواهد شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

36 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments