نقد فصل دوم سریال Ted Lasso

نقد فصل دوم سریال Ted Lasso – تد لاسو

حتی قوی‌ترین‌ها هم غمگین می‌شوند!

1%
  • 0/10
نقد فصل دوم سریال Ted Lasso – تد لاسو ۰ ۲۷ مهر ۱۴۰۰ نقد سریال خارجی کپی لینک

فصل دوم سریال تد لسو که از شبکه‌ی Apple Tv Plus پخش می‌شد به تازگی به پایان رسیده و به همین بهانه در این مقاله بدون لو دادن داستان به نقد فصل دوم سریال Ted Lasso می‌پردازیم و به این سوال پاسخ می‌دهیم که آیا سریال Ted Lasso ارزش تماشا کردن را دارد یا خیر؟

تد لسو در فصل اول موفقیت‌های زیادی را برای سازندگانش به همراه داشت و برنده‌ی هفت جایزه‌ی امی شد. در فصل دوم کار نویسندگان سخت‌تر بود و سریال نیاز به خلاقیت و پرداختن به موضوعات جدید داشت. از همین ابتدا باید گفت که فصل دوم سریال تد لسو در این زمینه موفق عمل کرده و نه تنها با یکی از بهترین سریال‌های کمدی که با یکی از بهترین سریال‌های سال 2021 میلادی طرف هستیم که از ابتدا تا انتها بیننده را عاشق شخصیت‌های دوست داشتنی و جوک‌های خنده دار خود می‌کند.

نقد فصل دوم سریال Ted Lasso
اعتراض به نابودی طبیعت و مسائلی از این دست در سریال امر بدی نیست اما سازندگان به این موضوع توجه نکرده‌اند که سریال تد لسو از شبکه‌ی تحت مالکیت اپل پخش می‌شود که خود یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دخیل در این موضوع است. در نتیجه این کار به مثابه چیزی جز شعاری تو خالی و ژست گرفتن‌های معمول فیلم و سریال‌های امروزی نیست.

فصل دوم سریال Ted Lasso با رگباری از مساوی‌های تیم ریچموند آغاز می‌شود که دیگر جایی در لیگ برتر انگلستان ندارند و باید یک فصل برای برگشتن به آن تلاش کنند. شروع سریال با اتفاقی ناگوار برای تیم همراه است که دریچه‌ای برای ورود یک شخصیت جدید و بسیار مهم یعنی دکتر شارون می‌شود. شارون فیلدستون یک روانشناس ورزشی است که برای بهبود وضعیت روانی اعضای تیم به آنها ملحق شده و باعث ایجاد حس خطر در تد شده است.

تد لسو با ورود دکتر شارون جایگاه خود به عنوان یک تکیه‌گاه امن برای اعضای تیم را در خطر می‌بیند و از راه‌های مختلف برای نزدیک شدن به شارون استفاده می‌کند. اختلافات و کشمکش بین این دو شخصیت در واقع بهانه‌ای برای نویسندگان در جهت پرداختن به مشکلات مختلف بین ما انسان‌های امروزی مانند اضطراب، فرار از درمان، افسردگی و مسائلی از این دست است و اهمیت دادن به همین مشکلات سریال Ted Lasso را از یک اثر معمولی به یک کمدی درام دغدغه‌مند و قدرتمند تبدیل می‌کند که تماشای آن را به همه پیشنهاد می‌کنم.

تد در این فصل نشان می‌دهد که حتی انسان‌هایی که چیزی جز افکار مثبت در سر ندارند هم غمگین می‌شوند و حتی قوی‌ترین‌ها نیز روزی ظرفیت غم و اندوه درونشان پر می‌شود. با این حال مهم‌ترین نکته این است که همیشه راهی برای درمان وجود دارد و فصل دوم سریال Ted Lasso در به تصویر کشیدن آن دقیق و حساب شده عمل کرده است.

داستان فصل دوم سریال تد لسو بر خلاف فصل اول از الگوی خرده پیرنگ پیروی می‌کند و چالش‌های تد و حتی دیگر شخصیت‌ها بیشتر روی افکار و احساساتشان تمرکز دارد. تمرکز سریال همچنان روی لسو است اما در هر قسمت از نیمه‌ی دوم این فصل به چالش‌های درونی یکی از شخصیت‌ها پرداخته می‌شود و در کنار خنداندن بیننده، لحظات دراماتیک خوبی را خلق می‌کند که بخش مهمی از آن به لطف انتخاب درست بازیگران و بازی خوب آنهاست.

نقد فصل دوم سریال تد لسو
جیسون سودیکیس در یک کلام فوق‌العاده است

جیسون سودیکیس (در نقش تد لسو) با آن تکه کلام‌های جذاب و برت گلدشتاین (در نقش روی کِنت) با لحن خاصش گل سرسبد تیم بازیگری هستند که هر جمله‌ی آنها، بیننده را حسابی می‌خنداند. سودیکیس در ایفای نقش شخصیت دوست داشتنی تد بی‌نظیر است و گلدشتاین نیز از پس اجرای نقش روی کنت خشک و بی اعصاب خیلی خوب برآمده است. با توجه به اجرای مثال زدنی این دو ستاره می‌توان گفت که آنها از همین حالا از نامزدهای اصلی اِمی سال آینده خواهند بود و به احتمال زیاد این جایزه را برای بار دوم به خانه خواهند برد.

جدا از این موضوع، بد نیست به قسمت نهم فصل دوم سریال تد لسو نیز اشاره کنیم که روی بیِرد تمرکز داشت. یک قسمت پر حادثه که ارزش‌های داستانی مختلفی از جمله شادی و غم، زندگی و مرگ و مواردی از این قبیل را در خود جای داده است. مهم‌ترین نقش بیِرد از آغاز سریال تکمیل جوک‌ها و تکه کلام‌های لسو بود اما در قسمت نهم گرفتار ماجرای جذاب و دراماتیکی شد که بیننده از جهات مختلف با او ارتباط برقرار کرده و همزاد پنداری می‌کند.

اختلافات و کشمکش بین تد و دکتر شارون در واقع بهانه‌ای برای نویسندگان در جهت پرداختن به مشکلات مختلف بین ما انسان‌های امروزی مانند اضطراب، فرار از درمان، افسردگی و مسائلی از این دست است و همین موضوع سریال Ted Lasso را از یک سریال معمولی به یک کمدی درام دغدغه مند و قدرتمند تبدیل می‌کند که تماشای آن را به همه پیشنهاد می‌کنم.

تنها مشکل فصل دوم سریال Ted Lasso در بیش از حد شعاری بودن بخشی از سریال است. برای مثال در یکی از قسمت‌های ابتدایی بازیکنان تیم ریچموند در اعتراض به نابودی منابع طبیعی و به بار آوردن یک فاجعه توسط اسپانسر تیم، دست به اعتراض می‌زنند اما این حرکت آنقدر شعار زده و آرمان گرایانه نمایش داده شده که هیچ تاثیری روی بیننده ندارد. همچنین با اینکه اعتراض به نابودی طبیعت و مسائلی از این دست در سریال به نوبه خود امر بدی نیست اما سازندگان به این موضوع توجه نکرده‌اند که سریال تد لسو از شبکه‌ی تحت مالکیت اپل پخش می‌شود که خود یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دخیل در این موضوع است. در نتیجه این کار به مثابه چیزی جز شعاری تو خالی و ژست گرفتن‌های معمول فیلم و سریال‌های امروزی نیست.

فصل دوم سریال Ted Lasso از پس چالش سخت خنداندن تماشاگر به خوبی بر آمده و پر از لحظات خنده‌دار و سکانس‌های دراماتیک در کنار کارگردانی و تدوین خوب است. تد لسو دقیقا همان چیزی‌ست که خستگی یک روز طولانی را از تن بیرون و حال بیننده را حسابی خوب می‌کند.


9 شاهکار
فصل دوم سریال Ted Lasso از پس چالش سخت خنداندن تماشاگر به خوبی بر آمده و پر از لحظات خنده‌دار و سکانس‌های دراماتیک در کنار کارگردانی و تدوین خوب است. تد لسو دقیقا همان چیزی‌ست که خستگی یک روز طولانی را از تن بیرون و حال بیننده را حسابی خوب می‌کند.
  • بازی جیسون سودیکیس و برت گلدشتاین
  • شخصیت پردازی شخصیت‌های اصلی و فرعی
  • کمدی حال خوب‌کن
  • روایت خوب داستان
  • سریال گاهی اوقات بیش از حد شعار می‌دهد

مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments