راهنمای کامل قابلیت‌های ایجنت چمبر در بازی Valorant

ایجنت فرانسوی سرسخت‌تر از آنچه که فکر می‌کنید است!

راهنمای کامل قابلیت‌های ایجنت چمبر در بازی Valorant

اگر Valorant را تا به حال بازی کرده باشید قطعا به ایجنت طراح سلاح یعنی چمبر (Chamber) برخورده‌اید. شاید بازی با این ایجنت سخت باشد اما آشنایی با قابلیت‌های ایجنت چمبر در بازی Valorant می‌تواند بازی را برای شما هیجان انگیزتر کند.

تا الان نزدیک به هجده ایجنت به طور رسمی برای بازی ولورانت معرفی شده که یکی از آن‌ها ایجنت چمبر است. این ایجنت خوش لباس با لحجه‌ی فرانسوی‌اش توانسته به یکی از ایجنت‌های محبوب تبدیل شود. اما طراحی دلپذیر این شخصیت تنها جنبه خوب او نیست. چمبر یک طراح اسلحه به شمار می‌آید و خود در بازی به خوبی مسلح شده و می‌تواند با دقت بالا و از راه دور دشمنانش را زمین گیر کند. شاید بازی با این شخصیت برای افراد تازه کار سخت باشد اما پس از کمی ماهر شدن در بازی می‌توان به خوبی از مهارت‌ها و انبار مهمات قوی‌ای که چمبر دارد استفاده کرد. در بازی ولورانت هر شخصیت نزدیک به چهار مهارت مخصوص به خودش دارد. چمبر هم از این قاعده مستثنی نیست و با چهار مهارت ویژه‌ای که دارد می‌تواند بازی را چالش برانگیزتر کند.

  • Trademark (دکمه پیش‌فرض C):

با استفاده از این قابلیت تله‌ای بر روی زمین جایگذاری می‌شود که دشمنان را در مجاورتش اسکن می‌کند و هنگامی که یک دشمن در آن پا می‌گذارد تله فعال می‌شود و حرکات آنها را به شدت کند می‌کند.

  • Headhunter (دکمه پیش‌فرض Q):

قابلیتی که با آن می‌توانید به یک تفنگ سنگین و با قدرت بالا که به دیوارها بتنی هم نفوذ می‌کند دسترسی پیدا کنید. هدف‌گیری این اسلحه از نوع ADS است و تنها اسلحه‌ از این مدل نشانه‌گیری است که در اختیار چمبر قرار دارد.

  • Rendezvous (دکمه پیش‌فرض E):

این قابلیت لنگرهایی با قدرت تلپورت در یک ناحیه مشخص جایگذاری می‌کنند که چمبر با استفاده از آن‌ها می‌تواند در چند مکان مختلف جابه‌جا شود و میدان مبارزه را به احاطه خود دربیاورد. هر کدام از این لنگرها قابل جمع آوری و استفاده دوباره هستند.

  • Tour De Force (Ultimate) (دکمه پیش‌فرض X):

این قابلیت چمبر را به یک تفنگ تک تیرانداز سفارشی مجهز می‌کند که تنها با یک ضربه دشمن را از پا در‌می‌آورد. این شلیک از نوعی است که در اثر برخورد با هدف میدانی هم در اطراف آن‌ ایجاد می‌کند که حرکات دیگر دشمنانی که در آن گیر می‌افتند را کند می‌کند.

اگر تا به حال با ایجنت اومن (Omen) بازی کرده باشید می‌دانید که مهارت تلپورت ذکر شده مختص به چمبر نیست. اما باید گفت که نحوه استفاده چمبر از این مهارت کاملا متفاوت است. در واقع شاید مهارت‌های او آنچنان خارق‌العاده به نظر نرسند اما با آشنایی کافی از سلاح‌هایش و بررسی کامل شرایط مختلف درون بازی، می‌توان در بازی با این شخصیت به موفقیت رسید.

برای مثال هنگامی که به عنوان مدافع بازی می‌کنید می‌توانید از Rendezvous استفاده کنید و چند لنگر در جاهای مختلف مانند منطقه A site plant و Elbow قرار بدهید. سپس می‌توانید در منطقه A site plant تیراندازی کنید و از گروه خود محافظت کنید و هنگامی که اوضاع خراب شد و یا دشمنان زیاد شدند به قسمت Elbow تلپورت شوید و دشمنانتان را غافلگیر کنید.

با داشتن این ایجنت در تیم خود می‌توانید برای همیشه سختی Eco roundها را کم کنید. چرا که با وجود چمبر در تیم می توانید بر هدف‌گیری دقیق او برای از بین بردن دشمنان نزدیک یا دور تکیه کنید. گلوله‌های با نفوذ تپانچه‌ی سنگین او می‌تواند دشمنان را به خوبی از مبارزه خارج کند و او را به یک نگهبان تمام عیار برای تیم شما تبدیل کند.

همچنین اگر چمبر را انتخاب کنید دیگر نیازی نخواهد بود که به تله‌های قدیمی Killjoy یا Cypher تکیه کنید. تله‌های کند کننده‌ی چمبر میتوانند بسیار مفیدتر باشند و نه تنها دشمنان را از بین ببرند بلکه شماری دیگر را هم همراه با آن‌ها زمین‌گیر کنند. البته باید حواستان به ایجنت‌هایی مثل Jett یا Raze که می توانند از روی تله ها عبور کنند باشد و تله‌ها را در مکان‌های استراتژیکی مثل CT یا B Main جایگذاری کنید تا حتی این ایجنت‌های پرنده هم درگیر شوند.

اگر زمانی اعتبار تیم شما کم شد و نمی‌توانستید اسلحه‌ی جدیدی تهیه کنید از ایجنت چمبر استفاده کنید. اگر دقت هدف‌گیری خوبی داشته باشید، به راحتی می توانید از آن مرحله جان سالم به در ببرید به خصوص اگر در Icebox و Breeze باشید. هدف گیری خوب و حرکت سریع کلید استفاده از مهارت‌ها و اسلحه‌های چمبر در اینجور شرایط است.

با استفاده درست از قابلیت های ایجنت چمبر در بازی Valorant می‌توانید بسیاری از چالش‌ها را آسان‌تر کنید و تیم خود را به پیروزی برسانید. این ایجنت مهارت‌ها و استراتژی‌های زیادی دارد و می‌تواند در هماهنگی با دیگر ایجنت‌ها به راحتی برنده شود. هرچند برای استفاده موثر از آنها باید اول در حالت بدون رتبه‌بندی و بی‌رقابت بازی تمرین کنید و با استفاده حساب شده از هر کدام از مهارت‌ها از هر ایجنت دیگر در بازی مرگبارتر شوید.

نظر شما راجع به این ایجنت چیست؟ آیا تا به حال از آن در تیم‌های خود استفاده کرده‌اید؟ شما چه استراتژی‌های دیگری بلد هستید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا