برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

ترامپ: شركت‌های آمریکایی برای تولید در چین باید مالیات بیشتر بپردازند

اپل باید ۱۰۰ درصد محصولاتش را در آمریکا تولید کند

ترامپ: شركت‌های آمریکایی برای تولید در چین باید مالیات بیشتر بپردازند ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
محصولات اپل شرکت‌های آمریکایی

رئیس جمهور ایالات متحده قصد دارد مالیات جدیدی را برای شرکت‌های آمریکایی که محصولات خود را در خارج از این کشور تولید می‌کنند، اعمال کند.

به گفته دونالد ترامپ، مالیات یک انگیزه است؛ اگر شرکت‌ها مایل به پرداخت هزینه‌ی اضافی نیستند، مجبورند تولیداتشان را در کشور خود انجام دهند.

بر این اساس شرکت‌های آمریکایی مانند اپل، در صورت ادامه دادن به تولید در خارج از کشور مشمول مالیات بیشتری خواهند شد.

به گفته‌ی مقامات آمریکایی دولت ترامپ، این تلاش دیگری برای جابجایی تولید محصول از کشور چین و انتقال به ایالات متحده است.

ترامپ در یک نشست مطبوعاتی در پاسخ به اینکه آیا برای برخی از شرکت‌ها معافیت مالیاتی ممکن است در نظر گرفته شود، اعلام کرد که مالیات یک انگیزه است که شرکت‌ها باید برای دولت خود انجام دهند.

از آنجا که دونالد ترامپ شروع به اعمال تعرفه برای واردات از کشور چین کرده است، طبق گزارش وزارت بازرگانی، شرکت‌های آمریکایی تاکنون به پرداخت ۴۶ میلیارد دلار، بابت این موضوع متحمل شده‌اند.

براساس گزارش رویترز، ترامپ همچنین در این نشست مطبوعاتی، وجود زنجیره‌ی تأمین را احمقانه خواند و اعلام کرد که همه‌ی قطعات مورد نیاز برای تولید باید در خاک آمریکا ساخته شود.

در صورت پافشاری ترامپ و انتقال خط تولید شرکت اپل به آمریکا، این سوال مطرح می‌شود که آیا این اقدام باعث افزایش قیمت محصولات اپل و به‌ویژه آیفون می‌شود که در حال حاضر توسط فاکسکان در دو کارخانه اصلی این کمپانی در چین تولید می‌شود؟ چرا که بعید است حتی یک معافیت مالیاتی، افزایش قیمت نیروی کار را به طور کامل جبران کند. بنابراین اگر دولت آمریکا با برنامه خود پیش رود، قطعا در آینده شاهد افزایش قیمت محصولات اپل خواهیم بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments