#مهسا_امینی

رده‌بندی سنی Mortal Kombat همان چیزی است که طرفداران منتظرش بودند!

یک ماه تا انتشار جدیدترین مورتال کامبت مانده است

رده‌بندی سنی Mortal Kombat

شرکت Exhibitor Relations که در زمینه‌ی تحلیل داده‌های صنعت سینما فعالیت دارد، رده‌بندی سنی Mortal Kombat را اعلام کرده است.

در پی موفقیت‌های Mortal Kombat و Mortal Kombat II، میدوی گیمز با نیو لاین سینما وارد همکاری شد و اولین اقتباس سینمایی از مجموعه‌ی مورتال کامبت را در سال ۱۹۹۵ میلادی روانه‌ی سینماها کرد. این اثر با وجود بازخوردهای متوسط توانست به فروشی ۱۲۴ میلیون دلاری دست یابد، در حالی که هزینه‌ی ساختش ۱۸ میلیون دلار بود. دومین اقتباس در سال ۱۹۹۷ روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و نه تنها نقدهای بسیار منفی‌ای را دریافت کرد، بلکه در زمینه‌ی تجاری شکست خورد تا ساخت دنباله‌اش به صورت کامل منتفی شود. یکی از مواردی که انتقاد طرفداران را به همراه داشت، خشونت پایین هر دو فیلم بود، در حالی که مورتال کامبت به واسطه‌ی خشونت مبارزاتش شناخته می‌شود.

پس از اینکه وارنر موفق شد امتیاز مورتال کامبت را به دست بیاورد، نه تنها سری بازی‌هایش را ریبوت کرد، بلکه تصمیم گرفت نسخه‌ی ریبوت فیلم‌ها را بسازد. پس از یک فراز و نشیب چند ساله، تهیه‌کنندگان موفق شدند با سایمون مک‌کوئید (Simon McQuoid) و گرگ روسو (Greg Russo) به توافق رسیده و وظایف کارگردانی و نویسندگی را به ترتیب روی دوش‌های آن دو قرار دهند. وقتی ساخت سومین اقتباس سینمایی مورتال کامبت رسانه‌ای شد، طرفداران امید چندانی نداشتند؛ زیرا دو فیلم پیشین از کیفیت بسیار پایینی برخوردار بودند. اولین بارقه‌های امید نسبت به این اثر رو به اکران زمانی به وجود آمد که روسو به طرفداران اطمینان داد فیتالیتی‌ها در فیلم وجود داشته و خبری از کاهش خشونت نخواهد بود.

شرکت Exhibitor Relations که در زمینه‌ی تحلیل داده‌های صنعت سینما فعالیت دارد، با انتشار یک توییت رده‌بندی سنی Mortal Kombat را اعلام کرده است. با توجه به متن، محصول جدید وارنر به واسطه‌ی «صحنه‌های خونین و کلمات نامناسب» رده‌بندی سنی R (نامناسب برای زیر ۱۷ سال) را دریافت کرد. چنین خبری برای منتظران فیلم نباید غافل‌گیرکننده باشد. در صورتی که حافظه‌تان یاری کند، اولین تریلر این فیلم سرشار از صحنه‌های خشونت‌آمیز بود. حتی پیش از پخش صحنه‌های تریلر یک صفحه‌ی قرمز رنگ به نمایش درآمد که قصد داشت پخش صحنه‌های نامناسب برای افراد کم سن و سال رابه والدین هشدار دهد.

اولین تریلر Mortal Kombat اواسط فوریه‌ی سال جاری میلادی به فضای مجازی آمد و به سرعت مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. ویدیوی مزبور طی تنها چهار روز نخست انتشار موفق شد ۱۶۶ میلیون بازدید را به ثبت برساند که بالاترین رکورد در میان تریلرهای دارای صفحه‌ی قرمز به شمار می‌رود. پیش از این، تریلرهای دو فیلم Logan و Deadpool 2 بهترین عملکرد را در زمینه‌ی بازدید داشته‌اند. در ضمن، بازخوردهای طرفداران به تریلر بسیار مثبت بوده است.

داستان سومین اقتباس سینمایی مورتال کامبت درباره‌ی یک شخصیت کاملا جدید به نام کول یانگ است. او طی اتفاقی متوجه می‌شود توسط مردی مرموز تحت تعقیب قرار دارد. پروتاگونیست که نسبت به امنیت خانواده‌اش احساس خطر می‌کند، تصمیم می‌گیرد به کمک چند فرد دیگر درباره‌ی مرد مرموز و همچنین ماه‌گرفتگی روی قفسه‌ی سینه‌اش تحقیق کند. در انتها، لازم به ذکر است این فیلم از تاریخ ۲۷ فروردین سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۶ آوریل) به سینماها و سرویس استریم HBO Max خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا