نخستین جزئیات از ریبوت سری آنچارتد منتشر شد

شایعه‌ای که به هیچ وجه دور از ذهن نیست

ریبوت سری آنچارتد

با توجه به گزارشی که اخیراً در فضای مجازی منتشر شده است، سونی و ناتی داگ مشغول ساخت ریبوت سری آنچارتد هستند.

ناتی داگ طی ۴۰ سال فعالیت خود در صنعت ویدیو گیم روی سری بازی‌های متعددی کار کرده که یکی از آن‌ها آنچارد است. این سری حول محور یک باستان شناس به نام نیتن دریک می‌چرخد که علاقه‌ بسیاری به یافتن گنج‌های گم شده دارد. همین موضوع هم او و اطرافیانش را درگیر ماجراجویی‌های بزرگی می‌کند. آخرین ماجراجویی این شخصیت در Uncharted 4: A Thief’s End به تصویر کشیده شد. این بازی ویدیویی در سال ۲۰۱۶ میلادی برای دارندگان کنسول پلی استیشن 4 در دسترس قرار گرفت و نه تنها بازخوردهای عالی‌ای دریافت کرد، بلکه موفق شد فروشی میلیونی را به ثبت برساند. با وجود اینکه بیش از شش سال از انتشار می‌گذرد، طرفداران پروپاقرص سری همچنان منتظر شنیدن یک خبر از نسخه بعدی هستند.

وب سایت TheLeak.Co در جدیدترین گزارش اختصاصی خود به ریبوت سری آنچارد پرداخته است. طبق آنچه در متن آمده، سونی اوایل سال جاری میلادی تصمیم گرفت با همکاری استودیویی غیر از ناتی داگ روند توسعه را آغاز کند. البته نویسنده در ادامه متن تاکید کرده ناتی داگ در ابتدای روند توسعه در کنار تیم اصلی بوده و به کمک آن می‌پردازد. در ضمن، اینطور که به نظر می‌رسد توسعه در فازهای بسیار ابتدایی خود قرار داشته و انتظار نمی‌رود ناشر یا تیم توسعه در آینده‌ای نزدیک بیانیه‌ای پیرامون پروژه مشترکشان منتشر کنند.

گزارش اخیر وب سایت TheLeak.Co به دو دلیل احتمالاً صحت دارد: دلیل اول، به مصاحبه‌ای مربوط می‌شود که یکی از اعضای تیم ناتی داگ به نام رابرت کاگبرن (Robert Cogburn) در سال ۲۰۱۵ میلادی با وب سایت Kotaku انجام داده بود. او در بخشی از صحبت‌های خود گفته بود Uncharted 4: A Thief’s End احتمالاً آخرین نسخه سری خواهد بود. طبق توضیحات کاگبرن، هر بار که می‌خواستند نسخه جدیدی از آنچارتد را بسازند، باید به سوالاتی پیرامون چگونگی گسترش موارد مختلف از جمله سیستم مبارزات، معماها و غیره پاسخ دهند. آن‌ها از یافتن پاسخ چنین سوالاتی آن هم در یک جهان داستانی تکراری خسته شده‌اند.

مورد بعدی که ریبوت سری آنچارتد را بسیار محتمل می‌کند، آگهی استخدامی است که در سال جاری میلادی منتشر شده بود. با توجه به آن، سونی شعبه جدید استودیوهای پلی استیشن را در سن دیگو ایالات متحده آمریکا تاسیس کرده که به کارآموز طراحی بازی نیاز دارد. نکته مهم و اصلی ماجرا، بخش دیگری از آگهی است که در آن تاکید دارد استودیو مزبور مشغول همکاری با ناتی داگ بوده و روی یک فرنچایز محبوب کار می‌کند.

آینده فرنچایز آنچارتد تنها در حوزه بازی‌های ویدیویی در هاله‌ای از ابهام نیست. سونی اوایل سال جاری فیلم سینمایی Uncharted را روی پرده نقره‌ای برد. اگرچه بازخوردهای منتقدان ضد و نقیض بود، این اثر توانست در مقابل بودجه ۱۲۰ میلیون دلاری خود بیش از ۴۰۰ میلیون دلار بفروشد. همین موفقیت مالی باعث شد تام راثمن (Tom Rothman) مدیر سونی پیکچرز در یکی از صحبت‌های خود تلویحاً ساخت قسمت بعدی را تایید کند. هر چند، تا به این لحظه جزئیاتی منتشر نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا