1%
  • 0/10

پلیس انگلیس از هوش مصنوعی برای جلوگیری از ارتکاب جرم استفاده می‌کند

استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین برای پیش‌بینی حرکات مجرمان

پلیس انگلیس از هوش مصنوعی برای جلوگیری از ارتکاب جرم استفاده می‌کند ۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
پلیس انگلیس هوش مصنوعی

پلیس انگلیس با استفاده از هوش مصنوعی مجرمان را شناسایی کرده و از وقوع جنایت مجدد توسط آنها در این کشور جلوگیری می‌کند.

در این سیستم از یک الگوریتم یادگیری ماشینی برای پیش‌بینی حرکات مجرمان از پایگاه داده سابقه ۲۰۰ هزار مجرم استفاده می‌کند و حدس می‌زند که کدام یک ممکن است در آینده مرتکب جرم شوند.

پیش‌بینی ارتکاب مجدد جرم به صورت عملیاتی اجرایی می‌شود و پلیس درصدد است با استفاده از این الگوریتم روشی بسیار دقیق‌تر و مطمئن‌تر ارایه کند.

این مدل به منظور کمک به افرادی که باید مورد حمایت قرار گیرند ارایه شده تا از ارتکاب جرم توسط آنها در آینده جلوگیری کنند؛ مانند آموزش شغلی، حمایت از سلامت روان و درمان سوء مصرف مواد و الکل.

نیروی پلیس وست میدلندز این سیستم را با بودجه ۱۲.۳ میلیون دلاری از وزارت امور داخله توسعه داده و قصد دارد پس از اتمام آزمایش، آن را در سراسر كشور به اجرا درآورد.

نیک دیل، سرپرست پروژه معتقد است که استفاده از تجزیه و تحلیل پیشرفته این امکان را برای ما فراهم می‌کند که با مداخه به موقع از جرم و جنایت افراد و آسیب رساندن به مردم جلوگیری کنیم.

در این گزارش نگرانی‌هایی نیز درباره لو رفتن اطلاعات مجرمان، موضوعات مربوط به حقوق بشر، خطر تبعيض میان افراد، صحت اطلاعات، اثربخشی و ساير مقررات قانونی مطرح شده است.

بر این اساس تابستان امسال کنفرانس TNW 2020 با رویکرد هوش مصنوعی برگزار می‌شود و در آن متخصصان شرکت‌های اسپاتیفای و RSA، مسیر اصلی به سمت نوآوری‌های جدید، مشکلات اخلاقی و اینکه چگونه هوش مصنوعی می‌تواند مشاغل را تغییر دهد، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments