1%
  • 0/10

ژاپنی‌ها خواستار لغو انتشار بازی Assassin’s Creed Shadows هستند

جمع‌آوری امضا

ژاپنی‌ها خواستار لغو انتشار بازی Assassin’s Creed Shadows هستند ۱ ۱۳ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
لغو Assassin's Creed Shadows

بیش از ده‌ها هزار گیمر ژاپنی با جمع‌آوری امضا خواستار لغو انتشار بازی Assassin’s Creed Shadows هستند.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، داستان بازی جدید اساسینز کرید تحت عنوان شدوز در دوره سنگوکو ژاپن جریان دارد و گیمرها ماجراجویی یک شینوبی زن به نام نائوئه و یک سامورایی آفریقایی و سیاه‌پوست به نام یاسوکه را دنبال می‌کنند که این دو با اتحاد یکدیگر به دنبال انتقام‌گیری هستند.

این بازی از همان لحظه‌ای که معرفی شد، مورد اعتراض‌های شدیدی از سوی گیمرها به ویژه بازیکن‌های ژاپنی قرار گرفت. در واقع، بسیاری از افراد از جمله ایلان ماسک این بازی را مصداق ترویج نژادپرستی و حتی تحریف تاریخ می‌دانند. در همین راستا، گیمرهای ژاپنی با جمع‌آوری بیش از ۳۰ هزار امضای دیجیتالی، خواستار لغو انتشار بازی هستند.

بیانیه گیمرها برای لغو انتشار بازی Assassin’s Creed Shadows به شرح زیر است:

نگرانی‌های زیادی درباره احترام فرهنگی و دقت تاریخی یوبیسافت در بازی اساسینز کرید شدوز ایجاد شده است. این بازی با تمرکز روی تاریخ ژاپن، واقعیت کلاس بالای سامورایی‌ها نسبت به جنگجویان را نادیده می‌گیرد. اولین سامورایی اروپایی ویلیام آدامز (میئورا آنجین) نام داشت که به عنوان هاتاموتو، به توکوگاوا ایه‌یاسو خدمت می‌کرد.

یوبیسافت نقش واقعی سامورایی‌ها را به اشتباه به تصویر می‌کشد و این موضوع توهین جدی به فرهنگ و تاریخ ژاپن است که می‌توان آن را به مسائل نژادپرستی و ترویج آن نیز نسبت داد. ما خواستار لغو انتشار بازی اساسینز کرید شدوز هستیم و برای احترام به تاریخ ژاپن، تحقیقات تاریخی خود را با دقت بیشتری انجام دهد.

لازم به ذکر است که بازی Assassin’s Creed Shadows در تاریخ ۱۵ نوامبر سال جاری (۲۵ آبان ماه پیش‌رو) برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن 5 و همچنین آیپد و پلتفرم رایانه شخصی مبتنی بر ویندوز و مک منتشر خواهد شد. ناگفته نماند که در صورت پیش خرید نسخه گلد یا آلتیمیت بازی، به مدت سه روز زودتر از زمان مزبور می‌توانید به تجربه بازی بپردازید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments