کارگردان Oblivion احتمالا نسخه‌ی بازسازی Twister را جلوی دوربین می‌برد

بازیگران پروژه فعلا مشخص نیستند

نسخه‌ی بازسازی Twister

اگر گزارش منتشر شده در فضای مجازی صحیح باشد، استودیوی یونیورسال پیکچرز به دنبال ساخت نسخه‌ی بازسازی Twister است.

دو استودیوی یونیورسال پیکچرز و برادران وارنر در سال ۱۹۹۶ میلادی محصول مشترکی را تحت عنوان Twister راهی سینماها کردند. این فیلم که در ژانر فاجعه ساخته شده بود، بازخوردهای متوسطی را از سوی منتقدان دریافت کرد اما جلوه‌های ویژه و صداگذاری آن به قدری جذاب بود که توانست تعداد زیادی از سینماروها را به سمت خود بکشاند. همین مسئله هم باعث شد دومین ساخته‌ی یان ده بونت (Jan de Bont) در مقام کارگردان به فروشی معادل ۴۹۵ میلیون دلار دست یافته و پس از Independence Day در رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی سال قرار بگیرد. با وجود این، یونیورسال و وارنر هرگز صحبتی از دنباله به میان نیاوردند.

با توجه به مطلبی که اخیرا روی خروجی وب سایت Variety قرار گرفت، یونیورسال پیکچرز قصد دارد نسخه‌ی بازسازی Twister را بسازد و جوزف کوزینسکی (Joseph Kosinski) هم گزینه‌ی اصلی کارگردانی است. اینکه مذاکره آغاز شده یا خیر در حال حاضر مشخص نیست. وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی هم به فرانک مارشال (Frank Marshall) سپرده شده که در پرونده‌ی حرفه‌ایش Back to the Future ،Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark و The Sixth Sense دیده می‌شود. او اغلب با استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) همکاری می‌کند. استودیو یونیورسال جلساتی را با چند شخص برگزار کرده است اما نویسنده یا نویسندگان فیلمنامه هنوز مشخص نشده‌اند.

در حال حاضر هیچ گونه جزئیاتی از داستان موجود نیست اما احتمالا فرق چندانی را میان نسخه‌ی بازسازی و نسخه‌ی اصلی شاهد نخواهیم بود. به هر حال، داستان در آثار فاجعه‌ای چندان مورد توجه قرار نگرفته و موضوعی که در آن‌ها اهمیت دارد، جلوه‌های ویژه‌ی باورپذیر و انتقال حس اضطراب و هیجان به مخاطبان است. فیلم Twister درباره‌ی دو شکارچی توفان به نام‌های جوآن هاردینگ و بیل هاردینگ است که طلاق عاطفی گرفته و جدا از هم زندگی می‌کنند اما در جریان تعقیب یکی از شدیدترین توفان‌های اوکلاهاما مجبور به همکاری می‌شوند. هلن هانت (Helen Hunt) و بیل پمستون (Bill Paxton) نقش‌های اصلی را بر عهده داشتند. اینکه چه افرادی در نسخه‌ی بازسازی جلوی دوربین می‌روند در حال حاضر مشخص نیست.

جوزف کوزینسکی با پروژه‌های بلاک‌باستر غریبه نیست. او در اولین تجربه‌ی کارگردانی خود Tron: Legacy را ساخت. پس از آن هم روی Oblivion و Only the Brave کار کرد. جدیدترین اثر این کارگردان آمریکایی Top Gun 2: Maverick است که دنباله‌ای برای Top Gun محصول سال ۱۹۸۲ محسوب می‌شود. این اثر که تام کروز (Tom Cruise)، وال کیلمر (Val Kilmer) و جنیفر کانلی (Jennifer Connelly) را در لیست بازیگران خود دارد، اواسط فروردین ماه به خاطر بحران جهانی کرونا تاخیر خورد. Maverick قرار بود از تاریخ ۴ تیر (مصادف با ۲۴ ژوئن) راهی سینماهای آمریکا شود اما اکران آن تا ۳ دی (مصادف با ۲۳ دسامبر) به تعویق افتاده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا