تریلر فیلم Tragedy of Macbeth یک اقتباس سیاه و سفید را نشان می‌دهد!

لرد مکبث در قاب سینما

تریلر فیلم Tragedy of Macbeth به تازگی منتشر شده و در آن دنزل واشنگتن (Denzel Washington) در نقش مکبث (Macbeth) دیده می‌شود تا اینبار یک اقتباس متفاوت از این نمایشنامه شکسپیر را شاهد باشیم.

تراژدی مکبث یکی از ماندگارترین آثار ویلیام شکسپیر است که در قرن ۱۷ میلادی توسط این شاعر و نویسنده بزرگ در قالب یک نمایشنامه نوشته شد. با این وجود حتی پس از گذشت چند صد سال، باز هم این داستان برای بسیاری از افراد علاقه‌مند به ادبیات تازگی دارد و حتی بسیاری از هنرمندان از روی آن به ساخت فیلم و آثار سینمایی پرداخته‌اند. برای مثال به جای رفتن راه دور می‌توانیم سریال زخم کاری به کارگردانی محمد حسین مهدویان را در نظر بگیریم که یک اقتباس غیر مستقیم از همین نمایشنامه است. با این حال در این سریال خبری از جنگ در اسکاتلند و داستان شخص مکبث نیست، بلکه اگر به دنبال چنین داستانی باشید، بهتر است تا زمان اکران فیلم Tragedy of Macbeth صبر کنید!

در واقع این اثر سینمایی که به کارگردانی جوئل کوئن (Joel Coen) ساخته شده، یک بازگویی مستقیم از تراژدی مکبث است. در تریلر فیلم Tragedy of Macbeth دیده می‌شود که بازیگر نامزد جایزه اسکار، دنزل واشنگتن در نقش لورد مکبث ظاهر شده و از طرفی وقایع نمایشنامه شکسپیر در همین چند ثانیه قابل مشاهده هستند. برای مثال در قسمتی از تریلر سه موجود با شنل سیاه بالای یک ساختمان ظاهر می‌شوند که در واقع همان سه پیشگو معروف در تراژدی هستند. این افراد در واقع به مکبث خبر می‌دهند که او قرار است تا در آینده نزدیک به مقام پادشاهی برسد و از همین جهت او به همراه همسرش برنامه قتل شاه را پیاده می‌کنند. همچنین در یک صحنه دیگر یک تخت پادشاهی با برگ‌هایی روی آن دیده می‌شود که نشان از تشنه بودن مکبث به قدرت است.

کوری هاوکینز (Corey Hawkins)، الکس هسل (Alex Hessel)، هری ملینگ (Harry Meling) و برندن گلسون (Brendan Glesson) از بازیگران این اثر سینمایی خواهند بود. فیلمبرداری Tragedy of Macbeth طبق اعلام سازندگان مدتی پیش تمام شده و برای اکران در تاریخ ۲۴ دی (۱۴ ژانویه) در سرویس استریم Apple TV برنامه‌ریزی شده است. همچنین لازم به ذکر است که پیش از رسیدن به سرویس استریم، از ۴ دی ماه (۲۵ دسامبر) این فیلم در سینماها اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا