#مهسا_امینی

احتمال ساخت اسپین‌آف‌های سریال Titans وجود دارد

سرنوشت سرویس دی‌سی یونیورس فعلا مشخص نیست

ساخت اسپین‌آف‌های سریال Titans

در بخشی از گزارشی که Business Insider درباره‌ی سرویس دی‌سی یونیورس منتشر کرده، به احتمال ساخت اسپین‌آف‌های سریال Titans اشاره شده است.

وارنرمدیا (شرکت مادر برادران وارنر) در سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی رسما سرویس استریم دی‌سی یونیورس را راه اندازی کرد که تمرکز اصلی آن روی فیلم‌ها و سریال‌های ساخته شده بر اساس کمیک بوک‌های دی‌سی قرار دارد. این سرویس در ابتدای کار به‌واسطه‌ی دو سریال Titans و Harley Quinn مورد توجه قرار گرفت اما در ادامه با فراز و نشیب‌هایی روبرو شد. برای مثال، می‌توان به سریال Swamp Thing اشاره کرد که تنها پس از یک قسمت لغو شد. این اتفاق، نارضایتی‌های بسیاری را در طرفداران به وجود آورد. به این مورد، تعداد پایین مشترکان در مقایسه با دیگر سرویس‌های استریم را هم اضافه کنید.

آرام آرام در حال نزدیک شدن به تاریخ لانچ HBO Max هستیم که قرار است رقیبی جدی برای دیگر سرویس‌های استریم باشد. وارنرمدیا محصولات مختلفی را برای این سرویس استریم در نظر گرفته است و مشترکان از همان ابتدا می‌توانند به تماشای آثار برادران وارنر و شبکه‌ی HBO از جمله سه‌گانه‌ی Lord of the Rings یا سریال تحسین شده‌ی Game of Thrones بنشینند. یکی از برگ‌های برنده‌ی این سرویس جدید، سریال Friends است که در حال حاضر در جای دیگری قرار نداشته و تنها از طریق HBO Max قابل تماشا خواهد بود. در ضمن، وارنر موفق شده بازیگران اصلی را برای حضور در یک قسمت ویژه راضی کند. البته ساخت این قسمت به دلیل بحران جهانی کرونا فعلا به تعویق افتاده است.

از آن‌جایی که وارنرمدیا مدیریت هر دو سرویس HBO Max و دی‌سی یونیورس را بر عهده دارد، یک سوال بسیار مهم برای عده‌ای از مخاطبان به وجود آمده است: آیا راه اندازی HBO Max روی دی‌سی یونیورس تاثیر منفی خواهد داشت؟ وب سایت Business Insider چندی پیش گزارشی در این باره منتشر کرد تا بتواند پاسخ مناسبی را برای مخاطبان کنجکاو ارائه دهد. در آن مطلب به نقل از یک کارمند سابق گفته شد در حال حاضر تمرکز اصلی روی HBO Max قرار دارد. یک کارمند دیگر هم گفت خود کارمندان شرکت هم نمی‌دانستند لانچ HBO Max چه تاثیری روی دی‌سی یونیورس می‌گذارد. با توجه به دیگر صحبت‌هایی که توسط کارمندان سابق انجام شد، به نظر می‌رسد این سرویس استریم برای یک یا دو سال دیگر فعالیت می‌کند اما احتمالا بودجه‌ی آن کمتر خواهد شد.

اگرچه گزارش اخیر Business Insider هیچ پاسخ قطعی برای آن سوال ارائه نداد اما یک نکته‌ی مهم را در خود جای داده بود که بدون شک باعث افزایش امیدواری‌ها خواهد شد. در بخشی از آن مطلب گفته شد احتمال ساخت اسپین‌آف‌های سریال Titans با همکاری بخش تلویزیون برادران وارنر و دی‌سی اینترتینمنت وجود دارد. این ایده هنوز قطعی نشده و در حال حاضر فرآیند بررسی را پشت سر می‌گذارد. جزئیات دیگری در دسترس نیست و نمی‌دانیم کدام یک از شخصیت‌ها ممکن است سریال اختصاصی خود را داشته باشند. به هر حال، شخصیت‌های مهمی از جمله رابین در اقتباس تلویزیونی تایتان‌ها حاضر هستند که پتانسیل بالایی برای یک سریال اختصاصی دارند.

اینطور که به نظر می‌رسد، دو سرویس HBO Max و دی‌سی یونیورس قرار است سریال‌های ابرقهرمانی مختص به خود را داشته باشند. این موضوع به هیچ وجه به مذاق طرفداران دی‌سی خوش نخواهد آمد؛ زیرا مجبور خواهند شد برای تماشای آثار مورد نظرشان دو اشتراک خریداری کنند، در حالی که هر دو متعلق به یک شرکت هستند. چنین شرایطی ممکن است طرفداران را به انتخاب بین آن دو سوق دهد که در این صورت، شانس HBO Max بسیار بیشتر است. به هر حال، محتواهای متنوع‌تری را در اختیار مشترکان خود قرار می‌دهد. چنین اتفاقی در بلند مدت می‌تواند به ضرر دی‌سی یونیورس تمام شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا