#مهسا_امینی

توضیحات مدیرعامل اپل درباره‌ سطح امنیت iOS

حریم خصوصی کاربر در بالاترین سطح اولویت برای اپل قرار دارد

سطح امنیت iOS

سال‌هاست که سیستم عامل iOS اپل با ویژگی امنیت بسیار بالا شناخته شده است. اما این امنیت به قیمت نادیده‌ گرفتن تنوع تمام شده است. کل سیستم عامل iOS بسیار فشرده است و اپل به‌طور محکم برنامه و مجوزهای پرداخت را کنترل می‌کند. هرگونه عملیات نصب یا پرداخت نمی‌تواند سطح امنیت iOS را دور بزند.

در حالی که این اقدام دارای مزایا‌ی بسیاری است، اما برخی معایب را به‌همراه دارد. شرکت اپل به‌دلیل محدودیت‌هایی که در سیستم عامل iOS وجود دارد، بازخواست شده است. بسیاری از کاربران شکایت دارند که اپل اجاز‌ه‌ی اجرا شدن به بسیاری از برنامه‌ها و عملیات‌ها نمی‌دهد. بنابراین، گوشی‌های هوشمند اندرویدی نسبت به همتایان iOS خود آزادی بیش‌تری دارند. علاوه بر شکایات کاربران، شرکت اپل تحت نظارت بسیاری از کشورها قرار گرفته است. شکایت‌هایی در مناطق مختلف وجود دارد که این شرکت را به انحصارطلبی متهم می‌کند و اپل در برخی کشورها با جریمه‌های هنگفتی روبرو می‌شود.

با این حال، اپل همچنان اصرار دارد که سخت‌گیری‌ها در رابطه با سطح امنیت iOS را کاهش نخواهد داد. برای بسیاری از کاربران و دیگر افراد این موضوع یک سوال همیشگی بوده است که چرا شرکت اپل سیستم عامل اندروید را آزادتر نمی‌گذارد؟

تیم کوک، مدیر عامل اپل اخیراً به این سوال پاسخ داده است.

اظهارات تیم کوک درباره‌ی سطح امنیت iOS

اخیراً کوک در پاسخ به برخی سؤالات نظارتی گفت، که اپل به مسائل حریم خصوصی و امنیتی توجه بیشتری خواهد کرد. او اظهار کرد، که مهم‌ترین چیزی که ما در اپ استور روی آن تمرکز می‌کنیم، توجه به حریم خصوصی و سطح امنیت iOS است. این دو اصول اساسی هستند که محیط بسیار قابل اعتمادی را برای مصرف‌کنندگان و توسعه‌دهندگان فراهم می‌کنند.

اگر کاربران بتوانند به توسعه‌دهندگان اعتماد کنند، و برنامه‌ها همان چیزی باشد که توسعه‌دهندگان ادعا می‌کنند، آن‌گاه پایگاه کاربری بزرگی برای فروش نرم‌افزارها ایجاد خواهد شد.

کوک تأکید کرد، اولین اولویت ما امنیت بالای سیستم عامل iOS است. باقی موارد در رده‌های بعدی قرار دارند. کاری که ما انجام می‌دهیم تلاش برای توضیح تصمیماتی است که می‌گیریم و این تصمیمات کلید حفظ حریم خصوصی و امنیت هستند. ما پشتیبانی از امنیت آیفون را برای برنامه‌های بدون سانسور کاهش نمی‌دهیم.

چنین برنامه‌هایی را می‌توان در اپ استور فهرست کرد و محدودیت‌های حریم خصوصی اعمال کرد. یعنی در هر صورت اپل حریم خصوصی و سطح امنیت iOS را در اولویت قرار خواهد داد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا