#مهسا_امینی

سازنده‌های غیر رسمی در حال طراحی کنترلرهای بدون دریفت هستند

با دریفت خداحافظی کنید

سازنده‌های غیر رسمی در حال طراحی کنترلرهای بدون دریفت هستند سینا نظافت ۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ سخت‌افزار (گیم)
کنترلرهای بدون دریفت

یکی از کمپانی‌های غیر رسمی برای رفع مشکل دریفت جوی استیک‌ها اقدام به طراحی کنترلرهای بدون دریفت کرده است.

یکی از مشکلات این روز‌های کنترلر‌ها به وجود آمدن مشکلی در جوی استیک‌ها به نام دریفت است، که پس از مدتی استفاده به وجود می‌آید و باعث نارضایتی کاربران می‌شود؛ حال کمپانی Gulikit ادعا می‌کند که نوعی تکنولوژی جدید در کنترلر‌های خود پیاده سازی کرده که هیچ وقت دچار مشکل ذکر شده نمی‌شوند.

در سال‌های اخیر کنترلر‌های بازی‌های ویدیویی از مشکلی رنج می‌برند که بازیکنان ‌نام «دریفت جوی استیک» را بر آن نهاده‌اند؛ تقریبا تمامی کنسول‌های موجود در بازار کنترلر‌هایی دارند که با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند، و کنترلر‌های بدون دریفت تبدیل به رویایی برای بازیکنان شده است، هرچند این مشکل به لطف Gulikit بسیار نزدیک به رفع شدن است. کمپانی‌ای که گزارش شده، کنترلری ساخته که امکان به وجود آمدن مشکل دریفت در آن بسیار پایین است.

Gulikit در وبسایت رسمی خود را یک کمپانی طراحی محور معرفی کرده که در زمینه لوازم جانبی ویدیوگیم فعالیت می‌کند؛ در حالی که تکنولوژی این شرکت بر روی انواع کنترلر‌ها قابل پیاده سازی است. اما تمرکز آن‌ها بر روی کنسول نینتندو سوئیچ (Nintendo switch) است، و تا به حال لوازم جانبی مختلفی مانند کابل‌های شارژ سریع، پاور بانک و لوازم دیگری برای کنسول محبوب نینتندو ساخته‌اند؛ جدیدترین کنترلری که توسط این شرکت عرضه شده، با نام KingKong 2 Pro Controller شناخته می‌شود، و در ساخت جوی استیک‌های آن از تکنولوژی جدیدی استفاده شده است.

در یک مصاحبه با WePc سرپرست بخش تجاری جک هی (Jack He) وارد جزییات تکنولوژی جدید Gulikit شد؛ جوی استیک‌ها دارای تکنولوژی الکترومغناطیس هال سنسینگ (Electromagnetic Hall-Sensing) هستند، که در آن از نیروی مغناطیسی استفاده می‌شود تا حسگر‌های جوی استیک برخورد و اصطکاک نداشته باشند، و خراشی روی آن‌ها ایجاد نشده و در نهایت، به سرعت کنترلر‌های امروزی از بین نروند؛ Gulikit آنقدر از ساخته‌ی خود مطمئن است که از آن به عنوان کنترلرهای بدون دریفت یاد می‌کند.

جک هی در مصاحبه‌اش با WePc گفته که هدف جوی استیک‌های الکترومغناطیسی رفع مشکل دریفت جوی کان (Joy-Con) بوده، بنابراین در ابتدا این تکنولوژی فقط در دستگاه‌های کوچک قابل استفاده خواهد بود. اما پس از آن یک ورژن بزرگ‌تر ساختند که تقریبا با تمام کنترلر‌ها سازگار است.

با اینکه Gulikit تمرکزش بر روی لوازم مرتبط با کنسول سوئیچ است، اما ساخت این تکنولوژی خبر خوبی برای تمام کاربران است، زیرا همانطور که می‌دانید این مشکل در کنسول‌های ایکس باکس (Xbox) و پلی استیشن (PlayStation) هم مشاهده می‌شود، هرچند که به شدت کنسول سویئچ نیست. همچنین جک هی اشاره کرده است که بسیار مشتاق است تا اختراع خود را با سایر کمپانی‌ها به اشتراک بگذارد، که اگر این اتفاق بیافتد، در آینده شاهد ساخته شدن کنترلر‌‌هایی با استفاده از چنین تکنولوژی خاصی خواهیم بود.

البته این کنترلرهای بدون دریفت کاملا بدون عیب هم نیستند؛ طوری که در تست‌های انجام شده، به یک سری مشکل برخوردند که البته در قیاس با سایر رقبا بسیار کم‌تر هستند. کمپانی سازنده از این موضوع آگاه است که کنترلر‌هایش ممکن است دوام بیشتری داشته باشند اما در نهایت دچار مشکل دریفت خواهند شد.

جوی استیک‌های هال سنسینگ نیازمند یک چیپ هستند که با توجه به شرایط نابسامان کنونی صنایع، تهیه آن بسیار مشکل است.

نظر شما در رابطه با این تکنولوژی چیست؟ آیا سایر کمپانی‌ها حاضر به همکاری با Gulikit می‌شوند؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا