#مهسا_امینی

احتمالا دیگر خبری از ساخت بازی Call of Duty 2023 نیست

وارزون جدید جایگزین می‌شود

بازی Call of Duty 2023

طبق گزارشاتی که از شرکت اکتیویژن (Activision) منتشر شده، ظاهرا قرار است تا بازی Call of Duty 2023 وجود خارجی نداشته باشد! این یعنی احتمالا روند سالیانه عرضه عناوین اصلی سری کالاف دیوتی کنسل شده و سال ۲۰۲۳ صرفا با آپدیت همراه خواهد بود!

سری بازی‌های Call of Duty همیشه به عنوان یکی از بهترین فرنچایزهای تاریخ در سبک ویدیوگیم‌های شوتر شناخته می‌شود. این سری کار خود را با عنوان Call of Duty در سال ۲۰۰۳ آغاز کرد، سپس دو سال بعد عنوان Call of Duty 2 عرضه شد. از آن زمان به بعد، عملا هرساله شاهد عرضه عناوین سری کالاف دیوتی هستیم و این روال هرگز کنسل نشده است! حتی اگر تیم‌های سازنده عنوانی را ارائه داده باشند که اصلا خوب نبوده‌اند.

این در حالی است که حتی در سال ۲۰۲۰، دو بازی به جای یکی در سری عرضه شدند و Warzone توانست به یکی از بهترین بازی‌های سبک بتل رویالی با بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر تبدیل شود! اما درست هنگامی که همه فکر می‌کردند که این روند عرضه سالانه بازی‌های سری تا ابد ادامه خواهد داشت، ناگهان اکتیویژن توسط مایکروسافت خریداری شدو همین موضوع باعث ایجاد تغییرات بسیار زیادی خواهد شد.

برای مثال، پس از خریداری شدن سهام شرکت اکتیویژن، اولین موضوعی که توسط کاربران دست به دست می‌شد،‌ کنسل کردن روند عرضه سالانه بازی‌های سری Call of Duty بود. اما سپس انواع شایعات مختلف را درباره عنوان سال ۲۰۲۲ این فرنچایز با نام Modern Warfare 2 بودیم؛ که البته،‌ مثل سالیان گذشته به احتمال بالای ۹۰ درصد همگی درست هستند!

با این وجود، از آنجا که اطلاعات بازی‌های شرکت اکتیویژن به راحتی لو می‌رود، حال تصمیمات مدیران ان لو رفته و متوجه شدیم که ظاهرا تصمیم بر آن شده که دیگر بازی Call of Duty 2023 ساخته نشود!

چرا دیگر بازی Call of Duty 2023 نداریم؟!

ما سال ‌هاست که شاهد عرضه سالانه عناوین سری کالاف دیوتی هستیم، اما حال ناگهان مدیر این شرکت تصمیم گرفته تا ساخت بازی Call of Duty 2023 را به تاخیر بیندازد. اما دلیل این کار چیست؟ فردی که این جزئیات را لو داده، خود اظهار کرده که اکتیویژن، به دنبال راهی برای جبران خساراتی است که به دنبال عرضه Call of Duty: Vanguard و Warzone Pacific به آن‌ها زده و می‌خواهد به استودیو سازنده بعدی، فرصتی برای نفس کشیدن بدهد!

این حرف منطقی است و کاملا هم قابل قبول، اما یک نکته بزرگ درباره این موضوع وجود دارد؛ اگر اکتیویژن از عملکرد عنوان جدید خود راضی نیست، پس چرا درست زمانی که بازی ضعیف Call of Duty: Ghosts عرضه شده بود این اقدام را انجام نداد؟ به هر حال پس از Ghosts همه عناوین دیگر سری وضعیت ضعیفی داشتند و کاملا منطقی بود که در آن زمان هم چنین تصمیمی گرفته شود.

با این حساب، می‌توان یکی دیگر از دلایل انجام این کار را عرضه بازی Call of Duty: Warzone 2 در همان سال ۲۰۲۳ دانست. اینکه سالیانه یک بازی Call of Duty عرضه می‌شود، برای بسیاری از طرفداران خوشایند است، اما اگر این روال به دو بازی در یک سال، برسد، عنوان دوم یا همان اول اصلا دیده نخواهد شد! طوری که این کار هم از نظر تجاری به سازنده ضربه می‌زند و هم طرفداران بیشتر جذب یکی از عناوین می‌روند تا دیگری کمتر دیده شود؛ بلایی که بر سر Black Ops Cold War هم آمده بود.

به هر حال در سال ۲۰۲۳ ظاهرا دیگر قرار نیست تا در فروشگاه‌های آنلاین و محلی شاهد اضافه شدن عنوان جدید از سری کالاف دیوتی باشیم. اما شاید همین اقدام، بهترین راهکار برای پیشرفت بازی بعدی در ۲۰۲۴ باشد.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا