شیائومی میکس فولد ۳ باریک‌ترین گوشی تاشوی دنیا خواهد بود

شیائومی میکس فولد ۳ باریک‌ترین

طبق ادعای مطرح شده توسط لی جون، مدیرعامل شیائومی، گوشی مورد انتظار این شرکت یعنی شیائومی میکس فولد ۳ باریک‌ترین گوشی تاشوی افقی در جهان خواهد بود.

شیائومی میکس فولد 3 قرار است سه روز دیگر رسما رونمایی و راهی بازار شود. در نتیجه در طول این چند روز بارها شاهد انتشار خبرهای مختلف پیرامون آن بوده‌ایم. روز گذشته هم لی جون، مدیرعامل شیائومی بار دیگر تصاویری از میکس فولد ۳ را با کاربران به اشتراک گذاشت و مدعی شد این گوشی باریک‌ترین گوشی تاشوی افقی در جهان خواهد بود. منظور از افقی، مکانیزمی شبیه به زد فولد است.

اینطور که از تصاویر پوستر پیداست، شیائومی میکس فولد 3 وقتی باز می‌شود، فقط ۴٫۹۳ میلی‌متر و در زمان بسته بودن هم ۹٫۸ میلی‌متر ضخامت خواهد داشت. این در حالی است که میکس فولد ۲ به ترتیب در این دو حالت ۵٫۴ و ۱۱٫۲ میلی‌متر بود. البته در حالت باز، همچنان آنر مجیک V۲ است که با ۴٫۷ میلی‌متر ضخمات، رکورددار است اما وقتی آن را ببیندید، ۰٫۱ میلی‌متر از نماینده‌ی شیائومی ضخیم‌تر می‌شود.

اینطور که به نظر می‌رسد، شیائومی این بار روی طراحی لولای میکس فولد 3 وقت زیادی گذاشته و موفق شده آن را حتی بهتر از قبل طراحی کند. حالا این لولا از جنس فولاد ضد زنگ و سرامیک کربنی ضد آب ساخته شده است. همچنین طراحی جدید سه‌سطحی میله‌ی اتصال اندکی پیشرفته‌تر شده و حالا از ۱۴ قطعه‌ی متحرک و مجموعاً ۱۹۸ قطعه تشکیل شده است. تمام این‌ها در حالی است که میکس فولد ۲ فقط ۸ قطعه‌ی متحرک و در مجموع، ۸۷ قطعه داشت.

این لولا می‌تواند شیائومی میکس فولد ۳ را در زوایای بین ۴۵ تا ۱۳۵ درجه باز نگه دارد. همچنین میزان مقاومت آن هم با ضمانت حدوداً ۵۰۰ هزار بار باز و بسته کردن، توسط سازمان آلمانی TÜV Rheinland تأیید شده که عدد بسیار خوبی محسوب می‌شود.

شیائومی میکس فولد ۳ به عنوان باریک‌ترین گوشی تاشوی جهان از نمایشگری ۸٫۰۲ اینچی تاشو و ۶٫۵ اینچی ثانویه بهره خواهد برد که رفرش‌ریت هر دو پنل ۱۲۰ هرتزی است. علاوه بر این‌ها، این گوشی از دو دوربین تله‌فوتو با زوم ۳٫۲ و ۵ برابری اپتیکال بهره خواهد برد که در کنار دو دوربین دیگر یعنی اصلی و فوق عریض، وظیفه‌ی عکاسی و فیلم‌برداری را در گوشی جدید شیائومی بر عهده خواهند داشت.

ظرفیت باتری شیائومی میکس فولد ۳ هنوز رسما اعلام نشده اما اینطور که از خبرها پیداست، باید انتظار داشته باشیم تقریبا یک روز و نیم یا کمی کمتر با یک بار شارژ دوام داشته باشد.  علاوه بر این‌ها، گفته می‌شود این گوشی از شارژر سیمی ۶۷ واتی و بی‌سیم ۵۰ واتی هم پشتیبانی خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا