خالق رمان‌های ویچر به همکاری خود با سی‌‌دی پراجکت ادامه می‌دهد

آیا نسخه‌ی جدید The Witcher در راه است؟

خالق رمان‌های ویچر

دیروز قراردادی مابین خالق رمان‌های ویچر و سی‌دی پراجکت امضا شد که طبق آن حقوق آی‌پی The Witcher برای چند سال دیگر در اختیار این شرکت لهستانی باقی می‌ماند.

انتظارها به پایان رسید و فصل اول سریال لایو اکشن The Witcher به‌طور کامل از پلتفرم نتفلیکس پخش شد. همزمان با این اتفاق، سی‌دی پراجکت با انتشار یک پست از طریق وب سایت رسمی خود، از امضای قراردادی جدید با آندری ساپکوفسکی (Andrzej Sapkowski)، خالق رمان‌های ویچر خبر داد. به‌واسطه‌ی این قرارداد، حقوق آی‌پی The Witcher در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی، رمان‌های گرافیکی، بازی‌های رومیزی و کالاهای فروشی برای چند سال در اختیار این شرکت لهستانی باقی می‌ماند. آدام کیسینسکی (Adam Kiciński)، موسس و مدیرعامل سی‌دی پراجکت درباره‌ی این اتفاق گفت:

همیشه کارهای آندری ساپکوفسکی را تحسین می‌کردیم؛ زیرا منبع الهام عالی برای تیم ما در سی‌دی‌ پراجکت رد بوده است. معتقد هستم از امروز وارد مرحله‌ی جدیدی از همکاری مداوم خواهیم شد.

مهم‌ترین نکته‌ پیرامون قرارداد جدید، حفظ حقوق آی‌پی The Witcher در زمینه‌ی بازی‌های ویدیویی توسط سی‌دی پراجکت است که می‌توان آن را یک زمینه‌سازی برای ساخت نسخه‌ی چهارم این سری بازی‌ها دانست. اگرچه تاکنون هیچ خبر رسمی از این بازی منتشر نشده است و استودیوی سازنده‌ هم تمام تمرکز خود را روی ساخت Cyberpunk 2077 قرار داده اما به‌نظر نمی‌رسد سی‌دی‌پراجکت تمایلی برای نادیده‌ گرفتن‌ پتانسیل‌های موجود در دنیای رمان‌های ویچر داشته باشد. به‌خصوص در شرایط کنونی که با پخش سریال The Witcher از شبکه‌ی نتفلیکس، مخاطبان بیشتری با آن آشنا خواهند شد. در ضمن، در متن بیانیه هیچ اشاره‌ای به مدت زمان این قرارداد نشده است.

آخرین نسخه‌ از این سری بازی‌ها تحت عنوان The Witcher 3: Wild Hunt در سال ۲۰۱۵ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر شد. این بازی اکشن و نقش‌آفرینی به‌خاطر داستان، طراحی محیط‌، سیستم مبارزه و جلوه‌های گرافیکی‌اش مورد تحسین طرفداران و منتقدان قرار گرفت. البته در ابتدای عرضه از مشکلات فنی کوچکی رنج می‌برد که سازندگان با انتشار به‌روزرسانی آن‌ها را برطرف کردند. این عنوان همچنین در زمینه‌ی تجاری با ثبت فروش ۲۰ میلیون نسخه‌ای تا ژوئن ۲۰۱۹ میلادی، عملکرد موفقی داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا