فروش بازی The Witcher 3 به ۲۸ میلیون نسخه در سراسر جهان رسید

بیشترین سهم فروش بازی متعلق به پلتفرم پی‌سی است

فروش بازی The Witcher 3

مطابق گزارش منتشر شده از سوی سی‌دی پراجکت رد، فروش بازی The Witcher 3 به ۲۸ میلیون نسخه در سراسر دنیا رسیده است.

این بازی نقش آفرینی یکی از بهترین آثار منتشر شده در نسل هشتم و البته تاریخ بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود و حالا مطابق اعلام استودیو لهستانی سی‌دی پراجکت رد، ۲۸ میلیون نسخه از این بازی از زمان انتشار آن تا به حال به فروش رسیده است.

در سال ۲۰۱۹ میلادی، بیشترین فروش بازی The Witcher 3 متعلق به پلتفرم رایانه‌های شخصی با سهم ۵۳ درصدی بود؛ در حالی که در رتبه‌های بعدی پلی‌استیشن 4 با ۲۶ درصد، نینتندو سوییچ با ۱۱ درصد و ایکس‌باکس وان با ۱۰ درصد قرار دارند. لازم به ذکر است که نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی ۴ سال بعد از انتشار نسخه‌های دیگر عرضه شده است.

آمار و ارقام دقیق فروش بازی The Witcher 3، بر اساس فروش روی پلتفرم‌های مختلف به این شرح است:

  • رایانه‌های شخصی: ۱۲ میلیون نسخه
  • پلی‌استیشن 4: ۱۰.۸ میلیون نسخه
  • ایکس‌باکس وان: ۴.۳ میلیون نسخه
  • نینتندو سوییچ: ۷۰۰ هزار نسخه
  • در مجموع: ۲۸.۳ میلیون نسخه

در تصویر زیر هم می‌توانید در قالب یک چارت میزان فروش روی پلتفرم‌های مختلف در تمامی سال‌های انتشار بازی را مشاهده کنید:

فروش بازی Witcher 3

در یک چارت منتشر شده دیگر، میزان فروش بازی The Witcher 3: Wild Hunt به صورت دیجیتالی و فیزیکی در سال‌های مختلف تفکیک و به نمایش در آمده است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در سال ۲۰۱۵ که زمان انتشار بازی هم به شمار می‌رود، فروش بازی به صورت فیزیکی بسیار بالا بوده اما در سال‌های بعد فروش فیزیکی The Witcher 3 افت شدیدی پیدا کرده است. این روند تا جایی پیش رفته که در سال ۲۰۱۹ فروش بازی به صورت دیجیتالی ۸۲ درصد بوده و تنها ۱۸ درصد از فروش بازی متعلق به نسخه‌های فیزیکی است.

فروش بازی The Witcher 3: Wild Hunt

چارت بعدی و آخر، میزان محبوبیت The Witcher 3 را بر اساس میزان فروش در مناطق مختلف جهان نشان می‌دهد. بر اساس این چارت، بیشترین فروش بازی متعلق به قاره اروپا با ۳۷.۲ درصد است و به دنبال آن در قاره آسیا ۲۷.۹ درصد از نسخه‌های The Witcher 3 به فروش رسیده‌اند. در رده‌های بعدی آمریکای شمالی با ۲۵.۶ درصد، آفریقای جنوبی با ۷ درصد، استرالیا با ۲ درصد و آفریقا با ۰.۳ درصد قرار دارند.

میزان فروش بازی ویچر 3

بدون شک، این میزان از موفقیت بازی The Witcher 3: Wild Hunt چه از نظر فروش و چه از نظر بازخورد گیمرها و منتقدین، فشار زیادی را روی محصول بعدی استودیو سی‌دی پراجکت رد، Cyberpunk 2077 قرار می‌دهد. بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰ (۲۷ شهریورماه ۱۳۹۹) برای پلتفرم‌های، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، گوگل استادیا و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. مطابق گزارش‌های منتشر شده، استودیو سی‌دی پراجکت رد بلافاصله بعد از انتشار رسمی Cyberpunk 2077 کار ساخت نسخه‌ی بعدی مجموعه‌ی The Witcher را آغاز می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا