#مهسا_امینی

منشا زامبی ها در سریال واکینگ دد پس از گذشت یک دهه فاش شد

اسپویلرهایی برای اسپین آف World Beyond در راه است

منشا زامبی ها

پس از گذشت بیش از ۱۰ سال، سرانجام سازندگان واکینگ دد منشا زامبی ها در این سریال را توضیح می‌دهند. رابرت کرکمن (Robert Kirkman) هنگام نوشتن مجموعه‌ی کمیک Walking Dead به‌عمد تصمیم گرفت که منشا ویروس زامبی را فاش نکند و در طول داستان هرگز به رمزگشایی حقیقت نزدیک نشد.

در همین حال، سازندگان اقتباس تلویزیونی مردگان متحرک کمپانی AMC با پیروی از نویسنده‌ی اصلی، همواره از دادن توضیح علمی به مخاطبان خودداری کردند.

اما با نزدیک‌شدن به پایان سریال اصلی و انتشار فصل یازدهم فرنچایز، لایواکشن مردگان متحرک از اثر اصلی رابرت کرکمن دورتر و دورتر می‌شود.

پیش از انتشار فصل بعدی، سکانس آخر Walking Dead: World Beyond به سوالی که ذهن بینندگان را بیش از یک دهه به خود مشغول کرده است، پاسخ می‌دهد؛ شیوع ویروس زامبی چگونه اتفاق افتاد؟

صحنه پایانی Walking Dead: World Beyond در یک مرکز پزشکی در فرانسه اتفاق می‌افتد. یکی از محققان سابق آزمایشگاه، به امید ادامه‌ی کار خود برای کشف یک درمان بازگشته است و در این حال بازمانده‌ای ناشناس در حال سیگارکشیدن با او مواجه می‌شود. هنگامی که دانشمند قصد خوش‌بینانه‌ خود را برای پایان‌دادن به آخرالزمان زامبی‌ها اعلام می‌کند، مرد سیگاری به او پاسخ می‌دهد: «می‌خوای تمومش کنی؟ تو خودت شروع‌اش کردی.»

همچنین، بر روی دیوار، پیام نسبتاً شوم Les Morts Sont Nés Ici نیز وجود دارد. برای غیر فرانسوی زبانان، این جمله به‌طور کلی معادل جمله‌ی «مردگان اینجا متولد می‌شوند» ترجمه می‌شود.

از این دو سرنخ بزرگ، تنها یک نتیجه ممکن می‌توان گرفت؛ ویروس زامبی در مجموعه‌ی The Walking Dead ساخته دست بشر است و این آزمایشگاه خاص در فرانسه منشا زامبی ها است.

طبق گفته‌ی مرد سیگاری، این مرکز تحقیقاتی دارای تیم‌های متعددی بود (او به تیم ویولت و تیم پرایمرز اشاره می‌کند) که روی پروژه‌ای کار می‌کردند که در نهایت به ویروس بدنام The Walking Dead تبدیل شد.

از آنجایی که تیم Primrose اندکی قبل از شیوع بیماری به ایالات متحده سفر کرده بود، این امکان وجود دارد که کشورهای دیگر نیز در این مطالعه سرنوشت‌ساز شرکت داشته باشند، و فرانسه به‌تنهایی مقصر شیوع زامبی ها نباشد. حالا با پرده‌برداری از منشا زامبی ها، نظریه‌های گذشته مبنی بر فرازمینی بودن ویروس یا پدیده‌ای طبیعی را اکنون می‌توان رسماً رد کرد.

با وجود اینکه این دانشمندان فرانسوی بودند که ویروس The Walking Dead را طراحی کردند، بدیهی است که محققان قصد نداشتند آن را در بین مردم منتشر کنند. رابرت کرکمن معتقد بود که بهتر است توضیح درباره‌ی شیوع بیماری در The Walking Dead به‌صورت راز نگه داشته شود. بنابراین، جالب خواهد بود که ببینیم سریال تلویزیونی در نهایت این اصل بنیادی را کنار گذاشته است.guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا