#مهسا_امینی

با زیرنویس فارسی تماشا کنید: تریلر جدید سریال Sandman منتشر شد

اقتباس نتفلکیس از اثر گیمن چه زمانی منتشر می‌شود؟

شب گذشته، سرویس استریم نتفلیکس آخرین تریلر سریال Sandman را در رویداد کامیک کان امسال در سن دیگو به نمایش گذاشت. سریال سندمن اقتباسی از مجموعه رمانی تصویری به همین نام اثر نیل گیمن (Neil Gaiman) است که مشابه فیلم‌هایی از جمله Nightmare on Elm Street به مخاطبان می‌گوید حتی در عالم خواب نیز از شر موجودات عجیب و وقایع ترسناک این جهان در امان نیستند.

مشابه تصاویری که حدود یک ماه پیش از نتفلیکس منتشر شدند، تریلر جدید سریال Sandman همان ظاهر جدید از تام استاریج (Tom Sturridge) را در نقش مورفئوس، معروف به Dream، پادشاه رویاها و فرمانروای سرزمینی به نام Dreaming، به‌تصویر می‌کشد. افراد خاصی به دنبال کنترل سرزمین Dreaming هستند. کربی هوول باپتست (Kirby Howell-Baptiste) در نقش خواهرش به نام Death که حساسیت‌های سخت‌گیرانه‌تری نسبت به برادرش دارد، به استاریج ملحق می‌شود. پس از دستگیری Dream توسط افرادی که به‌دنبال سوء استفاده از قدرت او هستند، خواهر و برادر باید برای بازسازی پادشاهی سرزمین Dream با یکدیگر متحد شوند. این سریال سرگذشت عجیب و غریب افرادی را که می‌خواهند کنترل عالم ماورا را به‌دست بگیرند، روایت می‌کند.

انتشار کمیک‌های Sandman در سال ۱۹۸۹ شد، گیمن، که نویسندگی تعدادی دیگر از عناوین کمیک‌های اقتباس‌یافته از جمله Good Omens و American Gods را برعهده داشت، به‌طور همزمان نوشتن کمیک برای DC‌ را برعهده گرفت. مجموعه کمیک‌های سندمن در فاصله سال‌های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۶ در هفتاد و پنج شماره منتشر شد و از آن زمان تا کنون بارها مورد تحسین قرار گرفته است. در حالی که مجموعه اصلی کمیک‌ها برخی از شخصیت‌های نمادین دی‌سی، به‌ویژه جان کنستانتین را به‌تصویر می‌کشیدند، سری جدید از انتشار اینگونه مطالب دوری می‌کند، تا حدی که در سری‌های جدید کنستانتین را به‌عنوان یک کاراکتر زن جدید با بازی جنا کولمن (Jenna Coleman) جایگزین می‌کند.

سال گذشته اقتباسی از همین مجموعه به‌صورت کتاب صوتی در Audible منتشر شد و مورد استقبال گسترده مخاطبان قرار گرفت. همچنین،‌ اقتباس نتفلیکس از این مجموعه اولین نسخه فیلم‌برداری‌شده موفقی است که به نمایش در خواهد آمد. پروژه سریال سندمن زمان زیادی در فرآیند ساخت و توسعه که از اوایل سال ۱۹۹۱ شروع می‌شود، گیر افتاده بود تا بالاخره، سرویس نتفلیکس در سال ۲۰۱۹ قراردادی برای تولید سریال امضا کرد.

در ادامه می‌توانید تریلر جدید سریال Sandman را با زیرنویس فارسی مشاهده کنید:

سریال تلویزیونی Sandman شاهد حضور ستاره‌های مطرح سینما از جمله گوئندولین کریستی (Gwendoline Christie) در نقش لوسیفر، بوید هالبروک (Boyd Holbrook) در نقش کورینتیان، چارلز دنس (Charles Dance) در نقش سر رابرت برگس، میسون الکساندر پارک (Mason Alexander Park) در نقش دیزایر، دیوید تیولیس (David Thewlis) در نقش دکتر جان دی و استیون فرای (Stephen Fry) در نقش فیدلرز گرین خواهد بود.

همچنین، ویویان آچامپونگ (Vivian Acheampong)، آسیم چادری (Asim Chaudhry)، دونا پرستون (Donna Preston)، جولی ریچاردسون (Joely Richardson)، پاتون اسوالت (Patton Oswalt) و مارک همیل (Mark Hamill) نیز در این سریال به همراه سایرین حضور دارند.

سریال سندمن در تاریخ ۵ آگوست (۲ شهریور ۱۴۰۱) از سرویس نتفلیکس منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا