برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

گلکسی S25 اولترا هم دوربین تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی خواهد داشت

خبری از حذف دوربین تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی برابری نیست

گلکسی S25 اولترا هم دوربین تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی خواهد داشت ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
دوربین تله‌فوتو گلکسی S25 اولترا

اینطور که از گزارشات پیداست، سامسونگ ظاهرا نمی‌خواهد در ساختار دوربین تله‌فوتو گلکسی S25 اولترا تغییری ایجاد کند.

به تازگی گزارشی از سوی یک افشاگر منتشر شد مبنی بر اینکه سامسونگ قصد دارد در گلکسی S25 اولترا دوربین تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی با زوم 3 برابری را کنار بگذارد. این افشاگر ادعا می‌کرد شرکت کره‌ای برای رسیدن به این میزان زوم روی قدرت دوربین 200 مگاپیکسلی اصلی حساب خواهد کرد.

حالا یکی از معروف‌ترین و شاید بتوان گفت معروف‌ترین افشاگر حوزه‌ی فناوری یعنی Ice Universe، ادعای متفاوتی دارد. این افشاگر می‌گوید سامسونگ قرار نیست دوربین تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی را از گوشی سال بعد خود کنار بگذارد. به عبارتی دیگر، او معتقد است S25 اولترا هم مثل چهار نسل قبلی، از چهار دوربین روی پنل پشتی خود بهره خواهد برد.

عدم تغییر دوربین تله‌فوتو از گلکسی S21 اولترا تا S25 اولترا

سامسونگ از زمان گلکسی S21 اولترا تاکنون دوربین تله‌فوتو را خیلی تغییر نداده است. اگرچه فاصله کانونی آن گاهی اوقات 67 یا 70 میلی‌متر بوده اما تغییر انقلابی درون آن رخ نداده است. همین اتفاق با دوربین فوق عریض هم رخ داده و هیچ تغییری را حتی از S20 اولترا تاکنون در آن شاهد نبوده‌ایم.

اما در این بین، دوربین اصلی از 108 مگاپیکسلی HM1 در S20 اولترا به 108 مگاپیکسلی HM3 در S21 اولترا، سپس به 200 مگاپیکسلی HP2 در S22 گلکسی S23 و S24 اولترا تغییر پیدا کرد. همچنین دوربین تله‌فوتو با زوم 10 برابری هم از 10 مگاپیکسلی در S22 و S23 به 50 مگاپیکسلی با زوم 5 برابری اپتیکال در S24 اولترا تغییر کرده است.

اینطور که پیداست، دوربین تله‌فوتو با زوم 5 برابری و 3 برابری قطعا در گلکسی S25 اولترا هم حضور خواهند داشت. حال سامسونگ باز هم تغییری در دوربین اصلی ایجاد کند یا خیر مشخص نیست. البته گفته می‌شود سنسور تله‌فوتو با زوم 5 برابری شاید دستخوش تغییراتی شود. مثلا امکان زوم بین دو عدد را داشته باشد اما نه به آرامی و بدون وقفه مثل آنچه که در سری اکسپریا 1 شاهد هستیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments