#مهسا_امینی

پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ فروشگاه پلی‌استیشن چه عناوینی هستند؟

Call of Duty جنگ سرد، داغ‌ترین بازی سال ۲۰۲۰ پلی‌استیشن

پرفروش‌ترین بازی‌های فروشگاه پلی‌استیشن در سال ۲۰۲۰ چه عناوینی هستند؟

کمپانی سونی، لیستی از پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ فروشگاه پلی‌استیشن را منتشر کرده و عنوان Call of Duty: Black Ops Cold War در صدر این لیست قرار دارد.

در سال ۲۰۲۰ میلادی، کمبودی در ارائه بازی‌های ویدیویی وجود نداشته و پس از عرضه دو کنسول نسل جدید پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس/اس در اواخر سال گذشته، گیمرها، انتخاب‌های زیادی برای خرید بازی، در اختیار دارند. در سالی که تعداد زیادی از مردم، به دلیل خطر ابتلا به ویروس کرونا، در خانه ماندند، آمار خرید و فروش دیجیتالی یا آنلاین افزایش چشمگیری داشت. گیمرها نیز بازی‌ها را از طریق فروشگاه‌های دیجیتال تهیه می‌کنند. اکنون، کمپانی سونی، لیستی از بازی‌های پرفروش سال ۲۰۲۰ فروشگاه آنلاین خود، در آمریکا و کانادا، منتشر کرده است.

طبق گزارش سونی، بازی Call of Duty: Black Ops Cold War شرکت Activision، بیشترین دانلود را روی کنسول‌ پلی‌استیشن 5 در سال ۲۰۲۰ داشته است. بازی‌های Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و Assassin’s Creed Valhalla در رده دوم و سوم این لیست قرار گرفتند. ده عنوان پرفروش فروشگاه‌ سونی، ترکیبی از بازی‌های جدید با فرنچایز‌های آشنا و محبوبی که سالانه عرضه می‌شوند هستند که می‌توانید آن‌ها را در لیست زیر مشاهده کنید:

بازی‌هایی که بیشترین دانلود را در کنسول پلی‌استیشن 5 در سال ۲۰۲۰ داشته‌اند

 1. Call of Duty: Black Ops Cold War
 2. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 3. Assassin’s Creed Valhalla
 4. NBA 2K21
 5. Demon’s Souls
 6. Madden NFL 21
 7. FIFA 21
 8. Sackboy: A Big Adventure
 9. Immortals Fenyx Rising
 10. Watch Dogs: Legion

با تقاضای زیاد و کمبود موجودی کنسول‌های پلی‌استیشن 5، هنوز افراد زیادی هستند که پلتفرم نسل جدید بازی‌های ویدیویی را تهیه نکرده باشند. در صدر لیست پرفروش‌ترین بازی‌های پلی‌استیشن 4 در سال ۲۰۲۰، باز هم عنوان Call of Duty: Black Ops Cold War دیده می‌شود و بازی پرطرفدار Grand Theft Auto V، در رده دوم این لیست قرار دارد. بازی‌های Call of Duty: Modern Warfare و Minecraft به ترتیب در جایگاه‌های سوم و چهارم قرار گرفته و عنوان انحصاری Ghost of Tsushima، پنجمین بازی این لیست است. لیست کامل را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

بازی‌هایی که بیشترین دانلود را در کنسول پلی‌استیشن 4 در سال ۲۰۲۰ داشته‌اند

 1. Call of Duty: Black Ops Cold War
 2. Grand Theft Auto V
 3. Call of Duty: Modern Warfare
 4. Minecraft
 5. Ghost of Tsushima
 6. The Last of Us Part II
 7. NBA 2K21
 8. NBA 2K20
 9. Final Fantasy VII Remake
 10. Madden NFL 21

همچنین لیستی از پردانلودترین بازی‌های PSVR منتشر شده و عنوان Beat Saber در رده اول و بازی‌های Job Simulator ،Superhot VR و Gorn در ادامه جدول قرار گرفته‌اند.

لازم به ذکر است که در سال ۲۰۲۰ میلادی، بیش از دو میلیارد توییت در رابطه با بازی‌های ویدیویی، تیم‌های Esports و فناوری‌های کنسول‌های نسل جدید، در رسانه اجتماعی توییتر به ثبت رسیده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا