#مهسا_امینی

تماشا کنید: تریلر جدید بازی The Medium منتشر شد

پشتیبانی بازی از فناوری‌های رهگیری پرتو

چندی پیش تریلر جدید The Medium با محوریت نمایش پشتیبانی بازی از فناوری‌های پرهگیری پرتو یا همان ری تریسینگ توسط استودیوی سرشناس بلوبر تیم (Bloober Team) منتشر شد که گرافیک فنی خیره‌کننده آن را نشان می‌دهد.

بازی The Medium برای نخستین بار در جریان مراسم اینساید ایکس‌باکس (Inside Xbox) معرفی شد. این عنوان در واقع یک اثر ترسناک روان‌شناختی نسل نهمی است که حوادث و اتفاقات آن به طور همزمان در دو جهان موازی عادی و ارواح جریان پیدا می‌کند. داستان بازی حول شخصیتی به نام ماریان می‌چرخد که به طور اتفاقی تصاویری از قتل یک دختر جوان را در تصورهایش می‌بیند و برای اطلاع از حوادث قبل این قتل، وارد یک هتل متروکه می‌شود. در این میان، او متوجه می‌شود که علاوه بر دنیای عادی، با دنیای مردگان نیز در تعامل بوده و قادر به برقراری ارتباط با ارواح است.

حال که چیزی در حدود دو هفته به انتشار مدیوم باقی مانده، استودیوی بلوبر تیم چندی پیش تریلر جدیدی از این عنوان مورد انتظار به اشتراک گذاشت که ضمن نمایش صحنه‌های مختلف، مهر تاییدی بر پشتیبانی بازی از فناوری رهگیری پرتو یا همان ری تریسینگ می‌زند. به بیان دقیق‌تر، این عنوان از قابلیت رهگیری پرتو دایرکت ایکس مایکروسافت در بازتاب هرچه بهتر و واقع‌گرایانه نورها روی هر سه پلتفرم ایکس‌باکس سری ایکس | اس و رایانه‌ی شخصی پشتیبانی می‌کند و به لطف آن، نحوه بازگشت و بازتاب نور در سطح شیشه‌ها، قاب عکس، میز و دیوار بسیار طبیعی و زیبا به نظر می‌رسد.

در کنار بازتاب نور، جلوه‌ی سایه‌ها نیز بسیار واقع‌گرایانه هستند؛ به طوری که احساس خارق‌العاده‌ای از مشاهده جو و محیط بازی وجود دارد. با استناد بر این تریلر، نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی بازی نیز از ویژگی DLSS شرکت انویدیا پشتیبانی می‌کند که به واسطه‎‌ی آن، محیط و بافت‌های بازی طبیعی‌تر، تاریک‌تر و خشن‌تر نمایش داده می‌شود. هرچند، گفتنی است که فناوری رهگیری پرتو پیشرفت چندان قابل ملموسی در نسل نهم نداشته و تفاوت چندان خاصی در خصوص این فناوری و نحوه‌ی عملکرد آن در بین عناوین نسل هشتم و نهم به چشم نمی‌خورد. با این حال، ارتقای گرافیک تنها به قابلیت ری تریسینگ محدود نشده و از آنجا که مدیوم یک اثر نسل نهمی به شمار می‌رود و در عناوین ترسناک جو و اتمسفر در ایجاد هیجان نقش بسیار زیادی را ایفا می‌کنند، به نظر می‌رسد که با یک اثر مهیج و سرگرم‌کننده‌ای روبه‌رو هستیم.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که پیش‌تر بازی انحصاری و نسل نهمی The Medium برای عرضه در ماه دسامبر سال گذشته میلادی برنامه ریزی شده بود. با این حال، موانع مختلفی از جمله کمبود وقت و دورکاری‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و همچنین جلوگیری از انتشار همزمان بازی با دیگر آثار بزرگ، انتشار این عنوان مورد انتظار را نزدیک به یک ماه به تاخیر انداخت و در حال حاضر اثر جدید استودیوی بلوبر تیم در تاریخ نهم بهمن ماه سال جاری (مصادف با ۲۸ ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی) به صورت انحصاری برای کنسول ایکس‌باکس سری ایکس | اس منتشر خواهد شد.

به گفته‌ی تیم سازنده، از آنجا که داستان و حوادث بازی به طور همزمان در دو دنیای متفاوت جریان دارد و بازیکنان همزمان در هر دو جهان عظیم آن در تعامل خواهند بود، کنسول نسل هشتم ایکس‌باکس وان از لحاظ سخت‌افزاری قادر به اجرای این عنوان نیست و به همین خاطر نباید متنظر انتشار آن برای کنسول قدیمی ردموندی‌ها باشید. از طرفی، اگر به دنبال تجربه‌ی بازی روی پلتفرم رایانه‌ی شخصی هستید، پیشنهاد می‌کنم که حتما نگاهی به مشخصات کامل سیستم پیشنهادی و سیستم مورد نیاز The Medium بیاندازید، چرا که به خاطر گرافیک خارق‌العاده، برای اجرای بازی به سیستم نسبتا قدرتمندی احتیاج خواهید داشت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا