برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

توسعه بازی جدید The Lord of the Rings توسط آمازون متوقف شد

این پروژه به بن بست خورده است

توسعه بازی جدید The Lord of the Rings توسط آمازون متوقف شد ۰ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
توسعه بازی جدید The Lord of the Rings

استودیوی بازیسازی آمازون با ارسال یک بیانیه رسمی برای وب سایت Bloomberg تایید کرد توسعه بازی جدید The Lord of the Rings لغو شده است.

آمازون در سال ۲۰۱۲ میلادی زیرمجموعه جدیدی را با نام Amazon Game Studios راه‌اندازی کرد؛ زیرمجموعه‌ای که نامش به Amazon Games تغییر کرده است. هدف از راه‌اندازی، توسعه بازی‌های موبایل بود اما به مرور زمان هدفگذاری به ساخت و عرضه محصولات برای پلتفرم‌های اصلی تغییر کرد. در همین راستا، افراد شناخته‌شده‌ای به استخدام درآمدند که برای مثال می‌توان به کیم سوئیفت (Kim Swift) یکی از سازندگان Portal و کلینت هاکینگ (Clint Hocking) کارگردان Far Cry 2 اشاره کرد.

آمازون گیمز طی سال‌های اخیر پروژه‌های مختلفی را به سرانجام رساند و به بازار فرستاد اما هیچ کدام نتوانستند به موفقیت‌های بزرگی دست یابند. استودیوی آمریکایی اواسط سال ۲۰۱۹ میلادی از ساخت یک بازی MMO بر اساس فرنچایز The Lord of the Rings خبر داد که با همکاری میدل-ارث اینتپرایسز و لیو تکنالجیز (Leyou Technologies) ساخته می‌شود. آمازون در بیانیه‌ای که با محوریت بازی منتشر کرد اطلاعات چندانی را به اشتراک نگذاشت اما تاکید کرد عنوان مزبور به صورت رایگان (Free-to-Play) در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

جیسون شرایر (Jason Schreier) نویسنده وب سایت Bloobmberg با انتشار یک گزارش اختصاصی اعلام کرد توسعه بازی جدید The Lord of the Rings لغو شده است. آمازون گیمز به واسطه یک بیانیه رسمی این موضوع را تایید و بابت آن اظهار تاسف کرد. استودیوی آمریکایی همنچنین گفت کارمندانی که روی پروژه کار می‌کردند به دیگر پروژه‌ها انتقال داده خواهند شد. در ضمن، دلایل لغو ساخت را باید در دسامبر سال گذشته میلادی جستجو کرد. تنسنت که یک هلدینگ بزرگ در ویدیو گیم به شمار می‌رود، با پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار لیو تکنالجیز  را به تصاحب خود درآورد.

پس از تبدیل شدن لیو تکنالجیز به یکی از زیرمجموعه‌های تنسنت، آمازون گیمز مذاکراتی را با شرکای جدید خود انجام داد اما آن‌ها نتوانستند پیرامون یک سری موارد به توافق برسند. در نتیجه، تصمیم گرفته شد توسعه بازی جدید The Lord of the Rings متوقف شده و پروژه برای همیشه کنار گذاشته شود. اختلاف میان تنسنت و آمازون و نقش آن در تعطیلی، نخستین بار توسط یکی از منابع ناشناس جیسون شرایر مطرح شد؛ موضوعی که در بیانیه رسمی آمازون به تایید رسیده است. هر چند، استودیوی آمریکایی وارد جزئیات نشده و بیان نکرد اختلافات به کدام بخش مربوط می‌شود.

وقتی توسعه بازی جدید The Lord of the Rings تایید شد، گروهی از کارشناسان آن را سکوی پرتابی برای آمازون گیمز می‌دانستند؛ زیرا بازی‌های رایگان طی سال‌های اخیر طرفداران فراوانی در سراسر جهان پیدا کرده‌اند. علاوه بر این، ارباب حلقه‌ها فرنچایز مشهوری به شمار می‌رود. به هر حال، باید صبر کرد و دید مدیران استودیو چه برنامه‌هایی برای آینده دارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments