#مهسا_امینی

دنباله‌ی The Last of Us اثری همه‌پسند نخواهد بود

این بازی سوالاتی را در ذهن مخاطبان خود به وجود می‌آورد

دنباله‌ی The Last of Us اثری همه‌پسند نخواهد بود سورنا رضایی ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
دنباله‌ی The Last of Us

نیل دراکمن نویسنده و کارگردان آمریکایی در ویدیویی که چندی پیش منتشر شد گفت دنباله‌ی The Last of Us اثری همه‌پسند نیست.

[در صورتی که قصد دارید بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای به تجربه‌ی بازی بپردازید، از خواندن خبر خودداری کنید] در حالی که حدودا یک ماه تا انتشار The Last of Us Part II فاصله داریم، ناتی داگ قصد دارد با همکاری سونی یک مجموعه‌ی ویدیوی چهار قسمتی را در فضای مجازی منتشر کند. این مجموعه Inside The Last of Us Part II نام داشته و هر قسمت آن به یکی از بخش‌های بازی می‌پردازد. قسمت اول که با محوریت داستان بود، دو روز پیش به اشتراک گذاشته شد تا به تعدادی از سوالات طرفداران پاسخ داده شود.

در بخش‌های ابتدایی قسمت اول، توضیحاتی درباره‌ی داستان و فضای کلی The Last of Us Part II ارائه می‌شود. الی اکنون ۱۹ سال سن داشته و در یک منطقه‌ای آرام به نام جکسون زندگی می‌کنید. شخصیت اصلی داستان حالا عضوی از یک جامعه است و افرادی را در زندگی خود دارد که عاشقشان بوده و حتی حاضر است جان خودش را برای نجات دادن آن‌ها فدا کند. در این میان، جوئل هم با زندگی در این منطقه کنار آمده و دیگر یک قاچاقچی نیست. او حالا شخص مهمی محسوب می‌شود؛ زیرا مهارت بالایی در کشتن دارد. زندگی شیرین و آرام شخصیت‌های داستان ادامه دارد تا اینکه اتفاقی خشونت‌آمیز رخ داده و تمام منطقه‌ی جکسون، به خصوص الی و جوئل را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. پس از این اتفاق، الی به سیاتل سفر می‌کند تا گروه مد نظرش را پیدا کرده و تقاص کاری که با او کردند را پس بگیرد.

نیل دراکمن (Neil Druckmann) از استودیوی ناتی داگ سپس توضیحاتی را درباره‌ی برخی اتفاقات ارائه داد. او گفت میزان همه‌پسند بودن The Last of Us Part II در مقایسه با قسمت اول کاهش یافته و احتمالا طرفداران را به دو گروه مخالف و موافق تقسیم می‌کند:

حتی در استودیو هم گفتگوهای فلسفی درباره‌ی رویدادها و اتفاقاتی که در جریان داستان رخ می‌دهد، داشتیم. فکر می‌کنم میزان همه‌پسند بودن این بازی در مقایسه با قسمت اول کمتر شده که این موضوع برای ما هیجان‌انگیز است. به نظر من، داستان باعث مطرح شدن سوالاتی در ذهن کاربران شده و و سپس آن‌ها را مجبور به نتیجه‌گیری می‌کند تا موضعشان نسبت به موارد مطرح شده مشخص و واضح شود.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، ناتی داگ و سونی قصد دارند یک مجموعه‌ی چهار قسمتی منتشر کنند. در ادامه می‌توانید موضوع و تاریخ انتشار سه ویدیوی باقی مانده را مشاهده کنید:

  • Inside the Gameplay – سی و یک اردیبهشت (مصادف با بیست مه)
  • Inside the Details – هفت خرداد (مصادف با بیست و هفت مه)
  • Inside the World – چهارده خرداد (مصادف با سه ژوئن)

در پایان، لازم به ذکر است که دنباله‌ی The Last of Us در تاریخ ۳۰ خرداد (مصادف با ۱۹ ژوئن) در دسترس دارندگان کنسول پلی‌استیشن 4 قرار خواهد گرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا