#مهسا_امینی

فروش دیجیتالی The Last of Us: Part 2 در امارات و عربستان ممنوع شده است

محتوای جنسی کار دست ناتی داگ داد

فروش دیجیتالی The Last of Us: Part 2 در امارات و عربستان ممنوع شده است سورنا رضایی ۰ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
فروش دیجیتالی The Last of Us: Part 2

اینطور که به نظر می‌رسد، فروش دیجیتالی The Last of Us: Part 2 در دو کشور امارات و عربستان ممنوع شده و کاربران باید به دنبال روش جایگزین باشند.

اواسط بهمن ماه بود که سازمان Entertainment Software Rating Board گزارش خود از The Last of Us: Part 2 را منتشر و اعلام کرد این بازی درجه‌بندی سنی M را دریافت کرده است. در آن مطلب ذکر شده بود جدیدترین ساخته‌ی استودیوی ناتی داگ به دلیل خشونت، برهنگی، استعمال دخانیات و الفاظ رکیک برای افراد زیر ۱۷ سال مناسب نیست. با در نظر گرفتن این موارد، پیش‌بینی می‌شد عرضه‌ی قسمت دوم The Last of Us در برخی کشورها با چالش‌هایی روبرو شود؛ اتفاقی که اکنون رخ داده است.

اگر هم اکنون به صفحه‌ی توئیتری پلی‌استیشن برای کاربران اماراتی مراجعه کنید، با پست‌های تبلیغاتی The Last of Us: Part 2 مواجه می‌شوید اما اگر به فروشگاه مخصوص این کشور بروید، خواهید دید که گزینه‌ی پیش‌خرید غیرفعال شده است. یکی از کاربران فروم ردیت با نام Ghostechful که متوجه این موضوع شده بود تصمیم گرفت ماجرا را از طریق بخش پشتیبانی فروشگاه پیگیری کند. او در پاسخ ایمیلی را دریافت کرد که حکم تاییدی بر ممنوعیت فروش این بازی اکشن و ماجراجویی محسوب می‌شود. در آن ایمیل نوشته شده بود اگر قابلیت خرید یک بازی در فروشگاه منطقه‌ای وجود ندارد، فروش آن محصول توسط مقامات مسئول ممنوع شده و آن‌ها قادر به انجام کاری در این مورد نیستند.

اگر به فروشگاه پلی‌استیشن برای کاربران اماراتی مراجعه کرده و عبارت The Last of Us را جستجو کنید، نسخه‌ی اصلی و نسخه‌ی ریمستر قسمت اول به همراه آواتارها و تم‌های مرتبط با این فرنچایز به نمایش درمی‌آیند اما خبری از نسخه‌ی دوم نیست. این شرایط برای فروشگاه عربستان پلی‌استیشن هم صدق می‌کند و کاربران این کشور قادر به خرید نیستند. همان‌طور که پیش از این اشاره شد، چندان نباید از ممنوعیت فروش دیجیتالی The Last of Us: Part 2 تعجب کرد. به هر حال، تعدادی از کشورها همچنان روی محتویات بازی‌های ویدیویی حساسیت بسیاری به خرج می‌دهند. در این میان، عربستان و امارات هم سابقه‌ی نسبتا طولانی در ممنوع کردن بازی‌ها دارند. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا است که تعداد قابل‌توجهی از ممنوعیت‌ها در امارات تنها نسخه‌ی فیزیکی را شامل می‌شد و کاربران هیچ مشکلی در خرید نسخه‌ی دیجیتالی بازی نداشتند.

با وجود ممنوعیت، به نظر نمی‌رسد کاربران پلی‌استیشن 4 در امارات و عربستان مشکل چندانی در تهیه‌ی The Last of Us: Part 2 داشته باشند. آن‌ها به راحتی می‌توانند به فروشگاه پلی‌استیشنی که برای دیگر کشورها از جمله ایالات متحده‌ی آمریکا یا انگلستان در نظر گرفته شده مراجعه کرده و از این طریق بازی مورد علاقه‌ی خود را تهیه کنند. آن دسته از افرادی هم که ترجیح می‌دهند نسخه‌ی فیزیکی را خریداری کنند، به احتمال بسیار قادر خواهند بود با مراجعه به فروشگاه‌های خاص به آن دسترسی پیدا کنند.

لازم به ذکر است که The Last of Us: Part 2 برای انتشار در تاریخ ۳۰ خرداد (مصادف با ۱۹ ژوئن) برنامه‌ریزی شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا