سریال The Last Kingdom برای فصل پنجم تمدید شد

تاریخ پخش قسمت‌های جدید مشخص نیست

ساخت فصل پنجم The Last Kingdom

سرویس استریم نتفلیکس به ساخت فصل پنجم The Last Kingdom چراغ سبز نشان داد. فصل جدید این سریال تاریخی ۱۰ قسمت خواهد داشت.

پس از موفقیت‌های آثار تاریخی در حوزه‌ی تلویزیون، شبکه‌ها و سرویس‌های استریم تصمیم گرفتند شانس خود را در این زمینه امتحان کنند که نتیجه‌اش ساخت و پخش سریال‌های متعددی بوده است. در این میان، مدیران شبکه‌های بی‌بی‌سی هم به منظور عقب نماندن از غافله سریال The Last Kingdom را بر اساس رمان‌های The Saxon Stories نوشته‌ی برنارد کورنول (Bernard Cornwell) ساختند که بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد. بی‌بی‌سی به تنهایی فصل نخست را تولید کرد اما برای ساخت فصل دوم با نتفلیکس وارد همکاری شد. مدیران این شبکه بنا به دلایلی از این پروژه کنار رفتند تا نهایتا نتفلیکس مسئولیت آن را به طور کامل در اختیار بگیرد.

طبق مطلبی که اخیرا در وب سایت Variety منتشر شد، نتفلیکس ساخت فصل پنجم The Last Kingdom را در دستور کار خود قرار داده است. فصل جدید در حال حاضر هیچ تاریخ یا سال انتشاری ندارد اما تعداد قسمت‌های آن مشخص شده است. طبق اعلام رسمی سازندگان، فصل جدید این سریال تاریخی مانند فصل‌های سوم و چهارم از ۱۰ قسمت تشکیل خواهد شد. داستان این اثر در قرن نهم و دهم میلادی جریان داشته و درباره‌ی حمله‌ی وایکینگ‌ها به انگلستان است. این کشور در آن زمان به هفت حکومت مختلف تقسیم شده بود که از این تعداد تنها یک مورد موفق شد در برابر وایکینگ‌ها مقاومت کند و بقیه شکست خوردند. شخصیت اصلی هم فردی به نام اوترد اهل ببنبرگ است که در جریان یکی از حملات پدرش را از دست داده و خود به اسارت درمی‌آید.

مدت کوتاهی بعد، یکی از فرماندهان وایکینگ‌ها تحت عنوان رگنار او را آزاد کرده و به فرزندخواندگی می‌پذیرد. او که اصالتا یک ساکسون بود، در کنار وایکینگ‌ها زندگی کرده و به مرور زمان به یکی از آن‌ها تبدیل می‌شود تا اینکه اتفاقی رخ داده و مسیر زندگی‌اش برای همیشه تغییر می‌کند. شخصیت اصلی سریال The Last Kingdom نهایتا به یکی از متحدان پادشاه آلفرد تبدیل می‌شود تا بتواند بار دیگر انگلستان را متحد کند. فصل پنجم بر اساس رمان‌های نهم و دهم The Saxon Stories ساخته شده و اوترد را در شرایطی به تصویر می‌کشد که به عنوان مربی فرزند پادشاه انتخاب شده است. او وظیفه دارد تا فرزند پادشاه را به فردی ماهر در مبارزه تبدیل کند. اوترد با گذشت زمان متوجه می‌شود سرنوشت، هدف والاتری را برای او در نظر گرفته است.

از بازیگران حاضر در The Last Kingdom می‌توان الکساندر دریمون (Alexander Dreymon)، امیلی کاکس (Emily Cox)، دیوید داوسون (David Dawson)، الایزا باترورث (Eliza Butterworth) و میلی بریدی (Millie Brady) را نام برد. استیون بوچرد (Stephen Butchard)، نایجل مارچنت (Nigel Marchant)، گرت نیم (Gareth Neame) و جیسکا پاپ (Jessica Pope) هم به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی در تیم تولید حضور دارند. مارچنت با انتشار بیانیه‌ای به تایید ساخت فصل پنجم واکنش نشان داد و اعلام کرد به چنین سریالی که سرگرمی را برای مخاطبانی از سراسر جهان به ارمغان می‌آورد، افتخار می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا