فیلم The Evil Dead طی روز‌های آتی به سینماماشین‌های آمریکا می‌آید

یکی از موفق‌ترین فیلم‌های مستقل تاریخ سینما با وضوح تصویر 2K به سینماها بازمی‌گردد

فیلم The Evil Dead

شرکت گرایندهاوس رلیسینگ قصد دارد فیلم The Evil Dead را طی روزهای آینده به سینماماشین‌های سراسر آمریکا بیاورد. این اثر نخستین بار در سال ۱۹۸۱ میلادی اکران شده بود.

استودیوهای فیلمسازی در ایالات متحده‌ی آمریکا در مواجه با ویروس کرونا و بسته شدن سینماها سه سیاست متفاوت اتخاذ کردند. تعدادی از آن‌ها اکران محصولات جدید را به تعویق انداختند تا شرایط به حالت حادی بازگردد. تعدادی دیگر ترجیح دادند فیلم‌های مد نظر را از طریق سرویس‌های دیجیتالی عرضه کنند. در این بین، گروهی از استودیوها با همکاری شرکت‌های نشر و اکران، سینماماشین‌ها را به شکل گسترده‌ای در سراسر آمریکا راه انداختند تا از این طریق فیلم‌های جدیدشان را روی پرده‌ی نقره‌ای ببرند. در این نوع سینما، خبری از صندلی نیست و مخاطبان با ماشین خود داخل محوطه‌ی وسیعی مانند یک پارکینگ جمع شده و به تماشای فیلم مورد نظر می‌نشینند.

شرکت گرایندهاوس رلیسینگ (Grindhouse Releasing) که در حوزه‌ی نشر و اکران آثار سینمایی فعالیت می‌کند، قصد دارد فیلم The Evil Dead را از تاریخ ۲۴ خرداد (مصادف با ۱۳ ژوئن) به سینماماشین‌های آمریکا بیاورد. در حال حاضر سینماماشین Prides Corner Drive-In واقع در شهر وستبروک ایالت مین به عنوان اولین مکانی که این اثر ترسناک را اکران می‌کند، تایید شده است. گرایندهاوس رلیسینگ وعده داده طی روزهای آینده تعداد بیشتری از سینماماشین‌ها دومین ساخته‌ی سم ریمی (Sam Raimi) را روی پرده‌ی نقره‌ای خواهند برد. در ضمن، نسخه‌ی بهبودیافته و 2K این فیلم برای اکران در نظر گرفته شده که شامل موسیقی متن اصلی می‌شود.

داستان The Evil Dead درباره‌ی پنج دانشجوی دانشگاه ایالتی میشیگان به نام‌های اش ویلیامز، لیندا، چریل، اسکات و شلی است. آن‌ها تصمیم می‌گیرند برای سفر به یکی از مناطق روستایی ایالت تنسی در جنوب آمریکا رفته و در یک کلبه مستقر شوند؛ کلبه‌ای که فاصله‌ی بسیاری با منطقه‌ی مسکونی قرار دارد. آن‌ها در طبقه‌ی پایین کتاب مردگان را به همراه یک نوار ضبط شده پیدا کرده و به طبقه بالا می‌آورند. نوار درباره‌ی افسون‌هایی است که می‌تواند یک موجود شیطانی را به دنیای مادی بازگرداند. اگرچه شخصیت‌های اصلی پخش نوار را متوقف می‌کنند اما این موجود دوباره زنده شده و به دنبال شکار اش ویلیامز و دوستانش می‌رود. باقی داستان روی تلاش شخصیت‌ها برای متوقف کردن آن موجود تمرکز دارد.

این فیلم با بودجه‌ی ۳۵۰ الی ۴۰۰ هزار دلاری ساخته شده بود و جدا از دریافت بازخوردهای بسیار مثبت از سوی منتقدان، توانست به فروشی معادل ۲۹ میلیون دلار در سراسر جهان دست یابد. The Evil Dead نه تنها اثری کالت است، بلکه یکی از موفق‌ترین آثار مستقل تاریخ سینما قلمداد می‌شود. فروش بالای این این اثر باعث ساخت سه فیلم و یک سریال بر اساس آن شد. پنجمین فیلم فرنچایز Evil Dead هم در حال حاضر مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا