به این زودی‌ها منتظر عرضه بازی The Elder Scrolls VI نباشید

بازی در مرحله پیش تولید قرار دارد

بازی The Elder Scrolls 6

طبق گفته‌های یکی از کارمندان استودیوی بتزدا گیم، ظاهرا بازی The Elder Scrolls VI همچنان در مرحله‌ی پیش تولید قرار دارد و به این زودی‌ها برای پلتفرم‌های هدف عرضه نخواهد شد.

بتزدا سافتورکس یکی از شرکت‌های ناشر آمریکایی است که جدا از استودیوهای زیرمجموعه‌ی خود نظیر آی‌دی سافتور و آرکین، یک استودیوی بازی‌سازی به خصوص به نام بتزدا گیم دارد. در پی خرید زنیمکس توسط مایکروسافت، بتزدا و تمامی آی‌پی‌ها و مجموعه‌ی آن‌ها در اختیار ردموندی‌ها قرار گرفت و در حال حاضر استودیوی بتزدا گیم روی دو پروژه‌ی بزرگ به نام‌های The Elder Scrolls VI و Starfield فعالیت می‌کند. تیم سازنده در قبال هر دو بازی مزبور عملکرد بسیار سخت‌گیرانه‌ای دارد و علی‌رغم گذشت چند سال از رونمایی این عناوین، هنوز اطلاعات چندانی از بازی‌ها در دست نیست و تمامی هواداران بی‌صبرانه منتظر نمایش این آثار مورد انتظار هستند.

حال بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده، به نظر می‌رسد که شرکت بتزدا تمام تمرکز خود را روی توسعه‌ی بازی استارفیلد قرار داده و برخلاف تصورها، بازی پرطرفدار The Elder Scrolls VI همچنان در مرحله‌ی پیش تولید قرار دارد. این در حالی است که اثر مذکور برای نخستین بار در مراسم E3 سال ۲۰۱۸ میلادی معرفی شد و هم اکنون چیزی بیش از سه سال از رونمایی آن می‌گذرد. به بیان دقیق‌تر، چندی پیش یکی از توسعه‌دهندگان استودیوی بتزدا گیم در حساب کاربری خود اعلام کرده که بتزدا به دنبال ساخت بازی‌های جهان آزاد با بهترین کیفیت ممکن است و به همین خاطر، تیم سازنده در حال حاضر روی خلق استارفیلد متمرکز شده‌ و متاسفانه فعلا خبری از ساخت نسخه جدید الدر اسکورولز نیست.

این توسعه‌دهنده در پروفایل شخصی خود این چنین نوشت:

استودیوی بتزدا در نظر دارد که عناوین جهان آزاد را با بهترین کیفیت ممکن خلق کند. در حال حاضر کل اعضا روی ساخت بازی استارفیلد متمرکز شده‌اند و اثر مورد انتظار The Elder Scrolls VI در مرحله پیش تولید قرار دارد.

بر اساس این اظهارات، نباید به این زودی‌ها منتظر بازی جدید الدر اسکورولز باشید. در واقع، آن‌طور که به نظر می‌رسد، بتزدا گیم پس از عرضه‌ی استارفیلد به سراغ توسعه‌ی اثر مزبور می‌رود و بدین ترتیب شاید چند سالی با انتشار آن فاصله داشته باشیم. دقت داشته باشید که این سازنده به سرعت گفته‌های فوق را از صفحه‌ی شخصی خود حذف کرد و کمپانی بتزدا و یا مایکروسافت نیز واکنشی در قبال این ادعاها از خود نشان نداده‌اند.

از این رو، هنوز نمی‌توان با قاطعیت در رابطه با تمرکز بتزدا گیم روی استارفیلد و عدم توسعه‌ی بازی The Elder Scrolls VI اظهار نظر کرد و باید منتظر ماند و دید که سازندگان در طول سال جاری میلادی چه برنامه‌هایی برای نمایش محصولات خود دارند. ممکن است که این عنوان در رویداد ای‌تیری پیش‌رو حضور داشته باشد؛ البته که برگزاری E3 2022 همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و در حالی که انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری از برگزاری دیجیتالی این نمایشگاه خبر دادند، اما گروهی از اینسایدرها معتقد هستند که برگزاری ای‌تیری هم به صورت حضوری و هم به صورت دیجیتالی به طور کامل لغو شده است.

بازی The Elder Scrolls 6

همان‌طور که در ابتدای خبر اشاره کردم، بازی The Elder Scrolls VI هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه ندارد و چه بسا بتزدا گیم بازه‌ای برای انتشار آن مشخص نکرده است. در صورتی که اظهارات این توسعه‌دهنده صحت داشته باشد، شاید تا چند سال آینده نیز خبری از عرضه‌ی آن نباشد. گفتنی است که به دنبال خرید بتزدا توسط مایکروسافت، عنوان استارفیلد به انحصاری‌های ایکس‌باکس تبدیل شد. با احتساب این مورد، ممکن است که اثر مزبور نیز به طور انحصاری برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس و همچنین پلتفرم پی‌سی عرضه شود. از طرفی، با توجه به طولانی شدن روند ساخت بازی، چندان دور از انتظار نیست که عرضه‌ی آن برای کنسول‌های نسل هشتم ایکس‌باکس به کلی لغو شود.

در این میان، بد نیست اشاره کنم که تا به امروز حدس و گمان‌های مختلفی در خصوص تاریخ انتشار بازی الدر اسکورولز ۶ در سراسر فضای مجازی مطرح شده است. ما می‌دانیم که عنوان Fable در بهترین حالت در سال ۲۰۲۳ میلادی منتشر خواهد که می‌توان سال ۲۰۲۴ را به عنوان نزدیک‌ترین زمان برای انتشار عنوان The Elder Scrolls 6 درنظر گرفت. از طرفی، عنوان Starfield نیز برای عرضه در سال ۲۰۲۲ میلادی برنامه ریزی شده که انتشار بازی جدید الدر اسکورولز در سال ۲۰۲۴ و نهایتا ۲۰۲۵ میلادی با منطق سازگار است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با رویکرد بتزدا گیم در خصوص عدم فعالیت روی بازی The Elder Scrolls VI چیست؟ شما چه انتظارهایی از بازی جدید این مجموعه‌ی پرطرفدار دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا