سونی روند ساخت نسخه‌ی بازسازی The Crow را از سر گرفته است

آیا طلسم بالاخره شکسته می‌شود؟

نسخه‌ی بازسازی The Crow

اینطور که به‌نظر می‌رسد، بالاخره زمان موعود فرا رسیده و نسخه‌ی بازسازی The Crow قرار است وارد مرحله‌ی تولید شود؛ پروژه‌ای که سال‌ها است در برزخ پیش‌تولید به سر می‌برد.

وب سایت Bloody Disgusting با انتشار یک گزارش مدعی شد سونی پیکچرز روند ساخت نسخه‌ی بازسازی The Crow را از سر گرفته است. متاسفانه این گزارش اطلاعات چندانی را از وضعیت کنونی پروژه در اختیار ما نمی‌گذارد اما ظاهرا دیویس فیلمز (Davis Films)، هایلند فیلم گروپ (Highland Film Group) و الکتریک شدو (Electric Shadow) هم در روند تولید مشارکت می‌کنند. این سه شرکت در سال ۲۰۱۶ میلادی حق امتیاز تولید و انتشار این فرنچایز را به‌دست آورده بودند.

فرنچایز The Crow تاریخچه‌ی چندان خوبی ندارد. براندون لی (Brandon Lee)، فرزند بروس لی (Bruce Lee) فقید، نقش شخصیت اصلی را در قسمت اول این فرنچایز بر عهده داشت. او در آخرین روزهای فیلمبرداری به‌طرز مشکوکی کشته شد. لی قرار بوده در یکی از صحنه‌ها مورد اصابت گلوله قرار بگیرد اما پس از اینکه روی زمین افتاد، دست‌اندکاران حاضر در صحنه‌ متوجه‌ی جاری شدن خون شدند. بعدها مشخص شد که بخشی از تفنگ پلاستیکی همراه با گلوله شلیک شده و به شکم لی اصابت کرده است. اگرچه این گزارش رسمی پلیس بوده اما طرفداران تئوری‌های توطئه، مافیای چین را در کشته شدن فرزند بروس لی مقصر می‌دانند.

از سال ۲۰۰۹ میلادی گزارش‌های مختلفی را پیرامون بازسازی فرنچایز The Crow شنیدیم اما هرگز اتفاق خاصی رخ نداد. این شرایط تا سال ۲۰۱۴ ادامه داشت که کورین هاردی (Corin Hardy) به‌عنوان کارگردان انتخاب شد. دو سال بعد هم جیسون موموآ (Jason Momoa) رسما به‌عنوان بازیگر نقش اصلی انتخاب شد تا امیدها بیش از پیش شود اما تنها چند روز مانده تا آغاز روند فیلمبرداری، هاردی و موموآ از پروژه کنار رفتند. در حال حاضر اطلاعات دقیقی از دست‌اندکاران نسخه‌ی بازسازی در دسترس نیست اما خبرنگار Bloody Disgusting تاکید کرده بازیگر، نویسنده‌‎ و کارگردان جدیدی به این پروژه اضافه خواهند شد و خبری از بازگشت افراد قدیمی نیست.

فیلم The Crow بر اساس کمیک بوکی به همین نام نوشته‌ی جیمز اوبار (James O’Barr) ساخته شده است. کمیک بوک‌های اوبار تا پیش از اکران فیلم در سال ۱۹۹۴ چندان در میان مخاطبان شناخته شده نبودند. این فیلم سینمایی داستان یک موزیسین با نام اریک دراون را دنبال می‌کند که یک روز قبل از ازدواج، گروهی از اوباش، او و نامزدش را به قتل می‌رسانند. یک سال بعد، دراون به‌واسطه‌ی یک کلاغ سر از قبر بیرون آورده و یکی یکی عاملین قتل خود و نامزدش را به شکل بی‌رحمانه‌ای می‌کشد. این فیلم ابرقهرمانی با بودجه‌ی ۱۵ میلیون دلاری ساخته شد و در نهایت ۱۴۴ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروخت. اگرچه موفقیت تجاری این اثر چندان قابل‌توجه نبود اما سال‌ها بعد به یک اثر کالت تبدیل شد و طرفداران بسیاری پیدا کرد.

سه دنباله‌ برای این اثر ساخته شدند. این فیلم‌ها که The Crow: Salvation ،The Crow: City of Angels و The Crow: Wicked Prayer نام دارند، به ترتیب در سال‌های ۱۹۹۶، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۵ در سینماها به اکران درآمدند. در این بین، یک سریال کوتاه با نام The Crow: Stairway to Heaven هم ساخته شد که در سال ۱۹۹۶ روی آنتن رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا