فصل دوم سریال The Boys

۱۳ نکته درباره‌ی فصل دوم سریال The Boys که احتمالا متوجه آنها نشده‌اید

از سث روگن تا پلنگ‌های سیاه

پخش فصل دوم سریال The Boys مدتی پیش از شبکه‌ی آمازون پرایم شروع شده و تا اینجای کار، نکات و پیام‌‌های مخفی زیادی را در خود داشته که ممکن است متوجه آنها نشده باشید.

سریال The Boys یکی از برنامه‌های موفق سرویس استریم آمازون پرایم در سال گذشته بود که با روایت داستانی متفاوت از ابرقهرمانانی شرور و نفرت‌انگیز، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد. استقبال خیلی خوب از سریال، آمازون را مجاب کرد که برای ادامه دادن آن اقدام کرده و  ساخت فصل دوم را تایید کند. انتظارات شدید طرفداران برای تماشای بیشتر The Boys و روند خوب ساخت سریال حتی باعث شد که پیش از پخش فصل جدید، ساخت سومین فصل آن هم تایید شود. حال که تا زمان نگارش این مقاله پنج قسمت از فصل دوم پخش شده، می‌بینیم که انتظار کشیدنمان کاملا ارزشش را داشته؛ ماجراهای هیو کمپل، بیلی بوچر و سایر اعضای گروه «پسران» برای مقابله با قهرمانان گروه «هفت» و ابرشرکت «وات» (Vought) در این فصل به اوج هیجان رسیده و نمی‌توانیم برای دیدن ادامه‌ی داستان صبر کنیم. تا همینجای کار اما نکات ریز و مخفی زیادی در جریان سریال قرار داده شده که بعید است با یک بار دیدن متوجه آنها شده باشید. در این مطلب تمام آنها را نشانتان خواهیم داد.

جایگزینی مجسمه‌ی «Lamplighter» با «Starlight» در آغاز فصل

در فصل اول شاهد اضافه شدن «اَنی جنیووری»/استارلایت به‌عنوان جانشین «لمپ‌لایتر» در گروه هفت بودیم. لمپ‌لایتر یکی از اعضای کهنه‌کار گروه هفت بود که اقداماتش تاثیر زیادی در داستان داشته و احتمالا در این فصل و فصل بعد چیزهای بیشتری از او خواهیم دید. در ابتدای این فصل اما در صحنه‌ای کوتاه شاهد برداشتن مجسمه‌ی او از برج وات و جایگزین کردن آن با مجسمه‌ی استارلایت بودیم؛ مجسمه‌ای که با همان لباس بدن‌نمایی که وات برای استارلایت طراحی کرده بود ساخته شده است.

آهنگ مرثیه‌ی «Translucent» در سرویس «واتیفای»!

شرکت وات با انواع و اقسام دروغ‌ و فریب تلاش کرد که نشان دهد ترنسلوسنت در عملیاتی سری، مرگی قهرمانانه داشته، در حالی که او به شکل رقت‌انگیزی توسط هیو کمپل منفجر شده بود. یکی از ترفندهای وات برای این کار، ساختن یک موسیقی در وصف شجاعت‌های قهرمان نامرئی خودش با خوانندگی استارلایت بود؛ آهنگی که در تبلیغ آن گفته می‌شود از طریق سرویس «Voughtify» قابل دسترس است. نام این سرویس به شدت یادآور سرویس استریم محبوب Spotify در دنیای واقعی است. این البته تنها اشاره‌ی فصل دوم سریال The Boys به سرویس‌های معروف نیست؛ در یک نقطه از سریال، گفته می‌شود که سریال A-Train از سرویس «Vought+» پخش می‌شود که اشاره‌ای بامزه به شبکه‌ی Disney+ است.

دو نفر از اعضای تیم تولید روی پوستر مسابقه‌ی بوکس

در آغاز فصل دیدیدم که اعضای The Boys در زیرزمین یک مغازه پنهان شده‌اند. هنگام خروج هیویی از مغازه، پوستری روی دیوار آن دیده می‌شود که تبلیغ یک مسابقه‌ی بوکس سنگین وزن میان دو ورزشکار به نام‌های «دیوید مردیث» و «اریک دِروس» است؛ هر دوی این افراد مشاوران ارشد کارگردان هنری سریال The Boys هستند.

اشاره به «Liberty» و «Popclaw» در تبلیغات روی دیوار

باز هم روی دیوار مغازه‌ی مذکور، اشاره‌ای مخفی دیده می‌شود؛ پوستری از فیلم «Terminal Beauty 3» که بازیگران آن «بیلی زِین» و «پاپکلا» هستند. پاپکلا که دوست دختر A-Train بود، فصل گذشته به دست او به قتل رسید. در کنار این پوستر، تبلیغی از یک محصول آرایشی-بهداشتی به چشم می‌خورد که از عکس «لیبرتی» در آن استفاده شده است: ابرقهرمانی که در ادامه مشخص می‌شود همان «استورم‌فرانت» است.

رکورد جدید «Shockwave» در صفحه‌ی اول روزنامه

باز هم در ابتدای فصل، فردی دیده می‌شود که مشغول خواندن روزنامه در مترو است. روی جلد این روزنامه، تصویر بوچر به‌عنوان متهم اصلی قتل «مدلین استیلول» قرار داده شده و در صفحه‌ی اول بخش ورزش، عکسی از Shockwave دیده می‌شود. در فصل اول شاهد رقابت او و A-Train بر سر مقام سریع‌ترین انسان دنیا بودیم؛ مسابقه‌ای که A-Train با تقلب در آن پیروز شد. در تیتر این روزنامه اشاره شده که Shockwave رکورد جدیدی ثبت کرده و در حال مذاکره با وات برای پیوستن به گروه هفت است. در ادامه‌ی فصل و آشکار شدن مشکل قبلی ای-ترین، همین اتفاق هم می‌افتد.

حضور کوتاه دوباره‌ی «سث روگن»

در فسمت اول فصل دوم سریال The Boys می‌بینیم که وات برنامه‌های زیادی برای گرامیداشت ترنسلوسنت تدارک دیده؛ یکی از این برنامه‌ها، مصاحبه با سث روگن است که در دنیای سریال The Boys، مشغول ساخت فیلم‌های ابرقهرمانی برای وات است. در این مصاحبه که بخش کوتاهی از آن پخش می‌شود، روگن از فرنچایز «Invisible Force» با حضور ترنسلوسنت  می‌گوید. روگن پیش‌تر در فصل یک هم حضور کوتاهی داشت؛ زمانی که برای صحبت درباره‌ی فیلم جدید کاراکتر «Black Noir» در دنیای سینمای وات یا VCU (که اشاره‌ای جالب به دنیای سینمایی مارول/MCU است) سخن می‌گفت.

حساب واقعی «Stormfront» در اینستاگرام

استورم‌فرانت جدیدترین عضو گروه هفت است که خیلی زود با روحیه‌ی جاه‌طلب و یاغی خود تبدیل به چهره‌ی گروه می‌شود. یکی از دلایل محبوبیت زیاد او، حضور فعالانه‌اش در اینستاگرام است. حسابی که استورم‌فرانت با آن برای طرفدارانش لایو می‌گیرد، یک حساب واقعی است که البته هیچ فعالیتی ندارد، اما حساب‌های رسمی سایر اعضای گروه هفت و همچنین سریال The Boys را فالو می‌کند.

اشاره به کاراکتر «Soldier Boy»

زمانی که «Homelander» با استن ادگار، رییس شرکت وات، درباره‌ی موقعیت خود بحث می‌کند، نام فردی به نام Soldier Boy به میان می‌آید؛ فردی که ظاهرا از اولین ابرقهرمان‌های دنیا بوده و به دلیل رشادت‌های خود در جنگ جهانی دوم بسیار معروف شده است. با اینکه ادگار اشاره‌ای بسیار کوچک و گذرا به این کاراکتر می‌کند، اما باید منتظر حضور و تاثیر بزرگ او در داستان سریال باشیم، چرا که Soldier Boy در فصل سوم یکی از کاراکترهای مهم The Boys خواهد بود و نقش او را هم ستاره‌ی سریال Supernatural یعنی «جنسن اکلس» (Jensen Ackles) بازی خواهد کرد.

لباس «Mother’s Milk» و اشاره به گروه واقعی «پلنگ‌های سیاه»

هنگامی که هیویی، استارلایت و M.M برای پیدا کردن لیبرتی عازم کارولینای شمالی می‌شوند، نکته‌ی جالبی روی لباس M.M به چشم می‌خورد. روی این تی-شرت عبارت “People’s Free Food Program” به همراه طرحی از یک پلنگ سیاه نقش بسته که اشاره‌ای غیرمستقیم به برنامه‌ی واقعی «صبحانه‌ی رایگان پلنگ‌های سیاه» است که توسط این گروه سیاسی برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت در دهه‌ی ۶۰ و ۷۰ میلادی راه افتاده بود.

سبد میوه در مراسم ختم «سوزان رینر»

مرگ ناگهانی و غم‌انگیز سوزان رینر اولین اتفاق بزرگ فصل دوم سریال The Boys بود. در مراسم ختم او، زمانی که گریس مالوری نگاهی به گل‌های اهدایی می‌اندازد، توجهش به یک سبد میوه جلب می‌شود و درجا می‌فهمد که این کار بوچر بوده. این سبد اشاره‌ای به یک مکالمه در فصل اول است؛ زمانی که بوچر شبانه وارد خانه‌ی رینر شده تا از او کمک بخواهد. در خلال مکالمه‌، رینر یادی از خاطرات گذشته و سبد میوه‌ای که بوچر یک بار برایش فرستاده می‌کند.

ماجرای «The Deep» و گروه Goo Goo Dolls

Deep پس از کنار گذاشته شدن از گروه هفت در بحران فرو رفت. در این فصل شاهد پیوستن او به «Church of the Collective» جهت بازسازی چهره‌ی اجتماعی خود و بازگشتش به جمع ابرقهرمانان محبوب بودیم. زمانی که جلسات دیپ با مشاور کلیسا به مشکل می‌خورد، «Eagle the Archer» مصرف قارچ توهم‌زا را به او پیشنهاد می‌کند. دیپ در پاسخ می‌گوید که آخرین باری که او قارچ مصرف کرده در یکی از کنسرت‌های گروه Goo Goo Dolls بوده است. کمی جلوتر در همان اپیزود می‌بینیم که دیپ پس از مصرف قارچ، در اتاقش به آهنگ Iris از همین گروه گوش می‌دهد، پیش از آنکه آبشش‌هایش شروع به حرف زدن کنند.

صداگذاری آبشش‌های Deep توسط کمدین مشهور

مصرف قارچ توهم‌زا باعث می‌شود دیپ تصور کند که آبشش‌های روی بدنش زبان درآورده و با او حرف می‌زنند. صدای این آبشش‌ها توسط «پتن اسوالت» (Patton Oswalt)، کمدین و بازیگر مشهور آمریکایی انجام شده که سابقه‌ی حضور در سریال‌های Veronica Mars  و Agents of S.H.I.E.L.D را هم در کارنامه دارد.

مقایسه‌ی دوباره‌ی گروه «Spice Girls» با The Boys

بوچر در فصل اول، گروه The Boys را با گروه موسیقی انگلیسی «Spice Girls» مقایسه کرد تا نشان دهد که مثل آن گروه، اعضای پسران هم تا زمانی که کنار یکدیگر باشند موفق‌اند و به تنهایی کاری از پیش نمی‌برند. در قسمت چهارم فصل دوم، زمانی که M.M می‌خواهد بوچر را از تنهایی آزاد کردن همسرش منصرف کند، می‌گوید «ما اسپایس گرلز هستیم، نه؟» که این جمله اشاره‌ای به همان تشبیه بوچر در فصل قبلی است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا