#مهسا_امینی

سازندگان The Last of Us و Uncharted لیست بازی‌های مورد علاقه‌شان را اعلام کردند

توسعه‌دهندگان در استودیوی ناتی داگ چه آثاری را دوست داشته‌اند؟

لیست بهترین بازی‌های ناتی داگ در سال 2020

سال ۲۰۲۰ با تمامی مشکلاتش به پایان رسید و استودیوی بازی‌سازی ناتی داگ که سال سختی را هم پشت‌سر گذاشته بود لیستی را به اشتراک گذاشته است که بهترین بازی‌های سال از نگاه توسعه‌دهنگان این استودیو را به ما معرفی می‌کند.

با پایان یافتن سال همه‌گیری ویروس کرونا و پشت‌سر گذاشتن یک‌سال سخت برای همه و شروع سال جدید میلادی، استودیوی ناتی داگ سازنده‌ی بازی‌هایی هم‌چون لست اف آس و آنچارتد لیستی را به اشتراک گذاشته است که به معرفی بازی‌های مورد علاقه‌ی توسعه‌دهندگانش می‌پردازد.

با وجود تمام اتفاقات عجیب و غریب در سال ۲۰۲۰ میلادی، صنعت بازی‌های ویدیویی آثار خوش‌نام و موفقی را به چشم خود دید تا علاقه‌مندان به این عرصه، سال ۲۰۲۰ میلادی را به عنوان یک منبع محبوب برای دفترچه‌ی خاطرات خود بدانند.

در ابتدای سال گذشته بازی Animal Crossing: New Horizons به همراه بازی استودیوی ایدسافتور یعنی DOOM Eternal منتشر شدند که قشر بزرگی از جامعه‌ی گیمرها را سرگرم خودشان کردند. پس از مدت‌ها ساخته‌ی جدید اسکوئر انیکس یا همان نسخه‌ی ریمیک بازی فاینال فانتزی 7 (Final Fantasy VII Remake) عرضه شد تا کسانی که تشنه‌ی این مجموعه هستند را به خوبی سیراب کند.

بعد از آن نوبت ناتی داگ بود که با بازی‌هایThe Last of Us 2 و گوست اف سوشیما به بازار راه پیدا کرد البته، بازی‌های دیگری مثل کالاف دیوتی کلد وار و سایبرپانک 2077 هم در اواخر سال گذشته منتشر شدند اما از همه‌ی موارد که عبور کنیم دو اثر فال گایز و بازی امانگ آس درخشش فوق‌العاده‌ای را تجربه کردند.

امروز استودیوی ناتی داگ پستی را در بلاگ وب‌سایتش منتشر کرده‌ که بازی‌های لذت‌بخش توسعه‌دهندگانش را معرفی می‌کند از جمله این بازی‌ها می‌توان به اثر مورد علاقه‌ی اریک پانگیلینان مدیر هنری و ویلیون برینک مدیر توسعه‌ی این استودیو بازی Astro’s Playroom اشاره کرد که این محصول را به عنوان یک بازی خانوادگی لذت‌بخش به همراه گیم‌پلی نوستالژیک در سال ۲۰۲۰ معرفی کردند.

نیل دراکمن رئیس تازه‌ی این استودیو و کارگردان بازی لست اف آس و وینیت آگاروال، کارگردان ویدیویی ناتی داگ، بازی فال گایز را به عنوان بازی منتخب امسالشان به خاطر خلق لحظه‌های شیرین با همکاران انتخاب کردند. از سوی دیگر بازی‌های Demon’s Souls ،Final Fantasy VII Remake ،Griftlands ،No Man’s Sky و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales در این لیست حضور داشتند که بازی گوست آف سوشیما به دلیل گیم‌پلی، جهان و داستانی جذاب بیشترین رأی را برای خود اختصاص داده است.

برای بسیاری از گیمرها در سراسر جهان این موضوع بسیار جالب است که سازندگان بازی‌های معروف چه آثاری را در زمان بیکاری تجربه می‌کنند. با توجه به تیرگی و غمی که در بازی لست اف آس 2 وجود داشت این احتمال وجود دارد که دلیل انتخاب بازی‌های رنگارنگ توسط توسعه‌دهندگان فضای تاریک این بازی باشد.

علی رغم عرضه‌ی یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های سال گذشته‌، ناتی داگ سال بسیار سختی را پشت‌سر گذاشت؛ از افشای داستان بازی در حال توسعه‌ی لست اف آس 2 گرفته تا بحرانی که برای لانچ بازی اتفاق افتاد که با تاخیرهای متعدد روبرو شد و آزار و اذیتی که برخی از مردم برای سازندگان رقم می‌زدنند در نهایت باعث شد سال ۲۰۲۰ به سالی دشوار برای بازی‌سازان این استودیو تبدیل شود اما با فروش خوب بازی TLOU2 به همراه دست‌آوردهای موفق و کسب جایزه‌های مراسم گیم آواردز 2020 خستگی اتفاقات سال گذشته را از تن سازندگان بیرون و پاداش تلاش خودشان را دریافت کردند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا