شخصیت بین احتمالا در قسمت دوم The Batman حضور خواهد داشت

وارنر در ابتدا قصد داشت فیلم اختصاصی بین را بسازد

شخصیت بین

اینطور که به نظر می‌رسد، دو استودیوی برادران وارنر و دی‌سی فیلمز برای حضور شخصیت بین در قسمت دوم The Batman برنامه دارند.

وقتی ساخت فیلم Joker با نقش‌آفرینی واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) در نقش اصلی تایید شد، بسیاری از علاقه‌مندان و کارشناسان انتظار موفقیتی دیگر در پرونده‌ی کاری استودیوی برادران وارنر و دی‌سی فیلمز را داشتند اما کمتر کسی فکر می‌کرد اثر نامبرده اینگونه مورد استقبال قرار بگیرد. جدیدترین ساخته‌ی تاد فیلیپس (Todd Phillips) در کنار دریافت جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی و بهترین موسیقی متن، بیش از یک میلیارد دلار در سراسر جهان فروخت تا به اولین فیلم با رده‌بندی سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) تبدیل شود که چنین رکوردی را به ثبت می‌رساند.

در همین حین، گزارشاتی در فضای مجازی منتشر شدند مبنی بر اینکه دو استودیوی برادران وارنر و دی‌سی فیلمز می‌خواهند دنیای سینمایی دی‌سی بلک را با محوریت شخصیت‌های منفی کمیک بوک‌های بتمن ایجاد کنند. این فیلم‌ها قرار است مانند Joker به جنبه‌ی روانشناختی شخصیت‌ها پرداخته و روند تبدیل شدنشان به یک کابوس واقعی برای شهر گاتهام را به تصویر بکشند. ظاهرا گزارشات قدیمی صحیح بوده‌اند؛ وب سایت Heroic Hollywood چندی پیش به نقل از یک اینسایدر گفت وارنر و دی‌سی فیلمز در یک برهه به ساخت فیلم اختصاصی شخصیت بین بر اساس کمیک بوک Vengeance of Bane فکر می‌کردند اما نهایتا با چنین ایده‌ای مخالفت شد.

در ادامه‌ی گزارش آمده تصمیم‌گیرندگان اصلی حتی اجازه ندادند نویسندگان و تهیه‌کنندگان این پروژه ایده‌ی داستانی خود را به صورت شفایی یا تصویری ارائه دهند؛ زیرا قصد دارند از شخصیت بین در قسمت دوم The Batman استفاده کنند. از همین رو، بدون در نظر گرفتن پتانسیل‌ها و موفقیت‌هایی که ممکن است به‌دست بیاورد، تصمیم گرفتند ایده‌ی ساخت فیلم اختصاصی بین را به طور کامل کنار بگذارند. در گزارش وب سایت Heroic Hollywood تاکید شد حضور بین در دنباله‌ی The Batman هنوز قطعی نشده و در حال حاضر تنها یک ایده است.

اگر فیلم The Dark Knight Rises به کارگردانی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) را تماشا کرده باشید، تا حدودی با روند داستانی Vengeance of Bane آشنایی دارید. قصه‌ی این کمیک بوک در جزیره‌ی خیالی سانتا پریسکا واقع در آمریکای لاتین جریان دارد. گروهی از انقلابیون علیه رژیم کودتا می‌کنند اما نهایتا شکست خورده و اعضای باقی مانده‌ی آن به یک زندان منتقل می‌شوند. یکی از زندانیان زنی باردار است که شوهر خود را در جریان کودتا از دست داده بود. پسر او نهایتا به دنیا می‌آید اما به واسطه یک قانون قدیمی باید به جای پدرش در زندان بماند. این پسر در حالی که تنها ۶ سال داشت، مادر خود را از دست داد. نگهبانان زندان هم او را مجبور کردند تا خورده شدن جسد مادرش توسط یک کوسه را شاهد باشد.

او در ابتدا مورد اذیت و آزار زندانیان قرار می‌گیرد اما به جای تسلیم شدن، قوی‌تر شده و سرانجام احترام و وفاداری تعدادی از آن‌ها را به‌دست می‌آورد. در همین حین، خود را بین می‌نامد. پس از اینکه مدیر تاسیسات متوجه‌ی ترس زندانیان از بین و افرادش می‌شود، تصمیم می‌گیرد به منظور جلوگیری از هر گونه اتفاقی، او را به مدت ۱۰ سال به انفرادی بیندازد؛ تصمیمی که باعث قوی‌تر شدن بین می‌شود. مدتی پس از بازگشت بین به جمع زندانیان، یک تیم تحقیقاتی تصمیم می‌گیرد محصول جدید خود را روی زندانیان امتحان کند اما هیچ کدام زنده نماندند. نهایتا بین انتخاب شد و به‌واسطه‌ی قدرت بالایش زنده ماند. بدین ترتیب، بین به ماده‌ی ونوم اعتیاد پیدا کرد. او نهایتا از زندان فرار کرده و به گاتهام می‌رود تا بتمن را شکست داده و نشان دهد قوی‌ترین فرد زنده است.

در پایان، لازم به ذکر است که The Batman از تاریخ ۴ مارس سال ۲۰۲۲ (۱۳ اسفند ۱۴۰۰) راهی سینماها خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا