نمرات فیلم بتمن با بازی رابرت پتینسون منتشر شد

عملکرد بتمن پتینسون چگونه بوده‌ است؟

نمرات فیلم بتمن

نمرات فیلم بتمن منتشر شده و منتقدین نظرات متفاوتی در رابطه با این اثر مطرح کرده‌اند. The Batman از دی‌سی در تاریخ ۳ مارس به سینماها می آید و پیش از آن، نقدهای مربوط به این فیلم ابرقهرمانی توسط رسانه‌های متفاوت منتشر شده است. 

فیلم بتمن یکی از مورد انتظار‌ترین آثار سینمایی دو سال اخیر بود که اکران آن بارها بنا به دلایل مختلف که عمدتا به همه‌گیری ویروس کرونا مربوط می‌شد به تاخیر افتاد و اینگونه طرفداران را بیشتر تشنه دیدن بتمن با بازی رابرت پتینسون کرد. این اولین تجربه پتینسون در ژانر ابرقهرمانی است و ظاهرا داستان بتمن او ارتباط چندانی با خط زمانی دنیای توسعه یافته دی‌سی ندارد و داستان منحصر به فرد خود را روایت می‌کند.

بتمن توسط مت ریوز کارگردان Dawn of the Planet the Apes کارگردانی می‌شود و رابرت پتینسون در نقش بروس وین یا همان بتمن، شوالیه تاریکی بازی در این اثر به هنرنمایی می‌پردازد. علاوه بر پتینسون، زوئی کراویتز در نقش زن گربه‌ای، پل دانو در نقش ریدلر، اندی سرکیس در نقش آلفرد و جفری رایت در نقش جیمز گوردون  در فیلم بتمن حاضر خواهند شد.

نمرات فیلم The Batman و نظر منتقدین رسانه‌های مختلف درباره آن 

نقد GameSpot 

نمره ـ ۶

اما متأسفانه برای ریوز، بتمن فقط در کمتر از نیمی از زمان کل فیلم موفق می‌شود تا یک داستان کامل را روایت کند. که با توجه به زمان اجرای خیره‌کننده سه ساعته، مطمئناً هنوز یک دستاورد بزرگ است، اما با این وجود، این فیلم هنوز هم بسیاری از موضوعات مهم را نادیده می‌گیرد. 

نقد  IGN

نمره ـ ۱۰

بتمن یک تریلر جنایی روانشناختی گیرا، پر زرق و برق و در برخی مواقع واقعاً ترسناک است که به بروس وین داستان کارآگاهی مستقری را می‌دهد که شایسته اوست. رابرت پتینسون به عنوان بتمنی با روحیه‌ای درهم شکسته بسیار عالی عمل می‌کند. اما این زوئی کراویتز و پل دانو هستند که  تمام توجهات را به خود جلب می‌کند. هنرنمایی سلینا کایل به عنوان زن گربه‌ای و عملکرد ریدلر به طرز وحشتناکی ستودنی است. مت ریوز، نویسنده/کارگردان این اثر، موفق شد فیلمی از بتمن بسازد که کاملاً متفاوت از سایر لایو‌اکشن‌های بتمن عمل می‌کند، اما به‌طور شگفت‌انگیزی به کل داستان گاتهام وفادار بوده و بدون شک جایگاه خاصی در بین تمام فیلم‌های مربوط به بتمن خواهد داشت.

نقد San Francisco Chronicle

پل دانو در نقش ریدلر چهره واقعی دیوانه خود را به همه نشان داد، و جان تورتورو با بازی در نقش بزرگترین رئیس اوباش گاتهام  دل مخاطبین را بدون شک بدست خواهد آورد. کالین فارل، در نقش پنگوئن، زیر گریم متفاوت خود غیرقابل تشخیص است، و طرفداران به سختی او را خواهند شناخت. موسیقی مایکل جیاکینو نیز به شدت گوش‌نواز بوده، وهم‌آور، تکراری و مدرن است. اما هیچ چیز این فیلم را شایسته دریافت عنوان یک فیلم طولانی در سینما نمی‌کند. تماشای پتینسون در حال مشت زدن به بچه‌ها و کوبیدن اسلحه از دست آنها شاید چندان هم جالب نباشد. در پایان، بتمن بیشتر فقط مجموعه‌ای از ایده‌های بد است.

نقد USA Today

بتمن ریوز کار خود را در خارج از دنیای سینمایی دی سی انجام می‌دهد، جایی که زن شگفت انگیز گل گدوت و آکوامن جیسون موموآ وجود دارند. با این حال این امر بسیار خوب است. بتمن پتینسون یک گاتهام بازسازی شده را محافظت می‌کند که به طور مشخصی با روحیات افسارگسیخته و دیوانه او هماهنگی دارد. هرج و مرج حاضر در این شهر باعث می‌شود، گاتهام مذکور مکانی باشد که هرگز نمی‌خواهید در آن زندگی کنید، اما همچنان دوست دارید در اسرع وقت دوباره به  آن سفر کنید.  

 

نقد Variety 

فیلمی مانند این الهام‌بخش بحث‌های بی‌شماری خواهد بود: آیا بتمن واقعاً باید این‌ قدر تاریک باشد؟ آیا می‌تواند حس سه‌گانه‌ی نولان را در قلب مخاطبین زنده نگه دارد؟ فضا برای پرداختن به هردو این موضوعات به اندازه کافی فراهم است. این اثر پتانسیل تبدیل شدن به یک فرنچایز خوب را داشته و انتظار می‌رود قسمت دوم آن نیز ساخته شود. داستان‌های بتمن همواره زیبا بوده و مسیری فراتر از دیگر ابرقهرمانان دی‌سی را طی کرده است. این ضدقهرمان نمادین مانند دراکولا یا هملت در برابر خلق مجدد بی‌پایان ایستادگی می‌کند. او هر بار که از سایه‌ها بیرون می‌آید، چیز جدیدی درباره خودمان به ما می‌آموزد. 

نقد NY Post

نمره ۲

The Batman اولین ماجراجویی Caped Crusader بوده که کاملاً بی‌هدف به نمایش درمی‌آید. فیلم‌های کریستوفر نولان کمیک‌ها را به عنوان داستان‌های واقع‌گرایانه و روان‌شناختی پیچیده‌ معرفی می‌کند. بروس افلک به گونه‌ای ساخته شد که در دنیای گسترده‌تری از دی‌سی قرار بگیرد. The Batman این جاست تا با استودیو مارول در باکس‌آفیس رقابت کند. حیف که دنباله جوکر واکین فینیکس ساخته نشد و ساخت دنباله بتمن تقریبا تایید شده است. من ترجیح می دهم آرتور فلک بیشتری ببینم.

 منتقد میسون داونی

این گاتهام  هم آشنا و هم جدید است، همچنین کاملاً عجیب است. اگر بتمن یک شاهکار بزرگ داشته باشد که باید در اقتباس‌های لایو اکشن آینده تکرار شود، همین است. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا