#مهسا_امینی

تنش در گاتهام؛ فرآیند فیلمبرداری The Batman برای رابرت پتینسون غیرقابل‌تحمل شده است

ظاهرا کمال‌گرایی مت ریوز کار دست تیم تولید داده است

فرآیند فیلمبرداری The Batman

اگر گزارش اخیر نشریه‌ی The Sun حقیقت داشته باشد، فرآیند فیلمبرداری فیلم The Batman برای رابرت پتینسون خسته‌کننده و غیرقابل‌تحمل شده است.

بن افلک (Ben Affleck) پس از اینکه به عنوان بازیگر نقش بتمن در دنیای سینمایی دی‌سی انتخاب شد، تصمیم گرفت یک فیلم اختصاصی با محوریت شوالیه‌ی تاریکی بسازد. این بازیگر و فیلمساز آمریکایی به دلیل مسائل شخصی از شرایط خوبی برخوردار نبود. از همین رو، نخست کارگردانی و سپس ایفای نقش بتمن را به طور کامل کنار گذاشت. استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز که اهمیت زیادی را برای پروژه قائل بودند، به سرعت روند جستجو برای یافتن گزینه‌های جایگزین را آغاز کردند تا نهایتا مت ریوز (Matt Reeves) و رابرت پتینسون (Robert Pattinson) به عنوان کارگردان و بازیگر نقش اصلی The Batman انتخاب شوند.

محصول مشترک وارنر و دی‌سی حول محور بتمنی می‌چرخد که تنها دو سال از تبدیل شدنش به شوالیه‌ی تاریکی گذشته و هنوز از تجربه‌ی کافی برای مقابله با جرم و جنایت برخوردار نیست. او در تازه‌ترین ماجراجویی خود سعی دارد ریشه‌ی فسادی گسترده را بیابد. The Batman مانند هر پروژه‌ی دیگری تحت تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا قرار گرفت و برای چند ماه تعطیل شد. پس از کاهش نرخ ابتلا در انگلستان و مهیا شدن شرایط مناسب، سازمان‌های مربوطه اجازه‌های مورد نیاز را صادر کردند تا تیم تولید به ضبط صحنه‌ها ادامه دهد. اینطور که به نظر می‌رسد، برخلاف سکوت خبری فاز تولید فراز و نشیب‌های مختلفی را پشت سر می‌گذارد.

نشریه‌ی The Sun با انتشار یک مطلب اختصاصی، اطلاعات تازه‌ای را از فرایند فیلمبرداری The Batman به اشتراک گذاشت. طبق ادعای نویسنده، کمال‌گرایی مت ریوز باعث شده نسبت به تمامی جزئیات وسواس به خرج داده و برخی از صحنه‌ها را ۵۰ بار ضبط کند. تعداد بالای برداشت‌ها در کنار سنگینی لباسی که به تن می‌کند، فاز تولید را برای رابرت پتینسون خسته‌کننده و غیرقابل‌تحمل کرده است:

او اصرار دارد یک صحنه را بارها و بارها ضبط کنیم و هر بار غرق در بررسی کوچک‌ترین نکات می‌شود.

نویسنده‌ی The Sun به نقل از منابع خود نوشت مت ریوز پیش از این روی فیلم‌های بلاک‌باستر (Cloverfield و War for the Planet of the Apes) کار کرده بود اما مقیاس هیچ کدام با جدیدترین اقتباس سینمایی بتمن قابل‌مقایسه نیست. همین مسئله باعث شده تا فشار زیادی روی این فیلمساز آمریکایی قرار داشته و هر صحنه را چندین و چندبار ضبط کند:

مت ریوز پیش از این فیلم‌های بلاک‌باستر ساخته بود اما The Batman از لحاظ مقایس در سطح دیگری قرار دارد. بتمن، مشهورترین ابرقهرمان بوده و زمانی که این فیلم به سینماها بیاید، اولین اقتباس شوالیه‌ی تاریکی طی ۱۰ سال گذشته خواهد بود.

استودیوی برادران وارنر نمی‌خواهد طرفداران بتمن را ناامید کند و به همین دلیل، ۹۰ میلیون پوند به محصول جدیدش اختصاص داده است. از آن‌جایی که The Batman پروژه‌ی پرریسکی است، فشار زیادی روی مت ریوز قرار دارد تا کار را به بهترین نحو ممکن به پایان برساند.

نخستین بار نیست که رابرت پتینسون شرایط بدی را در هنگام فیلمبرداری یک پروژه‌ی بلاک‌باستر تحمل می‌کند. وقتی فیلمبرداری Twilight به پایان رسید، او نسبت به فیلم حس تنفر داشت. هیچ کس دوست ندارد پتینسون خسته شده و اشتیاقش را برای این پروژه از دست بدهد.

در حال حاضر نمی‌توان درباره‌ی صحت و سقم گزارش The Sun اظهار کرد اما اگر چنین چیزی حقیقت داشته باشد، مدیران وارنر بدون شک تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا شرایط به حالت عادی برگردد؛ زیرا امید زیادی برای ساخت قسمت‌های بعدی The Batman وجود دارد.

در انتها، جدیدترین اقتباس سینمایی بتمن از تاریخ ۱۳ اسفند سال ۱۴۰۰ (مصادف با چهار مارس سال ۲۰۲۲) اکران خواهد شد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا