فیلم The Batman پنج ماه دیرتر روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد آمد

جدیدترین اقتباس شواله‌ی تاریکی حالا سال ۲۰۲۲ به سینماها می‌آید

اکران The Batman

استودیوی برادران وارنر و شرکت دی‌سی فیلمز با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از تصمیم خود برای تاخیر در اکران The Batman خبر دادند.

مت ریوز (Matt Reeves) که با ساخت Cloverfield در سال ۲۰۰۸ میلادی توانسته بود خود را در مرکز توجه‌ها قرار دهد، طی سال‌های گذشته پله‌های ترقی هالیوود را پیمود تا نهایتا به عنوان کارگردان جدیدترین اقتباس سینمایی از کمیک بوک‌های بتمن انتخاب شود. این اثر The Batman نام داشته و بروس وینی را به تصویر می‌کشد که تنها دو سال از تبدیل شدنش به بتمن می‌گذرد. در نتیجه، هنوز به پختگی و تجربه‌ی لازم نرسیده است. در همین حین، وقوع چندین قتل در گاتهام، مهارت‌های کارآگاهی‌اش را به چالش می‌کشد. مطابق انتظار، چهره‌های مشهوری به عنوان بازیگر روی این پروژه کار می‌کنند که برای مثال می‌توان به رابرت پتینسون (Robert Pattinson) اشاره کرد.

The Batman اوایل سال جاری میلادی وارد فاز فیلمبرداری شد اما همه‌گیری ویروس کرونا و اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی، آن را به تعطیلی کشاند. بعد از ماه‌ها انتظار، اوضاع تا حدودی در انگلستان بهبود یافت. در نتیجه، فرصت مناسب به وجود آمد تا دست‌اندرکاران و همچنین بازیگران سر کار خود بازگردند. از آن‌جایی که کنترل جمعیت در لوکیشن‌های واقعی بسیار سخت است، مدیران پروژه ترجیح دادند صحنه‌های باقی مانده را در استودیو ضبط کنند. با وجود رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رابرت پتینسون به کووید-۱۹ مبتلا شد تا روند فیلمبرداری برای مدت کوتاهی متوقف شود. شرایط در حال حاضر مساعد بوده و پیشرفت پروژه به خوبی ادامه دارد.

با توجه به بیانیه‌ای که استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز به اشتراک گذاشته‌اند، اکران The Batman با تاخیری پنج ماهه مواجه شده است. این فیلم قرار بود از تاریخ ۹ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با یک اکتبر سال ۲۰۲۱) روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما اکرانش تا ۱۳ اسفند همان سال (مصادف با ۴ مارس سال ۲۰۲۲) عقب افتاده است. اگر برنامه‌ریزی‌ها به همین منوال باقی مانده و بار دیگر تغییر نکند، جدیدترین ساخته‌ی مت ریوز باید به رقابت با اقتباس سینمایی ماینکرافت بپردازد؛ اتفاقی که به احتمال زیاد نخواهد داد. وظیفه‌ی نشر هر دو اثر بر عهده‌ی وارنر بوده و بدون شک، مدیران این استودیوی آمریکایی تمایلی ندارند محصولاتشان در یک بازه‌ی زمانی مشابه اکران شوند.

اگرچه برخی از کشورها توانسته‌اند با اتخاذ سیاست‌های صحیح، شیوع کرونا را تحت کنترل خود بگیرند اما کشورهایی مانند آمریکا در دستیابی به هدفی مشابه چندان موفق نبوده‌اند. از همین رو، تعداد قابل‌توجهی از سینماها همچنان تعطیل بوده و میزان فروش فیلم‌ها در باکس آفیس هم به طرز چشم‌گیری پایین است. پیش‌بینی می‌شود با آغاز فصل سرما شرایط وخیم‌تر شده و تعداد مبتلایان جدید روندی صعودی‌تر به خود بگیرد. با رخ دادن چنین اتفاقی، احتمال اینکه محدودیت‌های سختگیرانه بازگشته و شاهد تعطیلی دوباره‌ی پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی باشیم بسیار بالاست.

فیلمبرداری The Batman فعلا در یکی از استودیوهای انگلستان پیگیری می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا