اولین اسپین آف فیلم The Batman نویسنده خود را شناخت

اولین سریال ترسناک دی سی

اولین اسپین آف فیلم The Batman نویسنده خود را شناخت عرفان بدری ۰ ۰۵ آبان ۱۴۰۱ دی‌سی
اسپین آف فیلم The Batman

به تازگی یک نویسنده جدید به پروژه اولین اسپین آف فیلم The Batman یعنی سریال Arkham Asylum پیوسته است. این سریال قرار است در تاریخی نامشخص از سرویس اشتراکی اچ‌بی‌او مکس (HBO Max) پخش شود.

در حالی که شرکت برادران وارنر دیسکاوری (Warner Bros. Discovery) به تقویت دنیای توسعه‌یافته دی سی (DCEU) ادامه می‌دهد، اما همچنان به گسترش دادن فیلم The Batman ساخته مت ریوز (Matt Reeves) که در آن رابرت پتینسون (Robert Pattinson) ایفاگر نقش بتمن و بروس وین (Bruce Wayne) نیز اهمیت می‌دهد. اگرچه این مجموعه مربوط به بتمن اصلی دنیای توسعه‌یافته دی سی نیست و هنوز خیلی چیزها در دنیای آن وجود دارد که به مخاطبان نشان داده نشده، اما از همین حالا طرفداران زیادی پیدا کرده است. رابرت پتینسون در قسمت اول The Batman ایفای نقش فوق‌العاده‌ای داشت و همچنین شخصیت ریدلر نیز به عنوان شخصیت منفی فیلم با تحسین زیادی روبه‌رو شد.

مدتی پیش ساخت دنباله فیلم The Batman که فعلا تنها آن را با نام The Batman 2 می‌شناسیم، توسط شرکت برادران وارنر تائید شد و می‌دانیم که مت ریوز برای کارگردانی این اثر و رابرت پتینسون برای ایفای نقش مجدد به عنوان بتمن بازخواهند گشت. اما حتی پیش از اکران قسمت اول می‌دانستیم که سازندگان برنامه‌های زیادی برای گسترش جهان این بتمن جدید دارند و چندین اسپین‌آف برای آن در حال تولید هستند.

اولین اسپین آف فیلم The Batman سریال Gotham PD بود که روی روایت داستان‌هایی درباره پلیس گاتهام تمرکز داشت، با اینحال بعدها برنامه سازندگان تغییر کرد و تصمیم گرفتند تمرکز این سریال روی تیمارستان آرکهام باشد. اکنون مراحل ساخت سریال Arkham Asylum مقداری رو به جلو رفته است. این طور که رسانه ورایتی (Variety)، شرکت اچ‌بی‌او مکس آنتونیو کامپوس (Antonio Campos) را به عنوان نویسنده جدید این اسپین آف فیلم The Batman استخدام کرده است. کامپوس قرار است شورانر و یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی این سریال باشد. او پیش از این نویسندگی و کارگردانی فیلم‌های The Devil All the Time، Simon Killer و Afterschool را بر عهده داشته است. کامپوس همچنین یکی از قسمت‌های سریال The Punisher را که Cold Steel نام داشت، کارگردانی کرده است.

این بزرگترین خبر منتشر شده از سریال Arkham Asylum از زمانی است که ساخت آن در اوایل سال ۲۰۲۲ به صورت رسمی تائيد شد. تا به حال نه اچ‌بی‌او مکس و نه نمایندگان آنتونیو کامپوس درباره این خبر اظهار نظری نکرده یا بیانیه‌ای منتشر نکرده‌اند.

این سریال تنها اسپین آف فیلم The Batman که در حال ساخت است، نیست و می‌دانیم که کالین فارل (Colin Farrell) نیز در حال آماده شدن برای تولید سریال اختصاصی شخصیت پنگوئن در سال ۲۰۲۳ است، این سریال نیز قرار است مانند Arkham Asylum از طریق اچ‌بی‌او مکس پخش شود. همچنین مت ریوز اعلام کرده ساخت چند پروژه سینمایی و تلویزیونی دیگر را با محوریت شروران گاتهام در ذهن داد.

چگونه Arkham Asylum می‌تواند یک سریال تلویزیونی منحصربه‌فرد برای دی سی شود؟

در حالی که چشم‌اندازی بخش تلویزیون دی سی در چند سال گذشته عمدتا از طریق اروورس (Arrowverse) شبکه سی دبلیو (The CW) بسیار گسترده بوده است، سریال Arkham Asylum این پتانسیل را دارد تا کاری جدید را برای این برند انجام دهد. اگر این سریال در سرویس اشتراکی اچ‌بی‌او مکس به ثمر بنشیند، می‌تواند به اولین سریال ترسناک برای دی سی تبدیل شود، زیرا خود مت ریوز هم در مصاحبه‌های قبلی خود گفته بود که چگونه آن را به عنوان یک فیلم ترسناک یا یک عمارت خالی از سکنه که آرکهام باشد، تصور می‌کرد. در حالی که سریال Arkham Asylum در پروژه‌های متعددی از بتمن و دی سی حضور داشته است، اما این اولین باری است که قرار است این تیمارستان در کانون توجه گسترده‌ای قرار بگیرد و این به برادران وارنر اجازه می‌دهد تا مرزهای جدیدی را بشکند.

طبق اخبار منتشر شده، اچ‌بی‌او مکس هنوز دستور مستقیم ساخت و پخش سریال Arkham Asylum را نداده است، بنابراین باید منتظر ماند و دید و آیا سران این سرویس اشتراکی از فیلمنامه کامپوس راضی خواهند بود یا خیر تا سپس برای ادامه ساخت آن تصمیم‌گیری کنند. انتظار می‌رود که در صورتی که همه چیز خوب پیش برود، در سال میلادی آینده شاهد شروع تولید این سریال باشیم تا نهایتا در سال ۲۰۲۴ شاهد در دسترس قرار گرفتن آن از طریق سرویس اچ‌بی‌او مکس باشیم.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا